Rajčata pro sezónu 2015



host - 63.193 (?)
8.1.2015 7:58

Našel jsem český eshop Neoseeds.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
            
akelacz - (17) - 200.27 (?), 8.1.2015 12:59

Pokouším se pěstovat rajčata teprve pár let, takže nemám možnost tak dlouhého srovnání. Násada až do první srpnové dekády byla velmi pěkná. Ve chvíli, kdy se jsem se těšil na hlavní vlnu úrody přišel zlom v počasí a ve zbytku srpna jsem již nezaznamenal letní den. Dále rajčate už moc nechtěla dozrávat a byl to boj s plísní kdo sklidí dříve.

Zdá se mi, že ve zbytku srpna chyběla ta teplá a slunečná fáze, která dotváří chuť. Jinak úroda sama o sobě do počtu byla obstojná a byl jsem příjemně překvapen chutí omáčky ze SMG3. Nedostatečné hodnocení sezóny tak spíše plyne z nenaplněných očekávaní z dobrého počátku sezóny.

Vaše rajčata vypadají velmi hezky. Mohu se zeptat, o jakou odrůdu se jedná a kdy provádíte preventivní postřiky?

Letos mi bylo řečeno, že se mám krotit, jelikož vloni při výsevu mě moje lepší polovička nestihla ohlídat. ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 7.136 (?), 8.1.2015 19:47

Jméno odrůdy je pod obrázkem. Postřiky provádím dle počasí, ale většinou to je v červenci případně začátkem srpna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bacula - (37) - 145.88 (?), 6.1.2015 23:18

Dobrý den, také zdravím. Vloni jsme prvně vyzkoušela Ostravské rané a Black cherry, oboje nám chutnala, a letos je budu vysévat určitě také. Chutná je také Zlatava a Bejbino, ale samozřejmě, co človk, to chuť. Pokud vám nevadí žlutá rajčata (někomu vadí), tak Ildi, vytváří velmi bohatá květenství, jsou velmi plodná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 15.9 (?), 7.1.2015 23:39

pred rokom boli chvaly na tomatoberry f1. Nejako sa nespomina... Budete ju niekto pestovat? Da sa zohnat u nas?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
David_Sm - (3) - 98.19 (?), 8.1.2015 7:21

Zdravím,

u nás nevím. Měl jsem originální pytlík se semínkama přímo z Anglie. 6 semínek - 3,7 GBP.

Pěstoval jsem vloni - nejlepší rajčata co jsem měl. Tvar srdícko, chuť neskutečně sladká, výborná.

Naštěstí ještě jeden sáček se semínkama doma mám.

David S

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 63.193 (?), 8.1.2015 7:58

Našel jsem český eshop Neoseeds.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirkakuta - (13) - 132.66 (?), 8.1.2015 13:51

To je hodně zajímavá cena. Cena na zahraničních webech je minimálně dvojnásobná za menší počet semen. (nakonec jsem koupil u Thompson&Morgan)

Loni jsem měl z Neoseed hybrid Datterino a každá rostlina byla úplně jiná, tak bych měl trochu strach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 8.1.2015 14:08

kdo vi, zda to nejsou jejich přesevy..!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 8.1.2015 14:12

Z Neoseedu bych měl taky strach kupovat nějaké hybridní odrůdy. Myslím si, že prodávají místo originálních hybridů (které by museli nakupovat za velké peníze v zahraničí) své přesevy. S Datterinem F1 jsem měl úplně stejné zkušenosti v roce 2013 a proto už nikdy více.

                          Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 8.1.2015 14:39
Našla jsem na Slovensku obchod, který má Tomatoberry v nabídce. Jsou v Blavě, manžel tam pracuje, takže se tam někdy staví. Dám vědět, za kolik a zda je tam mají :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika