Rajčata 2021



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?)
9.7.2021 22:41

Miloši, Red Zebra jsem ještě neměl, ale myslím, že nejde o žádnou "degeneraci". I obyčejné Tomato/Garden Berry či Nelinka mohou mít vijany 30 - 50 cm dlouhé. Ty moje to už některé mají teď. Zaštipovat je je škoda, protože když je rostlina silná a zdravá, dá plody na celém vijanu. A také mám některé vijany rozvětvené. A dokonce mi z nich někde rostou i "zálistky".

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 8.7.2021 19:10

Míro, hurá. Dneska jsem byl na chalupě, ale zase mne vyhnal déšť. Stihnul jsem jen zjistit, že mi jich tam zraje nejmíň 7. Teda jsou jen růžovoučká, ale proces začal. Úplně u jiných odrůd než jsem čekal: Crimson C., Mountain M., Tornádo a Tomato Berry. Startky, Nelinky, mí favorité, zatím nic. Letos nemám žádné Stupické. A další sranda je, že jsou z obou kol výsadby: kolem 10. a pak kolem 28. května. A to Tornádo je ta poslední chudinka, která byla bídná na balkóně, ale nahoře se zázračně vzpamatovala, i když už měla docela velké rajče. A to jsem ji tam dal někdy kolem 10.6. Dokonce se zdá, že se úplně zbavila septorie.

Říkáš, že se vybarvují i bifteky. Taky dost překvapivé, ale Ty asi myslíš ve skleníku, ne? Jak si vede Chef's Black? Ale vlastně Crimson Crush je taky menší biftek.

Tak ať jim to zrání jde hezky od ruky. Ještě jsem neměl rajčatový salát.crying

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 9.7.2021 14:06

Milane, dnes (9. 7. 21) jsem prohlédl rajčata, jak zrají. Ve skleníku se zbarvuje 1 ks Amish Paste (biftek) a 5 ks Start. Venku se zbarvuje 1 ks Ananas (biftek), 3 ks Black Cherry, 1 ks Corazon (biftek), 2 ks Start, 1 ks Malach. Szkatulka (biftek), 3 ks Pink Bumble Bee a 11 ks Sungold, z toho jsem hned 5 zkonzumovalsmiley. Chefs Ch. Black i Orange si vedou dobře, ale mají oproti většině zpoždění, neb byly vysazeny později 23. 5. (většina 30. 4.). Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 8.7.2021 19:14

Oprava pesimistické předpovědi: 7 rajčat už mění barvu dnes, tedy po 6 dnech.smiley

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 29.15 (?), 9.7.2021 17:19
Ahoj, zde zajímavě zdegenerované rajče red zebra, dlouhé vijany se ještě rozvětvují, některé na koncích dál rostly, tak jsem je zastip.jestli to unese tu záplavu plodů, ponechám si semena a budu zvědav, jak se projeví příští rok. Jinak u mne ani náhodou náznaky zrání, sotva se ukazují první plody, v mrazivé kotlině u potoka.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 237.151 (?), 9.7.2021 22:27

Oberačka zo 7 júla- tri štvrtiny zo skleníka, štvrtina zvonku- najmä bifteky.

 Eva T.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 9.7.2021 22:48

Evi, Ty nás chceš všechny rozplakat, ne? Nebo aspoň přebarvit na zeleno závistí.laugh My tu počítáme červenající rajčátka na kusy a ty sklízíš kila. Ale u mne máš s tím zelenáním smůlu: však se taky dočkám. Takže jako vždycky: máš můj nehynoucí obdiv.yes

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 237.151 (?), 10.7.2021 11:16

Milane, určite som nemala v úmysle privodiť zlú náladu, alebo nedajbože rozplakať, práve naopak, trocha potešiť oko, lebo aj napriek nepriaznivému roku rajčiny rastú perfektne, radosť pozerať aké sú pevné, nestíham vylamovať zálistky. Akurát je u nás stále sucho a míňam veľa vody na zalievanie.  Výška u niektorých aj cez 2m. 

  Prajem všetkým, nech sa tento rok rajčinová sezona vydarí.

  EvaT.

Picolino F1
Picolino F1
True Colours
True Colours
Crushed Heart
Crushed Heart
Kibits
Kibits
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 12.7.2021 22:43

Evi, to vím naprosto jistě, žes nechtěla lidi naštvat. Ale mně už přijde fádní Tě pořád jen chválit, tak jsem si trochu zavtipkoval. Vždyť už mě znáš.

My tady u nás máme docela deštivo, nezaléval jsem - tedy kromě okurek a cuket - už snad 3 týdny. Půda je mokrá snad do 50 cm, takže se bojím, že zas budu mít rajčata velká, ale ne moc chutná, i když v tom budu tentokrát nevinně. Rostou fakt na můj vkus moc bujně, zálistky vylamuju někdy i 3x denně (ne že by rostly tak rychle, ale vždycky najdu něco, co jsem předtím přehlíd). Mám tam nahoře už nějaká zralá, téměř přesně o 3 týdny později než jiné roky. No a to mokro taky hodně zvyšuje riziko plísně. No nic, počasí si nevybíráme, takže uvidíme.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 9.7.2021 22:41

Miloši, Red Zebra jsem ještě neměl, ale myslím, že nejde o žádnou "degeneraci". I obyčejné Tomato/Garden Berry či Nelinka mohou mít vijany 30 - 50 cm dlouhé. Ty moje to už některé mají teď. Zaštipovat je je škoda, protože když je rostlina silná a zdravá, dá plody na celém vijanu. A také mám některé vijany rozvětvené. A dokonce mi z nich někde rostou i "zálistky".

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kvark - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 252.119 (?), 4.8.2021 15:48

Tak se ozyvam ohledne rajcat po delsi dobe. No rozrostlo se to neskutecne, chvili jsem byl na dovce, trochu to nerhlidal a same vyhonky. Pak jsem resil jestli to teda vystipovat(nebo spis uz strihat jak byly velke) nebo je nechat a jestli z nich neco bude. Par tech vyhonku se diky vetru a vaze zlomilo, ale jinak docela dobry.

Ted hlavne resim, kdy uz vystipovat vsechny kvety, ktere uz nemaji sanci uzrat v plod. Pestuju vetsinou ty cherry rajcata. Je jeste brzy to resit, nebo uz na case?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika