Rajčata, cukety, dýně - máte už vysazené na záhonech?



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?)
24.5.2014 7:02

vcera jsme dostali primy zasah, vcerejsi znama Hořovická bouřka, která vznikla nad nami a smetla cely sever republiky nadelala peknou paseku, salaty jsou opravdu na salat, spenat je jiz hotovy-jen podusit, nastesti nemam stale vysazene plodove zeleniny a dyne, coz je obrovskou vyhodou-jak se nyni ukazalo, uvidime co vzesle vysevy řepy, fazolí a mrkve angry


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                  
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 14.41 (?), 12.5.2014 19:26

Je to většinou odrůda Goldkrone. Poslední měsíc rostly v nevytápěném skleníku, kde noční teploty klesaly ke 3°C. Nebyl ani požit žádný výsevní substrát, zeminu jsen nabral ze záhonu ve skleníku. Od výsevu semínek koncem března ještě nejsou přesazená. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 23.5.2014 21:29

Tento týden jsem vysadila zbytek přísad a dnes se nad naší vesnicí prohnala bouřka s krupobitím, jaké s manželem nepamatujeme. Naštěstí to vydržela skla na skleníku. Jinak na ovocných stromech i zelenině jsou velké škody. Na některém z rajčat mi vydržel jen jeden list, ostatní jsou nasekané pod rostlinami, spousta rostlin nemá vegetační vrchol. Přesto situaci nevidím tragicky, do několika dní vyrostou zálistky, z nichž zapěstuji nový vrchol. Sklizeň se o něco opozdí. Přikládám fotky.

rajče po krupobití
rajče po krupobití
Další rajče
Další rajče
To bylo taky rajče a doufám, že zase bude.
To bylo taky rajče a doufám, že zase bude.
Závěj krup
Závěj krup
Kroupy v trávě
Kroupy v trávě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 23.5.2014 21:47

Smutný, moc smutný pohled, snad se to dá dopořáku a rostliny obraší. Nám se tohle dopuštění zatím vyhýbá, ovšem co bude o víkendu, nikdo neví. Již asi třetí den hic skoro 30° a vichr jako hrom, vysušující víchr, který láme stromy a haluze, mám obavy aby nepřinesl právě takové krupobití. Rajčata jsem konečně vysadil, vysít tykve se chystám po neděli, hokkaida a spol. mám jako přísadu ještě v kelímcích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rajsa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 219.3 (?), 23.5.2014 21:55

Já zasadila už druhou serii cuket, opět sežráno slimáky. Po dnešním dešti mi tuším sežerou zbytek zahrady angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 24.5.2014 7:57

Tragedie to asi opravdu není, ale příjemné to jistě není. Mně se zlomilo pár rostlinek, které ještě nebyly vyvázány (při těch větrech) a nemůžu říct, že by mně to nevadilo. Vždycky si vzpomenu na to kvantum práce, které jsem s vypěstováním sazenic měl i když to byla práce zajímavá a uspokojovala mne. U nás se to počasí také stále mění ale zatím to musím zaklepat, žádná bouřka s kroupami. Dokonce jsem chtěl ve čtvrtek natáhnout přes rajčata nějaké staré záclony, ale už jsem neměl sílu a čas. A tak děj se vůle boží (na zahradu jdu až v pondělí). Paní Jiřino ať se Vám daří a všechna rajčata se podaří zachránit.

                     Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
stolo1 - (2) - 128.56 (?), 24.5.2014 5:52

Dobrý den měl jsem zasazeno všechno od 10.5.po včerejší bouřce s krupama je všechno na špenát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 24.5.2014 7:02

vcera jsme dostali primy zasah, vcerejsi znama Hořovická bouřka, která vznikla nad nami a smetla cely sever republiky nadelala peknou paseku, salaty jsou opravdu na salat, spenat je jiz hotovy-jen podusit, nastesti nemam stale vysazene plodove zeleniny a dyne, coz je obrovskou vyhodou-jak se nyni ukazalo, uvidime co vzesle vysevy řepy, fazolí a mrkve angry


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petersak - (29) - 248.16 (?), 25.5.2014 22:07

Tak toto je poriadna mela. Mne starší stále hovoria, že niekedy bolo devastujúce krupobitie, veľmi zriedka, niekedy celé desaťročia nič. Menšie boli, ale tie neprinášali veľké škody. Teraz to máme každý druhý rok pomaly a menšie sú 5-6x do roka, nie tak raz-dvakrát. Je to veľmi smutný pohľad. Ale všetko sa nedá zaskliť, aj keď niektorí sa k tomu uberajú. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.116 (?), 28.5.2014 16:11

Aby toho nebylo málo, tak hrozí v sobotu ráno přázemní mrazíky...angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.137 (?), 27.5.2014 13:09

Krásná sadba a poznámka že " od výsevu koncem března ještě nejsou přesazená" je jen dalším důkazem že neexistuje jediný správný způsob při pěstování rajčat / a nejen jich /.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika