Rajčata Hranáček, Strabena, Nelinka



dara1111 - (46) - 234.92 (?)
21.1.2019 19:59

Tu Nelinku jsem pěstovala také minulý rok a doporučuji. Nikde jsem nenašla, že by to byl hybrid. Rajčátka byla výborná. Jako cherry budou jedna z mála, které letos budu pěstovat zase. Pevné nepraskají. Chtěla bych zkusit i tu Strabenu, ale zatím jsem nenarazila v marketu na rajčátka. Tak musím sehnat semínka :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 15.12.2018 7:42

Evi díky za erudovanou odpověď.  Ano jak píšete je to snaha slovenských, ale i českých farem přitáhnout zákazníka, ale to je přece v pořádku.Podpořit naše pěstitele. Navíc když jsem včera porovnávala ty Hranáčiky a nějaký dovoz ze Španělska(nemám už obal s názvem odrůdy), tak se to chuťově nedalo ani omylem srovnat. A mysím, že to bude stejné i u té Medulienky, Strabeny atd. Někde jsem se také dočetla, že již několik let po sobě Hranáčik a Medulienka vyhráli nějaké soutěže na Agrokomplexu v Nitře a sbíraly ocenění za produkt roku, nebo tak něcoyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 214.11 (?), 15.12.2018 8:15

Určite, tiež im fandím a v zime kupujem rajčiny vypestované výlučne na Slovensku, aj keď sú podstatne drahšie. Síce sa menej míňajú z pultov a zákazníci často siahnu po lacnejších zo zahraničia aj na úkor kvality, ale dúfajme, že sa to zlepší. Mne najviac chutí "Medulienka", potom "Hranáčik", z koktejlových Tramezzino a Mc Dreamy. Pridávam foto vlaňajších druhov pestovaných v Babindole.

                         Eva T


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 15.12.2018 10:19

Tak to je můj případ. Nakoupila jsem levné rajčata v akci a Hranáček jen tak za zvědavosti. Líbilo se pěkné balení s úhlednými červenými plody. Doma když jsem oboje vyzkoušela, jsem se bila do hlavy, proč jsem ty levné rajčata vůbec brala. Vodnaté, bez chuti, tvrdé jako by nezraléangry. To jsem ale byla nákupech ve městě a mohla si vybrat z více druhů. Bohužel u nás na dědině v Coopu na výběr není.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.110 (?), 15.12.2018 12:44

Když si dáte do vyhledávače "Skleníky Hustopeče" tak Vám to najde zajímavé informace o tom kde a jak se pěstují ta rajčata pro český trh. Ale o tom, coby nás nejvíc zajímalo tam ni není. 

Já tomu rozumím tak, že je to velký a zajímavý byznys. Podle mne to probíhá takto. Na trhu (asi v Nizozemí) si společnost objedná na určitý den sazenice určité hybridní odrůdy. Společnost, která se zabývá produkcí sazenic (podle růstu předpokládám, že sazenice jsou roubované na silně rostoucí podnož) tyto dodá a majitel skleníku může do uvolněných prostor rajčata vysadit v přesněurčený čas. Nepředpokládám, že by si majitel skleníku někde pěstoval sadbu, bylo by to investičně i provozně drahé. Lepší je to nakoupit. Je to vlastně průmysl, stejně jako automobilka nakupuje komponenty od jiných firem.

Takže o tom, že bychom si někde doma z nakoupených drahých semínek vypěstovali ve skleníku rostliny podobné těm ve skleníku (vysoké 5- 6 m) se nám může jen zdát. Nehledě k tomu, že ani neznáme know-how co která odrůda pořebuje, krmení, světlo, zálivka. A i kdyby jsme to věděli, tak to nejsme schopni zajistit

                      Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 214.11 (?), 15.12.2018 15:22

Máš pravdu, Vladimíre, tie odrody, ktoré pestujú v moderných sklenníkových farmách, sú zrejme z navrúbľovaných rastlín objednaných v zahraničí. U nás na Slovensku začali s farmami trocha skorej, u vás je rozbehnutá farma v Haňovicích- pestujú odrodu Angelle od Syngetty a Juanitu od Seminis. Smržice pestujú Hranáčik(Sweetelle) a Bamano obe od Syngenty. Takže aj keby niekto chcel originál semená nedostať ich. Podstatné ale je, že z domácich fariem chutia. Len, keby boli lacnejšie, ale aj tak, ako závisláčka v zime neodolám a kupujem si ich radšej ako subtropické ovocie z dovozu.A nezatracujem ani domáce presevy na skúšku. Juanite sa minulé 3 roky darilo v sklenníku, narástla temer do 4 metrov.

   Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 135.156 (?), 16.12.2018 7:25

Musím se přiznat, že po obchodech s potravinami moc nechodím. Nákupy dělá syn, který pracuje v Kauflandu. Občas pro mne nakoupí nějaká ta rajčata, z těch nových snad jen Brioso. Když už do těch potravin jdu, tak si rajčat ani nevšímám. Asi to budu muset změnit a všechny odrůdy ochutnat, abych byl v obraze. Pěstovat z nich žádné nebudu, vlastně ani žádné hybridy nepěstuji, jen občas některé vysadím abych je ochutnal (hlavně české).  Z přesevů z koupených rajčat pěstuji jen různá Kumata (teď mám nově semena Kumato Apostolado- co to je nevím), protože většina členů rodiny považuje tato rajčata za nejchutnější.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 16.12.2018 11:26

To brioso mi docela chutná, nezkoušel jste ho někdo pěstovat, jakou má doma chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dara1111 - (46) - 234.92 (?), 15.1.2019 21:23

Zkoušela jsem jednu rostlinu Brioso jen tak pro zajímavost i když je to hybrid a rajčátka se docela povedla. Byla hodně podobná těm zakoupeným, jak chutí (i když mě přišla sladší), tak tvarem. Letos si zase jednu nebo dvě vysadím. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 16.1.2019 6:03

Dík za reakci, zkusím trefit nějakou dobrou várku a asi vyzkouším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dara1111 - (46) - 234.92 (?), 21.1.2019 19:59

Tu Nelinku jsem pěstovala také minulý rok a doporučuji. Nikde jsem nenašla, že by to byl hybrid. Rajčátka byla výborná. Jako cherry budou jedna z mála, které letos budu pěstovat zase. Pevné nepraskají. Chtěla bych zkusit i tu Strabenu, ale zatím jsem nenarazila v marketu na rajčátka. Tak musím sehnat semínka :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika