Rajčata 2018



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.41 (?)
16.1.2018 17:51

Paní Hano, novinky to síce neboli, ale najviac nám chutnalo Gardenberry F1, Orange Santa, Juanita z presevu, ešte sa dalo aj Datlo od Sema, neoslovil ma Charmant a Rubinka. A celkom zaujala aj Maglia Rosa. Z biftekov Corazon F1 a Orange Strawberry. Z českých hybridov u mňavedie ešte stále Štart F1. Tento rok som zvedavá na tie 2 novinky z Uk, ktoré už som hore spomínala a mám aj tie 4 druhy Ambrosií a Sun Sugar od známej - síce z presevu, ale uvidím aspoň na porovnanie.

                                Eva T

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.41 (?), 14.1.2018 19:50

Pani Hano a aké ste si objednali? Ja som to tiež trocha prešvihla, objednala som si tento rok 18 nových odrôd za 20 Eur, väčšinou veľmi skorých a ešte som dostala nejaké od známych, tie vychvaľované Ambrosie mi posla známa od Nitry, skúsim ich teda tento rok zaradiť a budem musieť riadne ešte prehodnotiť, čo v marci vysejem. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.246 (?), 16.1.2018 16:12

    Chtěla jsem si objednat Sun Sugar a Golden Gem, které vám v předchozím příspěvku doporučil pan Kohútek, ale na těch stránkách, kde jsem je objednávala je neměli, tak volba padla na Sun Peach, Sun Premium, Sun Lemon a Bombonera.

     Evo, můžete mi napsat, která z loňských novinek vám chutnala nejvíce.

           Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.41 (?), 16.1.2018 17:51

Paní Hano, novinky to síce neboli, ale najviac nám chutnalo Gardenberry F1, Orange Santa, Juanita z presevu, ešte sa dalo aj Datlo od Sema, neoslovil ma Charmant a Rubinka. A celkom zaujala aj Maglia Rosa. Z biftekov Corazon F1 a Orange Strawberry. Z českých hybridov u mňavedie ešte stále Štart F1. Tento rok som zvedavá na tie 2 novinky z Uk, ktoré už som hore spomínala a mám aj tie 4 druhy Ambrosií a Sun Sugar od známej - síce z presevu, ale uvidím aspoň na porovnanie.

                                Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ladys274 - (10) - 168.121 (?), 14.1.2018 20:30

laugh tak nejsem sám.

Ještě že jsem si nachal u baráku 30tun zeminy. Alespoň budu mít z čeho rozšížit záhony. Místo rajčat už je stejně česnek...

Ještě že jsou kurzy měn příznivé...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.32 (?), 14.1.2018 18:56

Děkui podívám se tedy po těchto odrůdách také jsem podlehla popisu odrůdy že mají skvělou chuť moc děkuji za rady Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.41 (?), 15.1.2018 12:37

Dnešné množenie odrezkami. Po týždni narástli zo zálistkov malé odnože. Tak som odobrala z každej rastliny po 2 odrezky-viď postup. Inak tiež vysievam postupne, v decembri a januári skoré odrody na pokusné pestovanie pre čo najskoršiu úrodu a "klonovanie, zač.februára na výsadbu do sklenníka a na pestovanie v kontajneroch, v marci na výsadbu po 15. máji von a v máji ešte množím na júnovú výsadbu po skorej zelenine a do jahôd. Eva T

Pred odberom
Pred odberom
Po odbere
Po odbere
Odrezky pred úpravou
Odrezky pred úpravou
Upravené odrezky
Upravené odrezky
 A vysadené
A vysadené
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.41 (?), 17.1.2018 8:16

Včera som pozerala na youtube príspevky p Lebiša z Boskovic. Aké máte skúsenosti s jeho samozavlažovacími hrántikmi pre rajčata?  Rajčiny síce nebudem štepiť (roubovat), pestovala som len v klasickom samozavlažovacom vlani balkonovku Minibell, vyzerala pekne, ale úroda malá, tak by som skúsila tento rok odrody s väčšími plodmi s minimom zeminy. Používa substrát Florcom a nové hnojivo Universal Blue. Máte s ním niekto skúsenosti? Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sasman - (23) - 193.85 (?), 17.1.2018 10:48

Zkoušel jsem ty jeho samozavlažovací květináče pro surfinie a moc jsem s nimi spokojený nebyl. Malý prostor pro zeminu (největší nevýhoda), knoty zbytečně rychle sají vodu z misky, takže je rychle zemina přemokřená (takže jsem ani nemohl úplně naplnit podmisku, jinak by to rostliny nepřežily); taky je u něj kvůli konstrukci určité riziko, že se květináč převrátí.

Měl jsem i přímé srovnání se samozavlažovacím truhlíkem od Frajmana - větší objem pro zeminu, voda vzlíná pomaleji, ale dostatečně rychle, takže zemina je dostatečně vlhká, ale není přemokřená a navíc není nutné tak často zalévat. Kvalita zpracování je taky lepší.

Celkově mi to přijde, že Lebiš prodává věci, které fungují, ale jsou zbytečně předražené - ten Frajmanův truhlík mi přišel lepší a byl levnější. Co se týče toho jeho hnojiva, tak to je fakticky Kristalon, ale kdo by si od něj kupoval přes internet Kristalon, když si ho může koupit kdekoliv za stejnou cenu (nebo i lepší). U něj je to hlavně o marketingu - je historicky úspěšný zahradník, tak se to snaží prodat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.41 (?), 17.1.2018 12:32

Díky za porovnanie, myslím že taký podobný ako som pozerala teraz Frajman, mám, tak možno dokúpim ešte jeden a zostanem aj pri tom svojom hnojení. Ale marketing si robí fakt dobrý.

                                 Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.41 (?), 26.1.2018 8:08

 Pán Sasman, mohla by som poprosiť o vaše skúsenosti s pestovaním rajčín, s akými druhmi máte najlepšie výsledky, a naopak, čo sa vám neosvedčilo? Akosi toto vlákno zamrzlo. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika