Rajcata a pestovani v kyblu - jakou zeminu?



host - 92.50 (?)
25.5.2012 7:44

dobry den vsem ja tycky v plastovych nadoba resim tim, ze na spodnim konci tycky navarim kriz z jakekoliv kulatiny, armovaci drat prumer 8mm, ve velikosti dna. toto postavim na dno, dam hnuj a pak zeminu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 92.50 (?), 25.5.2012 7:44

dobry den vsem ja tycky v plastovych nadoba resim tim, ze na spodnim konci tycky navarim kriz z jakekoliv kulatiny, armovaci drat prumer 8mm, ve velikosti dna. toto postavim na dno, dam hnuj a pak zeminu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VeniH - (16) - 43.102 (?), 23.5.2012 16:13

Já pěstuji rajčata už několikátý rok ve velkých 20 l kbelících, odtokové otvory buďto ve dně nebo v boku těsně nad dnem, zemina zahradní (jílovitá) plus písek plus vlastnoruční kompost. Tyčka - spirála, nejdřív jen opřené o stěnu garáže (jih), pak s těžkými plody pro jistotu silonovým lankem nenápadně vyvazuji k zábradlí terasy nad touto stěnou. Na opačné straně zahrady letos zkouším spojit tyčky dohromady, snad to taky udrží. Jednou týdně přihnojuji Kristalonem Plod+květ, občas vyrobím i kopřivovou zálivku. Zalévám pokud možno dešťovou vodou, v parném létě aspoň odstátou studniční. Za poslední 3 roky jsem nemusela ani jednou stříkat žádnými fungicidy. Před nástupem mrazíků nanosíme kbelíky do zimní zahrady a ještě pár týdnů sklízíme tam, i když chuť už je samozřejmě bez sluníčka o dost horší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 6.150 (?), 5.1.2012 19:51

Mám pidi zahrádku, proto mi nic jiného než pěstování v kyblích nezbývá. Zkoušela jsem to druhým rokem a nemůžu si stěžovat. Použila jsem obyčejný substrát, pravidelně jsem hnojila, asi třikrát stříkala proti plísni. Je fakt, že pokud bylo horko, musela jsem denně zalévat. Každopádně mi to nepřipadá o moc více péče, než když jsou rajčata v zemi, tedy až na to zalévání...wink

p.s. měla jsem 6 rostlin i v zemi a vyšlo to nastejno...opět až na to zalévání. Letos dávám vše do kýblu.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 5.1.2012 20:11

Zahradu mám na opačném konci města a tak rajčata, hlavně na přímý a skorý konzum, mám u baráku v květináčích (cca 10 ks). Květináče 8-10 litrů, běžná zemina, hnojivo v zálivce a od loňského horkého roku větší podmisky aby rostliny vydržely než přijdu z práce. Než odejdu tak proliju zeminu aby v podmisce stála voda, odpoledne je skoro suchá, zvláště pokud je horko a rostlina už velká, lepší je těžší zemina která tolik nevysychá.

Sladkaja Děvočka
Sladkaja Děvočka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 5.1.2012 20:30

Tahle je ještě lepší, taky v květináči.

Tomatoberry Garden



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.2 (?), 6.1.2012 10:39

Jojo, Teri, to bude asi tím... máme velkou, převelikou zahradu (zeleninovou + ovocnou + okrasnou) s loukou pro koně,...takže jsem ráda, když si rostlinky vše potřebné obstarají co nejvíce samy. Pravidelné sekání trávy v blízkosti domu, sušení sena ve vzdálenějším prostoru, odplevelování, zalévání,...mi "bere" moc času, takže se snažím vše zjednodušit... Ale jsem moc šťastná, že máme tolik přírody kolem sebesmiley.

Určitě pro ty, kteří takové možnosti nemají je to výhoda. Vlastně i moje babička v paneláku na balkoně pěstovala v kbelících brambory, rajčata, papriky... Takže se omlouvám za to nedoporučování, šlo o osobní věc wink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.2 (?), 6.1.2012 11:11

Teri, máte pravdu... já vycházela pouze z vlastních možností, které nejsou běžné (velká, převeliká zahrada - zeleninová + ovocná + okrasná + louka pro koně...), takže jsem ráda, když si rostlinky co nejvíce obstarají samy.

Kbelíky jsem měla 20l, otvory vytvořené samovolným prasknutím, proděravěním,..spodní třetina koňský hnůj, druhá třetina běžná zemina s kompostem. Rostliny zasazeny později než ve skleníku. Problém mi činilo pravidelné zalévání sad, to jsem prostě neuhlídala. Navíc jsem je umístila pěkně na jižní stranu u domu, takže čelila výhni. Teď jak to popisuji, se stydím a omlouvám rostlinkám, o které jsem se takto nestarala... Lenča 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 4.5.2012 19:24

Nikdy jsem rajčata nepěstoval na balkoně, ale letos jsem si vypěstoval pár sazenic balkonového rajčete Minibell a tak to chci zkusit. Také vidím největší problém v zalívání, protože je budu mít v kbelících s objemem pouze 5 litrů. Proto bych tam chtěl dát mezidno a nasávání vody knoty, něco jako jsem viděl na internetu pod názvem Earth tainer ale v menším. Materiál už mám, jen to zrealizovat.

                                          Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 5.5.2012 10:52

Se zalíváním je u balkonového rajčete největší problém. Moje sestra pěstuje jednu Děvočku na balkoně v květináči v Praze. Dělá to hlavně proto, aby její děti věděly, jak vůbec takové rajče roste. Největší problém je, když jedou na prodloužený víkend v létě z Prahy. Jeden rok dal švagr květináč s rajčetem do kýblu s vodou a výsledkem bylo, že se téměř udusilo jako u Mirka v zatopené zahradě přírodní potopou. Stále nemají zalévání uspokojivě vyřešené.   Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 5.5.2012 13:18

Sladká Děvočka je sice keříčková odrůda ale má mohutný růst a velkou násadu plodů, to vše je bohužel vykoupeno velkou spotřebou vody. Jak jsem již psal, řeším to velkou podmiskou ale to jeřešení do doby než dojdu z práce, když dělám "přesčas" tak je zemina skoro suchá. Pěstování v květináčích je vykoupeno nutností mít rajčata pod každodenní kontrolou ať už je hic nebo několik dní prší, kdy je naopak nutno podmisky vylívat. Možná nějaký ten "sací" knot by bylo taky řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika