Rajčata 2018



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?)
11.3.2018 6:37

Skvělé rostliny, skvělé načasování. Jaro začíná a tak šup s nimi do skleníku. Až já a mnoho ostatních budeme v květnu sázet rajčata, tak ty si už budeš pochutnávat na skvělých Maglia Rosa, Anna Russian, Stupických, Startech a dalších. yes

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 228.152 (?), 6.3.2018 12:25

Objednávala som pred 2 rokmi, len kôli Cristalu F1, lebo nikde inde ho nemali, tak som pridala nejaké ďalšie rajčiny a papriky. Všetko bolo v prebaloch a polovica druhov mala veľmi zlú klíčivosť, niečo nevyklíčilo vôbec. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tuzezlypes - (22) - 195.1 (?), 6.3.2018 20:11

Přesně tak - semínka od AEV-VS vůbec neklíčí - vyhozené peníze. To zamrzí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.29 (?), 9.3.2018 8:05

Také jsem tam nakoupila. Vloni a letos. Je to škoda, mají pěknou nabídku. Vloni nevyklíčila vůbec mrkev (nikomu, komu jsem pár semen odsypala,) papriky a asi dvoje další. Letos jsem znovu nakoupila a zatím neklíčí dvoje semena bylinek a obávám se, jak dopadne zbytek zeleniny po výsevu na zahradě a ve skleníku. Rajčata a papriky mám už naštěstí nakoupené jinde, nebo ze samosběru, tak ty jsou zachráněny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 228.152 (?), 9.3.2018 8:31

Mne vtedy nevyklíčili 2 druhy papriky vôbec, ani po viacerých presevoch, tretí vyklíčil mizerne, zatiaľ čo z klas. obchodu klíčili perfektne, podobne z rajčín nevyklíčilo Datlo, našťastie som ho potom dostala kúpiť balené od Sema priamo u nás a z výsevov navon vôbec neklíčili 2 druhy lahôdkovej cibule. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 228.152 (?), 5.3.2018 15:28

Tak som Vladimíre neodolala a objednala na slov. Webe od Kiepenkerl,  Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 31.7.2018 14:55

Tak první zkušenosti už mám. Toto cherry rajče velmi dobře roste, vijany mají dost plodů, plody jsou chutné, dužnina taková hustá a není na nich poznat, že by byly něco zvláštního. Chtěl jsem je nechat sušit na rostlině, ale začaly mně padat a tak jsem celé vijany ustřihl a snažím se ke sušit doma na slunci. Zatím to vypadá dobře, po částečném zasušení jsou už vidět a po přejetí prstem cítit ty mikrotrhlinky, které umožňují usušit rajče v celku.

           Vladimír

Arielle
Arielle
Arielle F1
Arielle F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 68.88 (?), 3.3.2018 21:58

Moje kvitnúce rajčinky by už potrebovali otužovať do sklenníka, tak čakáme na oteplenie zatiaľ za oknami, Maglii Rose už pekne rastú plody, aj TomatoberryF1 a Stupické už zasadá, Sleeping Lady rastie plod pomalšie, rozkonárila sa a nahadzuje veľa ďalších kvetov.Sklamali ma novinky z UK-(Pink CharmerF1 aSugar GlossF1)  mali byť najskoršie, ale nahadzujú puky ako posledné. Zaujímavo a rozložito vyzerá Mongolskiy Karlika tiež už má zárodky pukov. (vysiaty4. januára) Eva T

Rajčinky čakateľky
Rajčinky čakateľky
Maglia Rosa
Maglia Rosa
Tomatoberry F1
Tomatoberry F1
Stupické poľné skoré
Stupické poľné skoré
Mongolskiy Karlik
Mongolskiy Karlik
Karlik zakladá púčky
Karlik zakladá púčky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 228.152 (?), 8.3.2018 18:29

Dnes bolo krásne, tak som dala poobede na chvíľu pár rajčín otužovať von na slnko v závetrí vo dvore, vysírila som sklenník a zajtra vysadím pár pokusných do skleníka a ďalšie budem postupne otužovať. Väčšinu druhov mám vysiatych, včera ešte došla Arielle F1, Aranca F1 a NuggetF1 od Kiepenkerl tak som aj tie vysiala po 2 semienka. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 228.152 (?), 10.3.2018 17:50

Prvé 3 pokusné rajčiny som vysadila do studeného sklenníka dnes poobede. Vonku na juhozápadnom okne som poobede otužovala tieto rajčiny: z prava- Anna Russian, dvaja trpaslíci, Stupické skoré poľné, Sleeping Lady, Mongolskiy Karlik(za ním vnútri za sklom druhá Sleep. L., Stupice 2, Maglia Rosa a TomatoberryF1. Za sklom ešte vidno Štart a Tomatob.2. Odrazová záclona z izotermickej fólie. Eva T

Otužovanie
Otužovanie
Tomatoberry F1
Tomatoberry F1
Stupické skoré poľné
Stupické skoré poľné
Sleeping Lady Dwarf
Sleeping Lady Dwarf
Maglia Rosa
Maglia Rosa
3 otužilci v sklenníku Štart, Cristal , PinkCharmer
3 otužilci v sklenníku Štart, Cristal , PinkCharmer
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 11.3.2018 6:37

Skvělé rostliny, skvělé načasování. Jaro začíná a tak šup s nimi do skleníku. Až já a mnoho ostatních budeme v květnu sázet rajčata, tak ty si už budeš pochutnávat na skvělých Maglia Rosa, Anna Russian, Stupických, Startech a dalších. yes

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika