Rajčata 2022



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 64.82 (?)
7.3.2022 12:10

Moje dwarfy z výsevov 20. januára si pýtajú už tretie presadenie. Miesta je pomenej. Baron Solemaher už nahadzuje púčiky.

Pridávam ešte obr. pred asi 3 týždňami odobratý zakorenený zálistok RED KOTJA F1 z materskej rastliny vysiatej 5. decembra. Krásne zakorenený už nahadzuje púčiky. Materská rastlina má už 6. poschodie kvetov, len čakám, kedy sa začnú prvé spodné plody vyfarbovať.

 Eva T


Baron SOLEMAHER
Baron SOLEMAHER
RED KOTJA F1
RED KOTJA F1
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 29.3.2022 21:33

Many, vypadají, že se mají čile k světu. Krásná práce. 

No a od 10.3. už uplynulo dost času, abych taky mohl podtrhnout a sčítnout výsledky druhé várky setí. Z 81 semínek jich vyšlo 75, tedy daleko lepší výsledek než u várky první. Od Suttona jsem tentokrát Crushe úplně vynechal, mám české osvědčené, ale Crimson Plum i Crimson Blush tentokrát bodovaly 100%. Takže ta teorie o rentgenu je asi mylná. Vy jste je dostal poštou? A to, že jsem u Crushů od Suttona měl v minulé várce 0%ní klíčivost může být dáno várkou. Vám taky 2 nevzešly, z kolika? Ovšem tentokrát jsem místo hypermanganu použil peroxid. U toho hypermanganu je nebezpečí, že když je zapomenu vyndat včas, mangan, který se uvolní po odkysličení, působí toxicky. 

Mám ale takový zábavný "moment" z natáčení. Stal jsem se totiž velkopěstitelem "kýbláků". Po klíčení paprik (po uplynutí více jak 3 týdnů) jsem potřeboval místo na rajčata. Takže obsah sadbovníku šel do kýble - přece nevyhodím luxusní substrát. Jenže tam se najednou začaly ukazovat další rostlinky. Totéž s první várkou rajčat. Takže momentálně mám 5 kýbláků, 4 papriky a jedno rajče. Vím sice houby, co jsou zač, ale když prokázaly takovou životnost, byl bych kruťas, kdybych je nedopěstoval. smiley Díky novému balkonovníku není o prostor zase až taková nouze.

"Soucit" mne také dovedl k zasazení 3 řízků ze zálistků Pink Passion a Arctic Rose. Zapíchl jsem je do substrátu a zalil. Ani nezvadly.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Many31 - (7) - 250.242 (?), 30.3.2022 8:45

Děkuji za pochvale pane Milane, mám z nich taky radost smiley

No ty mé Crimsony mi na Vánoce přivezl bratranec, který v Anglii žije a objednal je na sebe přímo u Suttonů. Ale vyséval jsem jen dvě semínka od každé z 5 jejich PB odolných dorůd, nevzešel pouze ten Crush. U něj jsem ale měl pojistku z českých semen, tak mě to netrápí. Jinak mám úspěšnost podobnou jako Vy, z 83 zasazených semen nevzešlo 8. Nedávám ale semena ani do hypermanganu ani do peroxidu. Mám minipařeniště se 40 komůrkami a sel jsem letos do propařovaného výsevního substrátu od Forestiny.

S paprikami se mi stalo něco podobného, když jsem už zatratil semena, která nevzešla ani po 20 dnech. Měl jsem ale v pařeništi ještě pár semen později vysetých rajčat, tak jsem substrát prohrábnul a nechal. Po pár dnech se objevily malé papričky, se kterými už jsem vůbec nepočítal, tak dostaly šanci smiley

Konečně jsem přišel na to, jak vložit fotku s vertikální orientací, v tom InfranView ji musím znovu uložit a v tabulce, kterou program nabídne, odškrtnout něco o zachování původní informace o orientaci. Tak vkládám Vilmu v celé její kráse smiley

Petr.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 31.3.2022 11:14

Krasavice. Takhle moje Vilmy nikdy nevypadaly. Přičítám to podmínkám, ale spíš to bylo mou chybou. Možná už o ní vím, ale možná taky ne.

A propó, mám tu loňská semínka Sophie's Choice. Vlastní a zaručeně neopylená křížem, protože byla vybrána z plodů doma vypěstovaných. Ta původní jsem dostal od Evy T., takže také spolehlivá. Já SC vyřadil ze seznamu, takže se podělím. Udělal jsem také inventuru všeho, co mám a co jsem kdy pěstoval. A zjistil, že tu mám neodzkoušené "poklady". Vesměs pb neodolná, takže se také mohu podělit, protože je můžu pěstovat jen na balkónech, ale tam mi budou dvě tři semínka stačit. Nejsou úplně čerstvá, u některých to bude i 4 roky skladování, ale to si myslím u rajčat není ještě kritické. Takže tady je seznam. Některých hybridů ale nebudu mít možná dost.

Arctic Rose OP
Pink Passion OP
Nelinka (Juanita)  H (F2)
Strabena H (F2)
Kumato H (F2)
Vitador H
Bonset H
Sleeping Lady OP
Vilma OP
Balkonzauber OP
Minikumato H
Huevo de Toro OP
Tornádo H
Brioso H (F2)
Mandat H
Mickey Mouse OP
Heartbreaker‘s Vita H
Stara Mechta H
Delicious OP
Bajkalské rané OP
Rose de Berne OP
Yellow Submarine OP
Orange Paruche H
Crushed Heart OP
Strillo H
Helsing Junction Blue OP
Blue Berry OP
True Colours OP
Coeur d'Albenga (Liguria) OP
Shadow Boxing OP

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Many31 - (7) - 39.196 (?), 31.3.2022 18:52
Milane moc si vážím Vaší nabídky a určitě ji využiju. Díval jsem se na některé z nich a musím říct, že jsou to určitě odrůdy, které bych rád vyzkoušel :-) Píšu teď z mobilu, tak by to dělalo zase neplechu. Ale dám dohromady svůj seznam a večer to sem vložím, abyste měl představu, co mohu na oplátku nabídnout zase já. Zkusím Vám poslat mail, jestli sem dobře pochopil adresu, kterou jste sem nedávno vkládal. Děkuji. Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.183 (?), 30.8.2022 18:21

Všechny srdečně zdravím všimla jsem si, že jste tady již velmi zkušení pěstitelé dívala jsem se i na různé doporučené weby, kde se dají sehnat semínka, hledala jsem rajče vhodné na sušení o kterém jsem se dozvěděla z některého vlákna a jediný kdo je nabízí byl organicseeds.top a ty ceny jsou tady nějak moc příjemné od těch ostatních, tak se chci raději zeptat zda někdo máte zkušenost s tímto webem? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.102 (?), 12.3.2022 8:08

Když fotím mobilem, tak si fotky pošlu na svůj mail, odtud do nějakého souboru a v Irfan Wiev otočím. Teprve potom dávám na Zahrada.cz.

           Vladimír.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 64.82 (?), 7.3.2022 12:01

Vladimíre, rastlinky vyzerajú super, pritom, že si ich vôbec neprisvetľoval. Ja z nich rýchlievam iba Sophie, možno na budúci rok skúsim ešte aj nejakého Sarayeva, tak odlož semienka.

   Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 64.82 (?), 7.3.2022 12:10

Moje dwarfy z výsevov 20. januára si pýtajú už tretie presadenie. Miesta je pomenej. Baron Solemaher už nahadzuje púčiky.

Pridávam ešte obr. pred asi 3 týždňami odobratý zakorenený zálistok RED KOTJA F1 z materskej rastliny vysiatej 5. decembra. Krásne zakorenený už nahadzuje púčiky. Materská rastlina má už 6. poschodie kvetov, len čakám, kedy sa začnú prvé spodné plody vyfarbovať.

 Eva T


Baron SOLEMAHER
Baron SOLEMAHER
RED KOTJA F1
RED KOTJA F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 10.3.2022 22:36

Evi, vypadají, že se mají k světu. Výborná práce. Mám ale dotaz ohledně dwarfů. Ty moje se nějak odmítají podřídit své předpokládané menší velikosti. Pravda, zatím jsem vyzkoušel jen dvě odrůdy: Arctic Rose loni i letos, a nově Pink Passion. Obě jsou stejně veliké jako Startky a Stupické. Dobrá, loni jsem jim dával dost, a možná moc, energie z čm růstových světel, ale letos je držím na světelné dietě a děje se to samé. Je chyba ve mně, v nich anebo je to tak, že není dwarf jako dwarf? Něco jako obří dwarfové, střední trpaslíci, no a pak ti opravdoví zakrslíci? Ti Tvoji něco takového trochu naznačují. Není to otázka života či smrti, ale měl jsem za to, že bych mohl ušetřit trochu prostoru. Ušetřil jsem nulu. Ale Arctic Rose mi hodně chutná - je taková osobitá. Takže dostala zase šanci, prostor neprostor. Za trest šly hned dvě (15.2.) na neosvětlené východní okno do nižších teplot (15 - 16°C). A já vidím, jak mi ukazujou prostředníček - nás nedostaneš.laughNe, že bych jim to měl za zlé.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 18.108 (?), 11.3.2022 18:09

Milane, ano, nie je Dwarf ako Dwarf, niektoré majú výšku iba okolo 30-40cm, niektoré dorastú aj okolo 1m a viac. Rozdiel je, že sa nevyštipujú ako klasické tyčkové, v podstate vôbec, alebo sa iba minimálne umravnia, aby sa trocha presvetlili. Ja som Arctic Rose nesiala už 3 roky, ale myslím, že som ju nemala vyššiu ako 65 cm.

Tento rok mám vysiatych veľa Dwarfov rôznych výšok, typov a farieb plodov. (vlani som mala iba 3 odrody z Dwarf projektu). Budem mať čo porovnávať.

Trocha ma ale trápi toto veľmi suché, mrazivé a veterné predjarné počasie.  Dnes ráno o 6. hod. som mala na teplomeri položenom na betónovom múriku pri skleníku -12 stupňov.Pri tých holomrazoch už vidím vlahový deficit. Ani prognózy nie sú optimistické.

      Eva T.

                   

ARCTIC ROSE
ARCTIC ROSE
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika