Rajčata 2018



Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?)
10.1.2018 8:53

Vážím každé rajče, které sklidím a vedu si velmi přesnou statistiku. Pokud vyprodukuje rostlina 4kg plodů, tak jsem velmi spokojená, samozřejmě, že se někdy povede více. Pěstuji venku, takže ve skleníku lze možná sklidit i více, ale vsadím svoji roční úrodu na to, že těch 9kg není pravda.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 247.166 (?), 9.1.2018 20:47

Ďakujem, Milane, ale mali by prísť do 18. januára, tak to moje rajčinky zatiaľ vydržia.  Zatiaľ mám vysiatych 20 odrôd po 2 semienka, niektoré mienim klonovať. Ešte minimálne 20 druhov budem vysievať v marci. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 9.1.2018 21:57

Prokrýlepána Evi, kolik máte hektarů? Když se držím hodně při zemi, vychází mi to tak na 100 rostlin. Nejspíš víc.

Tedy, taky jsem se přistihl při tom, že se stále snažím rozšířit rajčatová pole, původní plán byl na 16, teď už ale počítám s víc než dvojnásobkem jen na zahradě. A tak se trochu začínám bát úspěchu: co si s tím počnu? Copak sazenice, ty rozdám snadno, ale pak ty plody: jestliže jsem loni mohl mít 120 kg ze 14 rostlin, kolik budu mít letos, když jich budu mít, no, nejspíš přes 40, tedy když moje protiplísňová opatření budou fungovat? Jsem lítostivý typ, každé semínko, které vzejde se snažím nenechat zahynout. Pravda, zatím nechci pěstovat třešňové a mini odrůdy, což Vy určitě děláte, takže tam ty kila nejspíš nevypadají tak hrozivě, ale stejně.

No nic, ono se to nějak vyvrbí. Nač si lámat hlavu předem, když to může skončit fiaskem (ale neskončí - tomu pevně věřím). Matka Příroda je nevyzpytatelná, ale nádherná.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.41 (?), 10.1.2018 8:18

Milane, každoročne pestujem okolo 140-150 rastlín, pozemok nemám až tak veľký, do sklenníka dávam okolo 25-30 rajčín, 4 korene papriky a 3-4 korene sklenníkových hadoviek. Rajčiny sadím aj do kontajnerov vo dvore pod strieškou- asi 10 koreňov po 2 kusy do kontajnera. Zvyšok voľne do pôdy. Okrem rajčín pestujem zo zeleniny vonku nejaké dyne, pár paprík, jesenný cesnak, jarný hrášok, pár koreňov petržlenu a pažítky na vňať. Inú zeleninu nepestujem, ostatná časť je   okrasná s pár ovocnými stromami. Inak tá vaša úroda z tých vašich 14 rastlín sa mi zdá obrovská, ja som z tých mojich 150tich rastlín mohla mať vlani maximálne tak okolo 500kg. nevážila som to, denná spotreba je u nás aj 2 kg denne, ešte veľa suším, zaváram šťavy. Niečo rozdám rodine, susedom... Nesledujem výnosnoť, hlavným kritériom je pre mňa chuť, skorosť zberu a ešte aj predĺženie zberu a skladovateľnosti do zimných mesiacov.Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.41 (?), 10.1.2018 8:21

Rajčinári,  mám k vám prosbu zaujímala by ma akú mávate približne výnosnosť z jedného koreňa podľa odrôd, ktoré pestujete. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 10.1.2018 8:23

Dobrý den - skoro 9 kg rajčat na jednu rostlinu je myslím nadprůměrný výsledek. Mohu vědět čím jste to hnojil??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.41 (?), 10.1.2018 8:27

No veď práve, aj mne sa to zdá priveľa, tak by som bola tiež zvedavá Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 10.1.2018 8:53

Vážím každé rajče, které sklidím a vedu si velmi přesnou statistiku. Pokud vyprodukuje rostlina 4kg plodů, tak jsem velmi spokojená, samozřejmě, že se někdy povede více. Pěstuji venku, takže ve skleníku lze možná sklidit i více, ale vsadím svoji roční úrodu na to, že těch 9kg není pravda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.137 (?), 10.1.2018 12:21
Ja bych se s Vami k te sazce pripojil.Sam to takhle presne nevazim, asi jsem nekdy zacal, ale prestalo mne to casem bavit.je mi to v podstate jedno, poznamenam si jen odrudy ktere z nejakeho duvodu nesly a ty uz nedavam. Honza z mobilu..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 10.1.2018 13:02

Taky cekam co napise pan Milan Danicek a poradi jak vypestovat tolik rajcat co on      nebo ze by udelal preklep   misto 120 ks   napsal 120 kg   i to se muse stat 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 10.1.2018 15:23

On vás chtěl Milan jen trochu nabudit, aby diskuze neusnula. smiley

                     Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika