Rajčata 2018



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 173.17 (?)
17.3.2018 22:08

Každoročně ji pěstuje paní Jiřina. U mne patřila spíše k úrodnějšém, pochopitelně ve srovnání s cherry rajčaty.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 173.17 (?), 17.3.2018 22:08

Každoročně ji pěstuje paní Jiřina. U mne patřila spíše k úrodnějšém, pochopitelně ve srovnání s cherry rajčaty.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 95.36 (?), 18.3.2018 16:48

Vladimíre, tvoja Philovita vyzerala úrodná, možno sa aj moja spamätá a pribrzdí svoj bujný rast, dávam ju do drsnejších chladnejších a svetlých priestorov každopádne tento rok mám dosť cherry druhov na porovnávanie. Dnes sa mi rozvil prvý puk Mong. Karlika. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2744) - 6.138 (?), 17.3.2018 23:42

Evi, takže můj podobný problém s Vitadory a některými Bonsetami je pravděpodobně způsoben přebytkem dusíku, ne odrůdou, jak jsem si původně myslel, viď? No, omlouvá mne, že jsem ty dvě odrůdy ještě vůbec neznal. Ale Startky vesele kvetou při stejném hnojení. Tak nevím. Ale rozhodně si příště na ten dusík dám pozor.

Měj se.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 95.36 (?), 18.3.2018 17:10

Moje pokusné rajčiny vysadené v nevykurovanom sklenníku pred týždňom prežili dnešnú mrazivú noc bez ujmy. Ráno o pol siedmej bolo vonku -6, v sklenníku v tuneli plus 5, nad tunelom vo výške 1,5m 0 stupňov. A to ešte sa včera nemal sklenník kedy ohriať, lebo cez deň vôbec nesvietilo slnko a boli vonku poobede len 2 stupne, dnes je vonku 1 stupeň, chvíľami svietilo slnko, vnútri teraz o 16.30 je 8 stupňov a pod fóliou 11stupňov. Mám tam zapálené 2 sviečky a zaniesla som bandasku a fľašu s teplou vodou, v krhle je studená. Neteší ma takéto nepriaznivé počasie, ale každé zlo je na niečo dobré- preverím si tak na pár koreňoch tepelnú ochranu môjho sklenníku a príp. možnosti ako udržať teplotu nad nulou. A keď som porovnávala rajčiny s foto spred týždňa, tak aj trocha podrástli(samozrejme nie tieto 2 dni). Eva T

Ranná námraza
Ranná námraza
Pokusná rajčiny
Pokusná rajčiny
Štartka
Štartka
Rajčinky v tuneli
Rajčinky v tuneli
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2744) - 6.138 (?), 19.3.2018 22:25

Evi, snad už ty mrazy poleví. My tady měli dnes ráno -9. A Tvým rajčatům blahopřeju. Možná to byla už poslední tepelná (nebo pekelná?) zkouška.

Při pohledu na Tvůj skleník mne ale napadlo, že ta kovová kostra představuje obrovské množství tepelných mostů. Možná by stálo za úvahu polepit ty nosníky nějakou tepelnou izolací - jen uzoučkými pruhy, aby to nenarušilo přísun světla. Zvenku by to možná bylo účinnější. A z obou stran by to byla asi tutovka. Jasně, teď už to nejde stihnout, ale do budoucna. Když jsem plánoval svůj balkónovník (který ve výstavbě doslova úplně zamrzl), porovnával jsem izolační kvalitu materiálů a nejlíp mi vycházel PIR (polyizokyanurát), pak PUR (polyuretan) a teprve nakonec byl polystyrén. Myslím, že bys pak nemusela stavět tunel vůbec.

Měj se a Tvým rajčatům držím palce.

Milan

P.S. Moje Startky mají malinko větší plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 95.36 (?), 20.3.2018 7:52

Rajčiny v sklenníku zatiaľ prežívajú, Ale dnes ráno boli v tuneli len plus 2 stupne, vonku -6,najhoršie je, že cez deň vôbec nesvieti slnko, teplota je aj cez deň na nule a sklenník sa ani trochu nemôže prehiať.Oteplenie hlásia až na sobotu, dnes budem pridávať sviečky a večer polejem aj neposadené záhony teplou vodou, príp niečo poraďte. Elektrické veci, ako teplovzdušný ventilátor tam nemôžem spúšťať.Tunel je zo skladacích plastových trubiek z Lídla- inak je veľmi praktický, ibaže miesto dierkovej igelitovej fólie používam netkanku. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2744) - 6.138 (?), 20.3.2018 18:37

Evi, rozhoduje teplota zeminy. Zalít všechno okolo horkou vodou je dobrý nápad, ale mělo by se to udělat několikrát za noc. A to bys tam pak měla bažinu. Napadá mne ohřát vodu na 100 stupňů, ale dát ji do kameninového hrnce: ten uvolňuje teplo postupněji. Nebo radší víc těch hrnců. I zavařovací sklenice jsou lepší než plast.

Pokud si myslíš, že tam nemůžeš dát fén kvůli konstrukci, navrhuju, abys ho nechala foukat na zem, popřípadě do jámy, kterou vyhrabeš. To by mělo značně rozprostřít a zmírnit proud vzduchu (přesně tohle plánuju v balkonovníku) - nakonec to můžeš vyzkoušet a uvidíš, co to udělá.. A co takhle starší elektrickou žehličku? Jen na mírný ohřev a pro jistotu taky směrem k půdě: třeba zavěsit. Ale pokud tam nemáš elektriku, je to všechno na houby. Pak jedině vyndat z auta baterii a dát tam nějaké rezervní autožárovky, ale rajčata zastínit, abys jim neudělala binec v biorytmu.

Držím palce.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ladys274 - (10) - 168.121 (?), 21.3.2018 19:55

Stačí před fukar něco postavit a rozptýlit proudění.

Na to aby tam nemrzlo by měl stačit fukar do 1kW.

Okolo velikonoc se dá předpokládat další studený vpád.

Jaro celkově jako chladnější.

Hlavně se neřiďte dlohudobou předpovědí z médií...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 95.36 (?), 22.3.2018 8:08

Elektrinu nemôžem použiť, na predlžovačku je to príliš ďaleko od domu. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ladys274 - (10) - 168.121 (?), 22.3.2018 18:57

Kolik to je daleko?

Řešení je na noc přeháhnout geotextýlii.

Pokud to takto chcete delat každý rok nezdyde než investovat wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika