Rajčata Hranáček, Strabena, Nelinka



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?)
12.5.2019 19:26

Z toho, jak rostou moje sazenice Nelinky i Strabeny, soudím, že jsou tyčková a poměrně raná. Pěstuju je na balkóně v 12l nádobách a dvě už jsem vysadil i do zahrady na chalupě (570 mnm). Předčasně, ale zatím přežívají. Také je to první rok, takže jsem zatím ochutnal jen ty kupované. Někde tady na tomhle vlákně jsem je i hodnotil - hodně kladně. A doufám, že pěstované volně budou ještě chutnější.smiley 

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 215.22 (?), 21.1.2019 22:50

Strabena je hybrid od Seminis-De Ruiter a určite je aj "Nelinka"-počeštený názov hybridu od nejakej šľachtitelskej firmy, pravdepodobne tiež Seminis, príp. Syngenty..., Napr. "Hranáček" je Sweetelle F hybrid od Syngenty, podobne, ako Angelle," Měduňka" od Seminis.

                                                   Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.22 (?), 21.1.2019 22:53

Opravujem "Měduňka" je Juanita od Seminis.    Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.33 (?), 12.5.2019 17:22
Dobrý den, zasadila jsem Nelinku, protože mi neskutečně chutnala, a teď trnu, co z toho vyleze. :-D Váš příspěvek mě ale troch uklidnil. Je to prosím tyčkové, nebo keříčkové rajče? Jak jste o něj pečovala?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 12.5.2019 19:26

Z toho, jak rostou moje sazenice Nelinky i Strabeny, soudím, že jsou tyčková a poměrně raná. Pěstuju je na balkóně v 12l nádobách a dvě už jsem vysadil i do zahrady na chalupě (570 mnm). Předčasně, ale zatím přežívají. Také je to první rok, takže jsem zatím ochutnal jen ty kupované. Někde tady na tomhle vlákně jsem je i hodnotil - hodně kladně. A doufám, že pěstované volně budou ještě chutnější.smiley 

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.38 (?), 5.3.2020 15:41

Na Zemi živitelce v Českých Budějovicích měli uvnitř hlavní haly stánek, u něj jednu rostlinu rajčete vysazenou v květináči (bohužel už stoprocentně nevím jakou, ale nejspíš Strabena). S manželem nás to okouzlilo - rostlina byla hoooodně dlouhá, pnula se nad stánkem a mohla mít minimálně 6-7m? Neuvěřitelná liánovitá rostlina stará pár měsíců, velmi silný stonek, plody... Prý ze skleníku, kde plody pěstují právě do obchodů. Měli tam vícero druhů a já se hned ptala po semínkách, jestli jdou zakoupit.  Řekli mi, že ne, ale ať si tam vezmu z rajčátek a schovám si z nich semínka (domů jsem donesla Strabenu, Hranáčka a Medulku - ta byla nejsladší).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 6.2.2019 23:01

Dnes jsem zakoupil, na Vladimírovu radu, rajčata Brioso, Nelinka a Strabena. Hranáčka měli taky, takže ho i možná dokoupím. Udělal jsem to proto, že je naděje, že jsou lépe přizpůsobená umělému světlu a pěstování ve vnitřních podmínkách. Takže je chci použít pro výsev na doma, a to i přesto, že jsou to hybridy. Budu jen doufat, že neztratí příliš mnoho svých dobrých vlastností. Ale to je riziko všech hokusů pokusů.

Porovnal jsem chuť těch 3 a nejlíp mi z toho vyšla Nelinka (8 na stupnici 0 - 10), druhá byla Strabena (7,5) a pak koktailové Brioso (7 - od jiného pěstitele). Na zimní měsíce opravdu vysoké hodnocení. Jinými slovy stojí za to.

Vybral jsem semínka, ale nijak se mi nepodařilo je očistit. Sice ze zkušenosti vím, že to není pro jejich klíčení kritické, ale protože už to letos nestihnu, chci je nechat na příští zimní sezónu, takže bych je raději skladoval čistá. Neznáte někdo nějaký trik na jejich oddělení od ostatní tkáně?

Díky za radu.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 6.2.2019 23:19

Nechat je vykvasit.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 69.65 (?), 7.2.2019 8:19
Přesne jak píše p.Vladimír, vydlabaná semena do hrnku, zalit vodou, šup s tim na teplé místo-za 3dny odstranit povlak a pliseň na povrchu.Dát na sítkoa proprat vlažnou vodou, a dat vyschnout.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 160.15 (?), 7.2.2019 17:26

Měli jsme je 2018 ve skleníku, narostly asi do výšky 3 m a to jsme vršek uřízli a potom ohýbali, aby nelezly oknem ven. Jsou výborný sladká malá a velice úrodná. Letos je budeme sázet znova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 166.168 (?), 8.2.2019 13:11

Pro Milan HP -mohl by jste mi napsat jméno výrobce toho Hranáčka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika