Rajčata 2023



host - 53.11 (?)
18.6.2023 23:46
Mohu se prosím zeptat, jak vypadá Vaše opěrná konstrukce na keříčková rajčata? A pak, vyštipujete je nějak, aby nebyla moc hustá? Děkuji moc za radu, mám několik rajčat Šejk, Darinka, Denár, pokud nemajíkonstrukci, je to dost děsné.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 31.5.2023 0:16

Koralik, Matt's Wild Cherry, Havajské či jiné divoké?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 31.5.2023 6:56

Tak jestli to je k mému přípisucool, hlasuju pro koralik-alespoň tak to nazval kamoš, který mi dal loni pár rostlinek, z nich narostla houština, že by se v ní mohla natáčet pohádka o Růžence Šípkové, jen bez píchánícheeky! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 60.98 (?), 5.6.2023 12:34

Moravoseed pořádá zajímavé akce:

Sobota 17.6.     Exkurze do světa osiv Mikulov ´23 – Prohlídka provozu v sídle firmy (příjem, laboratoř, čištění, ošetření osiv, sklady, balení do sáčků)

Sobota 19.8.     Přehlídka odrůd zelenin Lednice ´23 – Přehlídka odrůd teplomilných zelenin na naší šlechtitelské stanici v areálu MENDELOVY UNIVERZITY – především rajčata, papriky, okurky, cibule

Sobota 23.9.     Přehlídka odrůd zelenin Svijanský Újezd ´23 – Přehlídka odrůd kořenové, plodové, listové a košťálové zeleniny na naší šlechtitelské stanici

Sobota 12.8. Přehlídka odrůd rajčat na akci Rajská Břeclav- Slavnosti rajčat 2023- U Tržiště 10, Břeclav

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 61.233 (?), 11.6.2023 10:44

Letos mně keříčková rajčata dělají radost. I když jsou stejně jako všechna teplomilná zelenina přibližně o tři týdny opožděné, tak teď mohutně kvetou, mají nasazené plno plodů, jen to dozrávání jim nějak nejde. Dnes jsem utrhl první červené rajče z ultra rané odrůdy Vspyschka..

           Vladimír

Hluboké pařeniště
Hluboké pařeniště
Nízké pařeniště
Nízké pařeniště
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 13.6.2023 22:36

Vladimíre, gratuluju. Na to zpoždění je to skvělé. Jen tak pro zajímavost: které roky jsi měl první zralé rajče dřív, případně i nejdřív? Mám za to, že kalendářní pěstitelé letos budou spíš čekat do začátku srpna. Nevím jak jinde, ale tady jsou noci stále ještě dost studené a mám poprvé, co pamatuji, problémy se shazováním květů, tedy opylením. Tedy převážně na zahradě, ale i tady dole to není úplně bez problémů. Ty rostliny se na to necítí.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.11 (?), 18.6.2023 23:46
Mohu se prosím zeptat, jak vypadá Vaše opěrná konstrukce na keříčková rajčata? A pak, vyštipujete je nějak, aby nebyla moc hustá? Děkuji moc za radu, mám několik rajčat Šejk, Darinka, Denár, pokud nemajíkonstrukci, je to dost děsné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 60.16 (?), 19.6.2023 15:46

k 5311:

Mám to udělané z materiálu, který jsem měl na zahradě. Původně jsem chtěl nějakou letovanou konstrukci, ale toto bylo jednodušší.

           Vladimír

1
1
2
2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.42 (?), 20.6.2023 6:54

k 5311:

Mám to udělané z materiálu, který jsem měl na zahradě.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 6.6.2023 14:08

laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 7.6.2023 19:54

V horkém počasí minulého týdne nabylo měření teploty půdy ještě dalšího důležitého rozměru: teplota půdy v kontejnerech na balkóně. Je obecně známo, že kořenové systémy rajčat i paprik v půdě nad cca 35°C ztrácejí schopnost řádně přijímat živiny, většinou to první postihne příjem vápníku, takže se projeví suchá hniloba plodů. V době, kdy jsem s pěstováním na balkóně začínal, květináče, bohužel černé barvy, jsem nijak před přehřátím nechránil a také se to na plodech dost projevilo. Samozřejmě dnes mám kontejnery chráněné obalem z kartonu z více-méně bílých krabic od vína. Mezi obalem a kontejnerem je ještě vzduchová mezera. Jenže jak preventivně zjistit, zda ten obal je dostatečně účinný? Jedině měřením teploty půdy. Preventivně proto, protože čekat na poškození plodů jako na příznak nedává smysl, protože poškozené plody už rostlina nedokáže ozdravit. Takže jsem měřil jak v chráněných (cca 27°C - malinko pod ideální teplotou) a i v jednom nechráněném květináči: 33,8°C. Tedy na hranici míry únosnosti. Rajče okamžitě dostalo kabátek z vínawink. A to mám dotyčný balkón obrácen k západu, přímé slunce dostává až tak někdy od druhé hodiny odpolední. K jihu obrácené balkony na tom musí být ještě mnohem hůř. 

Na zahradě už ale tohle není třeba: hloubka zasazení 35 - 50 cm přehřátí půdy u kořenů téměř vylučuje. Sazenice šikmo zasazené s balem tak 25 cm hluboko jsem ale chladil večerním zaléváním každý druhý den (ne ale primárně pro ochlazení). Teplotu půdy jsem u nich neměřil, protože i těch 25 cm je podle mne dostatečných. Měření v okurkovém záhonu v 5 - 10 cm totiž ukázalo, že teploty v této hloubce kolísaly mezi 14 a 25°C. Těch 14°C trvalo maximálně 2 hodiny. Takže doufám, že okurky vyklíčí slušně. Stejně tak cukety. Nicméně pro jistotu jsem je přikryl slabou bílou netkankou. Mulčovací netkanka už je samozřejmá. Pletí je děsná práce.angry

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika