Rajčata San Marzano, papriková, banánová



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 182.218 (?) 
20.2.2012 16:42

Na kečupy a protlaky jsou keříčková rajčata, třeba já preferuju šejky. Na přímí konzum se nehodí, ale řekněme po přezrátí a týdnu zaležení je z nich dobrý salát. Bohužel je to keříčková odrůda a jako taková dost trpí na plísně oproti tyčkové. Škoda, že naši producenti semen nemají odrůdu rajčat tyčkové kečupové. Naštěstí se dájí u nás sehnat italská semena San Marzano, to je tyčkové kečupové. Letos zkusím nahradit šejky San Marzanem, kvuli plísni a taky slimákům, ti by se neměli tak vysoko dostat!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 25.120 (?), 20.2.2012 17:00

Slimáci dokážou bez problému vylézt na strop skleníku, 2m nad zemí. VV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 20.2.2012 17:11

San Marzano je spíše na sušení, já mu říkám "duté" rajče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.218 (?), 20.2.2012 19:39

Zatím jsem viděl slimáky na keřových rajčatech 30.  až 40.cm od spodu, tyčková nic.  Pak jsem zabořil kolem stonků ořezané PVC lahve, moc se jim nechtělo přes ostré okraje :) Dneska jsem koupil od Seva-seed,,San Marzano 3,,  sáček po 13Kč, odhadem 75.ks semen. Zítra je je vysadím, jsem zvědav, jak tento pokus dopadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 249.99 (?), 20.2.2012 18:08

San Marzano je nejlepší odrůda na světě co se využití na omáčky týče, na přímý konzum žádná sláva wink

nedám na ně dopustit, já jich pěstuji nejvíc, dělám si pak na zbytek roku 80-100 sklenic Sugo Pomodoro

jak psal Mirek, těch skutečně lahodných odrůd je celá řada, záleží co preferujete!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.76 (?), 20.2.2012 19:41

Můžu se optat, zda je mezi odrůdami San Marzano dostupnými v ČR (na ven) nějaký podstatný rozdíl? Máte nějaké oblíbené?

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 20.2.2012 20:14

Já mám mmj. SanMarzano 3 od SEVY a Corsaro F1od SEMA (v současné době SEMO nemá Corsaro a tak nabízí SM Gigante 3). Jaký je v nich rozdíl? Nevím, možná ve velikosti. Typ SM je všeobecně známý typ rajčete na sušení a konzervaci, na protlaky a kečupy bude málo "masité" a šťavnaté, prostě taková "sušina" wink.  Na protlaky a kečupy si ředstavuji takové nějaké rajče, 200 g, 20 cm dlouhé plody, masité, téměř bez semen, výška do 180 cm. Svrbí mě prsty objednat ho spolu s těmito krasavciindecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 166.3 (?), 20.2.2012 21:01

já už si doma pomalu chystám na začátek března kelímky od velkých jogurtů Hollandia wink

tohle je můj S.Mar. favorit, 150g plody, loni jsem to měl poprvé a letos to bude moje hlavní odrůda heart

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.218 (?), 20.2.2012 21:51

Mirku, pěstujete San Marzano na jeden nebo více výhonů. Jak moc je tato rostlina košatá, kolik pater dá na těch 1,8 metru. Chci je vysadit kolem mladých stromů, kde mám vyhnojenou a měkou půdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 20.2.2012 22:17

Na jeden výhon, naposledy jsem ho měl předloni a dopadlo špatně. 3x zatopená zahrada, mokro + horko = plíseň, rostlo to jako buřina, zanedbané vylamování, nevypadalo na tyčkovou odrůdu.

SM (Seva) už nestihlo moc dozrát
SM (Seva) už nestihlo moc dozrát
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika