Rajčata 2018



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?)
10.1.2018 20:47

Ahojte v Polabí. Nejdřív jsem si nebyl jist, zda to patří mně. Ale i kdyby ne, tak odpovím.

Hnojím hned při výsadbě granulovaným kravským hnojem ke kořenům (tedy aby se nedotýkaly). Sázim klasicky našikmo, ale nad kořenovým balem zabuduju ten děravý kelímek, ve kterém byla sazenice, čímž si zajišťuju, že voda i hnojení jsou předána tam, kam patří a ne okolnímu plevelu. No a pak, mnohem později během vegetace, jsem přidal nějaký Cererit a trochu popela na draslík pro zrání. Nevím, možná přehnojuji, ale moje rajčata vypadají jako tropické rostliny: silný stonek (až 3,5 cm v průměru), spousta listů (chybou bylo je tam nechat - vytvořily ideální prostředí pro plíseň). Takže ta nejsilnější jsem nechal na 3 výhony (loni z těch 14 myslím že 4), ostatní na 2. Odtud ta průměrná výnosnost. Ale mělo to také ten efekt, že jsem první zralá měl teprve 10.8. a 16.8. přišla plíseň. Takže úroda pouze teoretická. Bohužel Vám nemůžu říct přesně, co to bylo za odrůdu: sazenice jsem dostal jako Startky. Jenže to Startky nebyly. Tipoval bych si Toro nebo Tornádo: v sáčcích se semínky bylo něco jiného. A darovatelka ani nevěděla, kde je koupila a od jaké firmy byly. Proto si to letos chci ohlídat, i když ani to není úplná jistota.

Ale přiznávám, že jsem to nevážil. Pouze ta zdravá (přes 40 kilo), a odhadem jsem vyhodil 2/3. Takže je možné, že mám moc veliké oči. 

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 10.1.2018 20:47

Ahojte v Polabí. Nejdřív jsem si nebyl jist, zda to patří mně. Ale i kdyby ne, tak odpovím.

Hnojím hned při výsadbě granulovaným kravským hnojem ke kořenům (tedy aby se nedotýkaly). Sázim klasicky našikmo, ale nad kořenovým balem zabuduju ten děravý kelímek, ve kterém byla sazenice, čímž si zajišťuju, že voda i hnojení jsou předána tam, kam patří a ne okolnímu plevelu. No a pak, mnohem později během vegetace, jsem přidal nějaký Cererit a trochu popela na draslík pro zrání. Nevím, možná přehnojuji, ale moje rajčata vypadají jako tropické rostliny: silný stonek (až 3,5 cm v průměru), spousta listů (chybou bylo je tam nechat - vytvořily ideální prostředí pro plíseň). Takže ta nejsilnější jsem nechal na 3 výhony (loni z těch 14 myslím že 4), ostatní na 2. Odtud ta průměrná výnosnost. Ale mělo to také ten efekt, že jsem první zralá měl teprve 10.8. a 16.8. přišla plíseň. Takže úroda pouze teoretická. Bohužel Vám nemůžu říct přesně, co to bylo za odrůdu: sazenice jsem dostal jako Startky. Jenže to Startky nebyly. Tipoval bych si Toro nebo Tornádo: v sáčcích se semínky bylo něco jiného. A darovatelka ani nevěděla, kde je koupila a od jaké firmy byly. Proto si to letos chci ohlídat, i když ani to není úplná jistota.

Ale přiznávám, že jsem to nevážil. Pouze ta zdravá (přes 40 kilo), a odhadem jsem vyhodil 2/3. Takže je možné, že mám moc veliké oči. 

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.41 (?), 10.1.2018 23:50

Milane, už mi došla 1 z tých objednaných Led Grow- 54 W full spectrum. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 11.1.2018 19:33

Evi, takže bílá? Musím to prozkoumat, Vladimír tvrdí, že spíš těm rostlinám prospívá denní bílé světlo 6 700°K. Víc než to modročervené. Já čekám na ten reflektorek 30W, 6 700°K a pak rozdělím drobotinu na dvě skupiny, jedné budu svítit jen bíle a druhé jen mč. Výsledky srovnání pak zveřejním na svém vlákně. Zatím obě osvětlení kombinuju, i když to bílé je podstatně slabší ve watáži. Čím víc se učím, tím víc vím, jak moc toho nevím.

Mějte se. A ať nám to roste.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.41 (?), 11.1.2018 20:11

Milane, dnes mi došli druhé 2- 60 W grow led žiarovky-modro-červené- ešte ich nezapájam, musím si kúpiť objímky a káble s vypínačom a ešte si chcem urobiť box z bedničky na ovocie- do vnútra dať smerom od izby kartón s alobalovou fóliou na odraz denného, príp. umelého svetla. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 11.1.2018 21:37

Evi, myslel jsem, že už odrazovky dávno máte. Já vyrobil 3 podle Vašeho nápadu jednoduše z kartónové krabice od bruslí a zavěšuju to na konzoli záclony, protože je to lehoučké. Posílám fotečku (půl hodiny mi trvalo, než se mi to povedlo vyfotit webkamerou). Dá se to i vytvarovat, aby to soustředilo hlavně to denní světlo. Po stranách pak jsou nastavitelné plochy.

Milan HP

Odrazovka světla
Odrazovka světla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.41 (?), 12.1.2018 7:05

Milane, takéto odrazovky samorejme mám od vlaňajška, ale mám väčšiu krabicu a robím si ďalšie nové- viac variant.  Eva T.

Varianta v bedničke od ovocia
Varianta v bedničke od ovocia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 12.1.2018 9:16

Jasně Evi, myslel jsem si to. Mám zatím 3 různých velikostí, ale musím je věšet, protože se mi na parapet nevejdou. Ale myslím, že slouží dobře. Dík za nápad.

Právě jsem přesadil 4 anglické z buničiny do kelímků - vyklíčily už po 4 dnech. Buničinu ostříhám na minimum a protože už vím, kde je kořínek, dám je do správné polohy. Myslím, že je to nejsnazší způsob: vůbec se semínek nedotknu a tak je nemůžu svýma gramlavýma rukama poškodit.

Hezký den.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.5 (?), 9.1.2018 13:58

Z Aliexpressu to bola zakazdym buda a objednaval som viacere veci len zo zvedavosti. Ruze vyrastli na divy ker, jahody vyrastli dive ako lesne, sice megaplodne, ale ine... nic nebolo take ako v popise. Zaroven ochranna doba objednavky vyprsi skor, nez zistite, ze vam rastie nieco ine. Tolko moja skusenost.

JK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 100.32 (?), 12.1.2018 22:08

Dobrý den, chtěla bych letos vyzkoušet pěstovat odrůdu rajčat Malinowy retro máte prosím někdo zkušenost s touto odrůdou mělo by jít o tyčkové rajče děkuji za případné odpovědi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.41 (?), 13.1.2018 6:48

Vlani som Malinowy retro pestovala, síce len 2 korene, ale neoslnilo chuťou, ani úrodnosťou, semená som mala od AEV, tento rok nebudem pestovať.Na českých shopoch je uvádzané, že je tyčkové, plody okolo 85 g, skoré, výnosné 6- 9kg z rastliny, ja som mala tak 1 kg. Na zahraničných Weboch je uvádzané ako determ.,tvaru srdca a váhou plodu 300- 400g, takže záleží, odkiaľ máte semená. Eva T 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika