Rajčata 2018



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?)
11.1.2018 10:17

Jiný výnos bude mít někdo na Břeclavsku,...

indecisionenlightenedyes

Mělo by se tesat. V postu je úplně všechno.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 10.1.2018 21:40

Pepé, to se Vám fakt povedlo. Zahradník = vrah. Jenže já jsem jen polozahradník, jsem tedy polovrah? 

Absolutně bez tušení jsem tady rozpoutal takovou malou bouřku. Už jsem vysvětlil, jak to bylo. Připouštím nepřesnosti, ale tak v řádu 15%. Teprve vy všichni mi říkáte, že jsem exot. Teda spíš moje rajčata. Je to sice možné, ale krajně nepravděpodobné.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.41 (?), 10.1.2018 19:37

Jani, dík za príspevok, ktorý posúva ďalej v diskusii, ak mi vyjde čas, skúsim si aj ja u vytipovaných odrôd urobiť tento rok takúto štatistiku. Vlani som vážila iba Sleeping Lady dwarf v kvetináči- zobrala som 3,1 kg. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dana H - (4) - 221.137 (?), 10.1.2018 22:00
Dobrý večer.Taky přidám naše úspěchy. Rajčata pěstuji s přítelem druhým rokem. Loni jsme měli 22 sazenic, 11 san marenzo, 11 tornádo. Celková úroda byla rovných 100kg + něco málo co se snědlo při zalévání. Všechno bylo v pořádku, nic neshnilo. Rajčata pěstujem na poli, nestříkáme, na jaře půda pohnojená kuřunci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 10.1.2018 22:34

A tušíte, v jakém poměru bylo Tornádo vůči San Marenzu, tedy výnosově? To by mne možná trochu ospravedlnilo.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 10.1.2018 23:03

Vlákno mě začalo zajímat. Pěstuji také rajčata druhý rok. (přestěhoval jsem se z polohy 600 do teplých 450 m/m) Odrůdu neznám (co na trhu zbylo, někde jsem pochytil jméno Tornádo). Měl jsem na rostlině 6 celých vijanů (deset a i víc rajčat) a sedmý asi poloviční (co odkvetlo do 31.7.) Snad všechny rajčata měla průměr víc jak 6 cm (odhad). Rostliny měly výšku asi 130-140 cm. Fotka z 2.8. ve vláknu Sklizeň 2017. Neměřil a nevážil jsem. Myslel jsem si, že to je běžné. Takže mám dotaz: kolik je vlastně běžná sklizeň z jedné rostliny? JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.41 (?), 10.1.2018 23:27

Podľa toho, čo ste napísali by to mohlo byť tak 5-5,5 kg z 1 rastliny, čo sa vám urodilo, to je pekné.Tornáda sú v dobrých podmienkach známe výnosnosťou, Ja som sa ináč nikdy nezaujímala až tak o výnos, ako o chuť a ešte čo najskorší zber, preto rada stále experimentujem. A bežná priemerná úroda z jednej rastliny-nezisťovala som- ale už to tu ktosi spomínal- tuším 2,5 kg. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.155 (?), 11.1.2018 8:46

Jiný výnos bude mít někdo na Břeclavsku, když do přitápěného skleníku dá v dubnu velké sazenice rajčat už se zelenými plody. Rostliny tam může nechat až do konce listopadu. Jinou úrodu bude mít člověk na vysočině, který může dát na pole rajčata někdy na konci května a stěží mu tam vydrží do půlky září.

Není podstatné, kolik je schopna rostlina vytvořit plodů, ale to jak budou kvalitní. Těch průměrně udávaných 2,5 kg na rostlinu je tak akorát. Tím myslím zdravá a zralá rajčata v nejlepší kvalitě.

To, že rostlina je schopna vytvořit obrovské množství zelených plodů je každému jasné,  jde ale o to, aby taky stihla dozrát. Výsledkem nemá být přece hromada zelených nebo chorobami postižených plodů, která nejsou použitelná k jídlu a skončí na hnoji nebo v popelnici.

PS: Loňská sezóna byla jak pro rajčata tak i pro papriky jedna z nejlepší, co pamatuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 11.1.2018 10:17

Jiný výnos bude mít někdo na Břeclavsku,...

indecisionenlightenedyes

Mělo by se tesat. V postu je úplně všechno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 11.1.2018 19:56

Ano, to je přesně to, co se stalo mně. Ten uvedený výnos, který jsem, netuše nic zlého, uvedl, byl jen a jen teoretický. Protože jsem udělal hodně chyb, vytvořil jsem ideální prostředí pro plíseň a tak 2/3 toho teoretického výnosu skončily v odpadu. Ale co nejvyšší výnos nikdy nebyl můj cíl, vůbec jsem na něj při tom pěstování nemyslel.

Takže letos možná zkusím nechat některá plísniodolná na dva výhony, ale musím zabránit tomu, aby listy pomalu vysychaly po dešti. U těch neodolných pod stříškou nechám určitě jen jeden. A jsem si vědom toho, že nemůžeme počítat s tím, že letošní rok bude tak příznivý jako loňský. Ten byl opravdu parádní.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dana H - (4) - 221.137 (?), 11.1.2018 7:44
Dobrý den, nejdříve malá oprava, bylo to S marzano gigante 3, ta polovina, ale snad to každý pochopil. V jakém poměrnu výnosově to přesně bylo nevim, přítel to vážil všechno dohromady. Ale podle mého názoru to vycházelo nastejno, rajčata vypadala stejně obsypaná. Ještě přidám, že jsme každou sazenici nechali se 4-5 výhony, takže to byly hustší keříky. Ale na druhou stranu to dozrávalo až v srpnu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika