Rajčata k dlouhodobému skladování podzim/zima



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
21.2.2018 18:06

U oběda jsme se dnes bavili o únorových rajčatech ve střední Evropě. Jeden z kolegů tvrdil, že si jich v sobotu koupil několik v Rakousku, ale nedalo se to jíst. Jak je možné, že jsou u nás (BG) docela chutné? Tak jsem ty své nakrájené na talíři ochutnal a pro jistotu odebral semínka do ubrousku. Byly chutné, ale nevím, zda to je hybrid a ani odkud (asi z Řecka nebo jih BG). Jakoby nestačilo, že už mám rostlinky z cherry rajčat dovezených z Maroka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 173.17 (?), 16.2.2018 11:13

Ramallet Bombeta je na obrázku č.3 ze dne 24.10.2017. Je tam plno těch zelených. Nijak jsem je dál nesledoval, protože Ramallet Pequeňito se mně přece jen zdál chutnější. O to víc jsem byl teď překvapený jak chutné byly ty ještě ne úplně vybarvené. Musím ještě zkontrolovat, jestli mně vůbec nějaká semena zbyla a pokud ano, tak je budu pěstovat vždy dvě rostliny vedle sebe (zkusím předpěstovat v jednom kelímku) a tím ušetřím místo. Ramallet SL des Cardassar jistě ne. Mám ještě starší semena nějakých dalších Ramalletů, ale do jejich zkoušení už se mně nechce - mám opravdu podstatně méně místa.

Poslední Ramallet Pequeňito jsem jedl 4.1., ale předpokládám, že při nižší teplotě skladování mně jistě vydrží do začátku února. 

                          Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 21.2.2018 18:06

U oběda jsme se dnes bavili o únorových rajčatech ve střední Evropě. Jeden z kolegů tvrdil, že si jich v sobotu koupil několik v Rakousku, ale nedalo se to jíst. Jak je možné, že jsou u nás (BG) docela chutné? Tak jsem ty své nakrájené na talíři ochutnal a pro jistotu odebral semínka do ubrousku. Byly chutné, ale nevím, zda to je hybrid a ani odkud (asi z Řecka nebo jih BG). Jakoby nestačilo, že už mám rostlinky z cherry rajčat dovezených z Maroka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika