Rajčata 2018



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?)
22.3.2018 21:14

Není potřeba hned dávat deku nebo jinou textilii. Stačí něco neprůhledného (třeba i černá folie) co zabrání průniku tepelného záření (sálání tepla) z tunelu do skleníku. Škoda, že já tuto možnost u svého pařeniště na zahradě nemám. sad

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 21.3.2018 22:09

Evi, tak jak se to vyvíjí? Jsem napnutej jako špagát. Ta Tvoje Startka mi padla do oka a bylo by mi hrozně líto, kdyby namrzla. Dej prosím vědět.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 95.36 (?), 22.3.2018 6:53

Rajčinky v sklenníku prežívajú. Dnes ráno o 6. hod vonku zatiaľ najhnusnejší mráz  -8 stupňov, v sklenníku pod tunelom plus 2, nad tunelom v výške 1,5 m, -1 stupeň. Našťastie včera svietilo slnko aspoň od 11. doobeda a sklenník bol o 3. poobede vyhriaty na 25 stupňov, o 6. navečer to bolo už len 10 stupňov. Pod tunelom mám 4 päťdňové sviečky z DM po 85 centov.  Snáď už máme najhoršie za sebou. Eva T

Zamrznutý
Zamrznutý
Ľadová jar
Ľadová jar
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 22.3.2018 7:15

Evi,

když už máš v tom skleníku teploty pod 0°C tak by možná pomohlo natáhnout přes ten tunel něco neprůhledného třeba prostěradlo (zabránit úniku tepla sáláním). Pamatuji si, že rodiče dávali na okna pařeniště přes noc namočené staré deky. Pochopiteně je potřeba to ráno oddělat, aby se přes den všechno oteplilo.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 95.36 (?), 22.3.2018 7:59

O tom som uvažovala, až keby nebolo aj cez deň tak chladno, aby sa sklenník lepšie prehrial cez deň a v noci nemusela pod tunelom zapaľovať sviečky,(neviem, či by pod dekou nezhasli, alebo nedajbože sa niečo nechytilo) mám odskúšané, že pri vonkajšej teplote cez deň  8-10 stupňov, občasnom slnku s prehriatím sklenníka na 25 stupňov a ranných mrazoch do -6, nemusím v tuneli zapaľovať sviečky- zapaľujem len pre istotu len mimo tunela a to len 2 v celom vysadenom sklenníku a vtedy mi teplota neklesne pod nulu ani nad tunelom. Možno ešte niektorú noc vyskúšam, ale bez sviečok.Netkanku používam v 2 vrstvách.  Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 22.3.2018 21:14

Není potřeba hned dávat deku nebo jinou textilii. Stačí něco neprůhledného (třeba i černá folie) co zabrání průniku tepelného záření (sálání tepla) z tunelu do skleníku. Škoda, že já tuto možnost u svého pařeniště na zahradě nemám. sad

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 95.36 (?), 22.3.2018 23:03

Okolo obeda bolo v sklenníku vyše 30, tak sm na chvíľu musela otvoriť na vyvetranie. Nachvíľu som vyniesla na juhozápadné okno von zopár veľkých na otužovanie.(plus 5 v tieni.)  Dík Vladimíre, zrejme ešte nejakú tú čiernu netkanku na noc vyskúšam, lebo to na teplú jar tento rok nevyzerá.Eva T


Sleeping Lady Dwarf
Sleeping Lady Dwarf
Maglia Rosa
Maglia Rosa
Stupické poľné skoré
Stupické poľné skoré
Mongolskiy Karlik
Mongolskiy Karlik
Otužilci v sklenníku
Otužilci v sklenníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 23.3.2018 7:14

Moc pěkně ta tvá rajčata vypadají. Je na nich vidět, že se o ně vzorně staráš a výsledky nenechají na sebe dlouho čekat. Některá ta rajčata už vypadají jakoby už měla svou konečnou velikost a tak jen trochu tepla a už mohou dozrávat. Netroufnu si odhadnout, kdy první začneš konzumovat, ale podmínky v tom tvém skleníku budou už jistě takové, aby se rajčata začala vybarvovat (pro tvorbu červeného barviva Lykoprenu stačí teploty nad 16 °C) a světla také už bude dost (nad 12 hodin). Jistě dáš vědět, do kterého rajčete se zakousneš jako do prvého. Vypadá to, že by to mohlo být už v dubnu.

                         Vladimrí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 23.3.2018 7:14
Obdivuji vase usili. Taky jsem chtel uz nekolik rostlin vysadit. Jenze i pres prijatelne teploty nemohu v tom hlubokem snehu sve pareniste najit. Bez lopaty ani nevyjizdim z domu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 95.36 (?), 23.3.2018 7:27

Pane Mimmo, to máte naozaj toľko snehu, alebo vtipkujete na odľahčenie, treba to v tomto počasí brať s humorom, iné nám nezostáva, ja mám napr. rozkvitnutú marhuľu v obývačke miesto palmy, čo je dosť šialené, dúfam že nedostane z toho porážku.Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 23.3.2018 15:22

Moje rajčata by také chtěla na zahradu do pařeniště, ale jaro nějak nejde. smiley

           Vladimír

Za oknem
Za oknem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika