Příspěvky uživatele - sasman

Černé fleky na listech rajčete, 26.6.2018
Je to septorióza. Při malém napadení je možné jen otrhat napadené listy. Časem ale budete muset aplikovat fungicid (Acrobat, Ridomil apod.).
Žloutnutí středový listů rajčat, 16.5.2018
Tipnul bych si nedostatek železa (Fe - iron)
Rajčata LSL, 11.2.2018
Já bych k tomu dodal, že LSL rajčata mají obecně podprůměrnou chuť. Můj názor je, že na přímý konzum jsou nevhodné, na salát nebo na vaření jsou OK.
Rajčata 2018, 17.1.2018
Zkoušel jsem ty jeho samozavlažovací květináče pro surfinie a moc jsem s nimi spokojený nebyl. Malý prostor pro zeminu (největší nevýhoda), knoty zbytečně rychle sají vodu z misky, takže je rychle zemina přemokřená (takže jsem ani nemohl úplně... celý příspěvek >
Rajčata 2018, 1.1.2018
Více obrázků najednou mohou vkládat jen příhlášení registrovaní uživatelé.
Česká rajčata 2017, 27.11.2017
Charmant: Pěstoval jsem ho první rok, takže je na to třeba brát ohled (žádné dlouhodobé zkušenosti). Lokalita Vizovice. Jako referenci beru Bejbino, i když je to koktejlové rajče a ne cherry. Vyloženě sladké plody, rajčatová chuť je slabá,... celý příspěvek >
Česká rajčata 2017, 27.11.2017
Gallant: Pěstoval jsem ji první rok, takže je na to třeba brát ohled (žádné dlouhodobé zkušenosti). Lokalita Vizovice. Jako referenci beru Start. Tato odrůda je raná pouze v tom smyslu, že má relativně krátkou dobu od odkvětu po zčervenání... celý příspěvek >
Dehybridizace rajčat, 27.11.2017
Hodnocení Philovity jsem dal do příslušného tématu: Rajče - rezistentní k plísni.
Rajče - rezistentní k plísni, 27.11.2017
Philovita: Pěstoval jsem ji první rok, takže je na to třeba brát ohled (žádné dlouhodobé zkušenosti). Lokalita Vizovice. Jako referenci beru Bejbino, i když je to koktejlové rajče a ne cherry. První půlku sezóny jsem byl maximálně spokojený.... celý příspěvek >
Dehybridizace rajčat, 26.11.2017
Myslel jsem to tak, že základem bude odebrat zdravý materiál z venkovních rostlin na podzim - pokud odeberete už napadený materiál, tak si moc nepomůžete. To, že je rostlina tolerantní vůči plísni, ještě neznamená, že nemá žádné choroby - u mě... celý příspěvek >
Dehybridizace rajčat, 25.11.2017
Souhlasím. Dále je třeba zvážit, kolik bude stát přisvěcování přes zimu, ale to záleží na nutném počtu hodin přisvěcování.
Plíseň bramboru na rajčatech 2017, 29.8.2017
Jenže Diana je ne moc chutné kerickove rajče. Není to úplný propadák, do salatu by možná šla použít, ale já jsem ji měl jen na vaření. Na přímý konzum to určitě není. Bejbino, ale třeba i klasické rajčata jako Start a Tornádo jsou chuťově... celý příspěvek >
Rajčata 2017, 19.8.2017
Ohledně opěr: Osobně používám rezavé 2m roxory 10 mm a není s tím problém (občas když dlouho rostliny nevyvážu a přijde bouřka/hodně silný vítr, tak se některé stonky trochu odřou, ale nic vážného). Pozinkované spirály jsou nejlepší řešení (není... celý příspěvek >
Preventivní postřik rajčat, 4.8.2017
Samozřejmě stát nezkontroluje vše, ale kontroluje toho hodně (obecně až moc) - to že se tu za 50 let totality vybudovala silná nedůvěra ve stát je jiná věc. Souhlasím, že v ovoci jsou rezidua pesticidů, ale to ještě neznamená, že jsou školivé,... celý příspěvek >
Co to je za nemoc rajčat?, 4.8.2017
Já ho kupuju v Brně v obchodě, který se specializuje na maloobchodní prodej chemikálií, možná by ho mohli prodávat i v lepší drogerii. Chlorid vápenatý je neškodný, takže se klidně rajčata můžou jíst hned po postřiku, pokud CaCl2 umyjete z... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika