Rajčata 2024



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 6.138 (?)
26.5.2024 21:39

Mám dotaz z trochu jiného soudku. Jak jste letos sázel rajčata? Opět pomocí zemního vrtáku? Osobně jsem po loňském pokusu s vrtáním tuhle metodu opustil, nedopadla úplně nejlíp. Sázel jsem letos opět šikmo, do hloubky jen tak 25 cm. Rajčata vypadají úplně jinak než loni. Tedy nesrovnatelně líp. Ne, není to jen způsobem výsadby, hrálo v tom roli mnoho faktorů, především teplota půdy, do které se dostal kořenový bal a počasí. A to, že jsem je zasadil příliš hluboko, takže se k nim těžko dostávala zálivka i hnojivo v zálivce. Co jsem si od toho sliboval, tedy vymizení či alespoň omezení suché hniloby, se obrátilo v pravý opak: tolik BER jsem nikdy předtím nezažil: všechny bifteky i velká rajčata jí trpěly.

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39   
                     
host - 0.170 (?), 24.5.2024 22:14

Tak to je nádhera, také je vidět že nemáte problémy se sviluškami ve skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 6.138 (?), 26.5.2024 20:04

Koukám a vidím: Ty už máš plody skoro jako půl tenisáku! Fakt se jim nevede špatně.yes

Tak to jsi hodně napřed oproti mým venkovním. To moje největší (Start) je tak velké jako kulička na hraní. Občas takhle vzpomenu na mládí: ťakanda o pět, to byl hazard, obvykle byl plný ďůlek. To se dneska už nevidí, to spíš tak čáru o prachy.

Milan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1813) - 168.103 (?), 3.6.2024 13:51
první červené rajče CC2 v skleníku.
rajčata
rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 6.138 (?), 5.6.2024 21:02

Paráda. Kdy jsi je vyséval? A byly pod umělým světlem?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6532) - 9.142 (?), 23.5.2024 11:22

Při sázení nasypu na dno výsadbové jamky lžíci drcených vaječných skořápek. Rajčata si nestěžují. Dávám i pod papriky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 6.138 (?), 26.5.2024 21:39

Mám dotaz z trochu jiného soudku. Jak jste letos sázel rajčata? Opět pomocí zemního vrtáku? Osobně jsem po loňském pokusu s vrtáním tuhle metodu opustil, nedopadla úplně nejlíp. Sázel jsem letos opět šikmo, do hloubky jen tak 25 cm. Rajčata vypadají úplně jinak než loni. Tedy nesrovnatelně líp. Ne, není to jen způsobem výsadby, hrálo v tom roli mnoho faktorů, především teplota půdy, do které se dostal kořenový bal a počasí. A to, že jsem je zasadil příliš hluboko, takže se k nim těžko dostávala zálivka i hnojivo v zálivce. Co jsem si od toho sliboval, tedy vymizení či alespoň omezení suché hniloby, se obrátilo v pravý opak: tolik BER jsem nikdy předtím nezažil: všechny bifteky i velká rajčata jí trpěly.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.36 (?), 27.5.2024 8:01

Ano, použil jsem zemní vrták tak jako každý rok. Stejně tak u rodičů. A tak jako každý rok vypadají rajčata parádně a už kvetou. Zásadní je přidat hnojivo do výsadbové díry. Zálivka se po celou sezónu nekoná díky tomu, že jsou hluboko (jen prolití při sázení). Nevím, co je to BER, nic takové u mě není. Jen v deštivých letech hrozba PB, loni jsem prováděl postřik mědí jen 1x (začátkem srpna při deštích).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 6.138 (?), 28.5.2024 13:38

Máte spodní vodu? BER je suchá hniloba.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.142 (?), 29.5.2024 10:43
Dobrý deň neskusali ste niekto rajciny Clou? Kamarat mi da sadenicu, ma byt velmi skore, odolne fytoftore, odolnostou na urovni Primabely vraj. Zlte koktajlove
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 6.138 (?), 29.5.2024 23:24

Zatím ne, ale díky za inspiraci. Jsou prý ze stejného šlechtitelského programu jako Primabella, takže lze očekávat, že jsou rozhodně PhR. Sleduju a i pěstuju odrůdy z tohoto programu už delší čas. To atraktivní na Clou je, že to není hybrid. Příští rok zaručeně vyzkouším i s Primaverou. Letos mám 3 nové nehybridní PhR odrůdy, Rezi, Vivagrande a Sunviva (žluté) plus tři hybridní - Iron Lady, Purple Zebra a Bauna, takže se rád o semínka těch nehybridních podělím se zájemci. Ale nejspíš, pokud budou stát za to, zachovám i F2 semínka. Ale až na podzim. Loni mne poněkud zklamala Rondobella. Ale letos jsem její sazenice rozdával, tak počkám na vyhodnocení. Možná byla chyba u mne, protože dost trpěla na suchou hnilobu.

Docela mne fascinuje, jak rychle pokrok postupuje i v naší oblasti. Bez fanfár, velkého zájmu médií a podobně. Ale pro nás, rajčatáře, je to úžasná úleva, když se prostě nemusíme bát, že nás fytoftora zbaví celé úrody. PhR rajčata pěstuju od 2018, ale od té doby se nabídka neuvěřitelně rozšířila. A keříčková Iron Lady má být i odolná proti Septorii. To by pak bylo bingo (i s tím, že prý to není nijak moc skvělé rajče na chuť - ozkouším a dám vědět).

Milan HP

P.S. Schovejte semínka Clou. Vyměníme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika