Rajčata 2023



host - 53.11 (?)
4.8.2023 10:13
Prosím, můžete napsat čím konkrétně se stříkal? Děkuji.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  56,  57,  58,  59,  60  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.7.2023 10:00

Jen malou poznámku k hnědočerným skvrnám na stonku z vlákna Phytophthora infestans. Neodstranil jsem ani celou rostlinu, jak radil Vladimír, jen část (byl to dvoják). Další skvrny se už neobjevily. Zraje čím dál víc plodů a užívám si chemicky neošetřená rajčata, o čemž se Kukymu nesnilo ani v nejdivočejším snu.smiley Žádný "mankozebík" jsem nepoužil ani proti těm skvrnám. Pochopit to může asi jedině MilanHP, který taky nechemizuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.149 (?), 29.7.2023 15:08

Žasnu, jak se to celé dá obrátit proti jinému, ano radil jsem Petrovi i něco jiného, ale když napsal, že podobný případ měl už loni, tak jsem mu napsal, že já bych tu rostlinu odstranil, což každý rok u dvou až třech rostlinách dělám. Letos to odnesla jedna rostlina Apricoly F1. Jinak bych byl rád, aby se v diskuzích neobjevoval moje jméno, ať už Vladimír nebo MrBigggg, nebo mé civilní jméno, které zde někdo horlivý prozradil. Děkuji. Nemám ambici se nadále věnovat diskuzím na těchto stránkách, budu jen psát články, které mně i něco přináší.wink

           Vladimír

Petr z Pardubic (9517) - 70.240 (?), 27.6.2023 20:50
Zase, stejně jako minulý rok, objevila se plíseň bramborová pouze na jedné sazenici rajčete. Minulý rok jsem podobnou sazenici zlikvidoval a pak se až do září nedělo vůbec nic i bez jakýchkoliv postřiků. Nebo si myslíte, že se nejedná o plíseň bramboru na rajčatech? Je to dost divné.

Plíseň bramboru na rajčeti?

host - 63.186 (?), 28.6.2023 15:04
Ani náhodou to není PB. Kde by se teď vzala. Vypadá to na Didymella lycopersici, česky průsvitka rajčatová, hniloba stonku rajčat. Asi by stačilo udělat takovou menší chirurgickou operaci, případně něčím vydesinfikovat. Obrázky si můžete vyhledat na Google. Nějak se mně nepodařilo je stáhnout.
           Vladimír
Petr z Pardubic (9517) - 70.240 (?), 28.6.2023 18:32
Díky za typ, Vladimíre. Koukal jsem, že na černou hnilobu rajčete doporučují od června do července používat Mancozeb. Zásob Ridomilu mám dost, ale přesto se mi do chemizace nějak nechce. Nepěstovat na tom záhoně tři roky rajčata a papriky mně nehrozí, nemám jiné místo. Faktem je, že rajčata v kontejnerech to neměla ani minulý rok, protože mají vždy novou zeminu. Naopak ale zase po přesazení některá vadla. Odrůda je stejná.jako minulý rok - Goldkrone.

host - 63.186 (?), 28.6.2023 20:18
Nemám problém se stříkáním rostlin chemií. Ale v tomto případě bych třeba zkusil natřít to manganistanem. Kdysi jsem četl, že to někdo dělal a pomohlo to, ale ten pěstitel se zmýlil v tom, že to byla PB a tak psal, že to zabrání plísní bramborové.
           Vladimír
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci

host - 63.186 (?), 28.6.2023 22:51
Ještě jsem se na to jednou podíval a asi by bylo nejlepší rostlinu zlikvidovat.
           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.7.2023 16:14

Rostlinu s hnědočernými fleky na stonku jsem minulý rok zlikvidoval celou, tento rok jsem zlikvidoval jen napadenou část. Výsledek je stejný. Nejedná se o plíseň bramboru a fleky se dále nešíří. Proč na tom hledat něco víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 60.149 (?), 4.8.2023 7:41

Včera jsem otrhal všechno co by mohlo praskat a dnes dopoledne jdu postříkat rajčata nějakou chemií, systémovou. Po dlouhotrvajícím suchu přijde mokré počasí.Předpověď podle yr.no 50 mm do pondělí a to je asi to pravé pro listové choroby.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.109 (?), 4.8.2023 8:55

Provedl jsem to samé, jen ošetření mědí. Můžu se zeptat, proč dáváte přednost systémovému prostředku, který má určitou OL a zdraví příliš neprospívá? Měď mi vždy poskytla minimálně na 2 týdny perfektní ochranu rostlin, navíc se dá v případě dozrání z plodů smýt a v malém množství je dokonce pro člověka jako stopový prvek potřebná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.133 (?), 4.8.2023 9:29

Taky dávám přednost systémovým prostředkům. Podle mne mají lepší účinnost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.11 (?), 4.8.2023 10:13
Prosím, můžete napsat čím konkrétně se stříkal? Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.149 (?), 4.8.2023 11:59

Měl jsem na zahradě ještě zbytek Acrobatu, nevystačilo mně to na všechna rajčata. A tak jsem ostatní šplichl Ortivou. Pomalu se zahradou končím a tak se snažím využít všechno co tam mám. Ani nevím co se teď prodává. Nekupuji, protože by mně zase něco v boudě zbylo. Postřik nějakou mědí mně moc nevyhovuje, protože je nutné stříkat až do skanutí. Mám jen takový postřikovač do jedné ruky (1 l)a musím každou chvíli pumpovat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 60.149 (?), 4.8.2023 18:26

Ještě zítra ráno musím jet na zahradu. Mám tam draselnou sůl a tou obsypu rostliny rajčat. Mělo by to pomoct, aby další rajčata nepraskala.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 5.8.2023 23:44

Ano, jsem tak líný používat postřiky, že se raději smířím s nějakými ztrátami. Nakonec při těch počtech sazenic, které pěstuju, jedna rostlina sem či tam je zanedbatelná.

Ale loni jsem zažil něco podobného: jedna PB neodolná Ailsa Craig vyprodukovala hnědočernou skvrnu na jednom ze dvou stonků. Ne kolem celého stonku a jen tak asi 3 - 5 cm dlouhou. V duchu svých tradic jsem s tím neudělal vůbec nic kromě pozorování - nakonec to byl jen jeden člen pětičlenného kontrolního družstva neodolných. A světe div se, skvrna se stabilizovala, všechny plody bez výjimky dozrály bez závad, nebyly dál postiženy ani listy. A bylo to už v době, kdy docela dost pršelo a teploty byly nižší.  Čili to nebyla fytoftora. Ale nejspíš ani Alternaria, ta by také alespoň nějaký plod poškodila. Prostě falešný poplach.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  56,  57,  58,  59,  60  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika