rajčata



host - 76.88 (?)
20.5.2008 10:45

Rajčata také pěstuji pořád na stejném místě, při každé nové výsadbě dám kvalitní zahradní kompost smíchaný s Vermikompostem a během vegetace přihnojuji tekutým ekologickým hnojivem Vermifluid. Průměrná sklizeň na jeden rajčatový keř byla loni asi 4,0kg, a na některých až 6kg, např. u odrůdy Roma.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?), 16.4.2008 11:05

Já pěstuji rajčata na stejném místě také už několik let po sobě (prostě proto, že tam mají zdaleka nejlepší podmínky - u jižní zdi kůlny, pod stříškou, voda ze střechy stéká ke kořenům, na listy neprší) a můžu říct, že jsou každým rokem pěknější a zdravější. Žádné postřiky nepoužívám, a plísní přesto netrpí, hnojím pouze kompostem - dávám větší množství (i když letos ho mám nějak málo, jak jsem zjistila, tak jsem zakvasila kopřivy). V jedné ekozahradnické knize jsem se před nedávnem dočetla, že rajčata představují výjimku z pravidla střídání plodin, že se jim skutečně nejlépe daří na stejném stanovišti, ve vlastním odpadu, a protože to moje dosavadní zkušenosti potvrzují, hodlám se toho držet i nadále.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 128.53 (?), 18.4.2008 16:43

Také pěstuji rajčata stále na stejném místě a s vynikajícími výsledky. Přidávám samozřejmě 1-2 lopaty na přilepšenou, ale souhlasím s názorem neměnit místo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.74 (?), 13.6.2008 13:07

Ježišmarja, já mám na zahrádce asi tak dvacet sazenic rajčat, no to bych v zahradnictví nechala majlant, ke každé dát jednu až dvě lopaty! Na to kašlu, ony porostou určitě i nez lopat. Ale teď jsem si vzpomněla, že mám kamaráda a ten se fakt jmenuje Lopata. Možná kdyby přišel občas k těm rajčatům postát... škoda, že nemá syna nebo dva. To by šlo líp od ruky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.88 (?), 20.5.2008 10:45

Rajčata také pěstuji pořád na stejném místě, při každé nové výsadbě dám kvalitní zahradní kompost smíchaný s Vermikompostem a během vegetace přihnojuji tekutým ekologickým hnojivem Vermifluid. Průměrná sklizeň na jeden rajčatový keř byla loni asi 4,0kg, a na některých až 6kg, např. u odrůdy Roma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.205 (?), 19.10.2007 10:17
Pěstujete také někdo v Hydroponii??? Zajímají mne vaše poznatky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
barganda - (4) - 220.231 (?), 24.1.2008 23:40
Jaké poznatky by tě přesně zajímaly. Já jsem došel k tomu, že to roste :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.31 (?), 15.4.2008 17:53

Který druh rajčat je vhodný pro pěstování ve foliovníku.  Slyšela jsem, že těm venkovním se tam moc nedaří, menší úroda apod. Poradí mi někdo názvy odrůd? Děkuji moc Bety

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.195 (?), 24.3.2009 18:59

mám doma v kelímku rajčata a zdá se mi slabá (stonky) a světlá-čím je mám přihnojit, aby zesílila -děkuji JARDA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 24.3.2009 19:19

Myslím, že problém nebude ani tak v hnojení, jako v nedostatku deního světla. Přihnojuji přesazené sazenice kapalným hnojivem, určeným na papriky a rajčata. Nechci psát název, 300ml vychází na 35Kč.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 55.26 (?), 8.5.2009 14:06

A proč nechceš, Martine, napsat název? To je nějaké hnojivo z NASA? No tak se s námi o to sladké tajemství poděl, nebuď labuť!!! Mimochodem - v každém obchodě ze zahrádkářskými potřebami je výběr těchto hnojiv a prodavači určitě rádi poradí. Není to nic světoborného, i úplný zařátečník by si měl poradit. A když to dopadne blbě, platí pradávné rčení - chybami se člověk učí, a také - žádný učený z nebe nespadl. Příště do bude lepší a ještě lepší. Kdo nic nedělá, nic nepokazí. Připomnělo mi to tetu ze Saturnina...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika