Rajčata 2018/2



host - 234.37 (?)
30.4.2018 22:55
Zdravim, zajtra budem vysadzat Start F1 a Bejbino F1 na vonkajsi zahon. Neviete aky asi maju vzrast? Mam pripravene koliky dlzky 2 metre, tak neviem ci nebudu zbytocne velmi dlhe. Ku stupickemu polnemu rannemu dam asi trochu kratsie, niekde som cital ze nema velky vzrast. A dalsia otazka, davate uz rajcata vonku, ci pockate az na 15 maj
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 30.4.2018 22:58

Evi, nelze než smeknout klobouk a hluboce se poklonit. Konec popíjení rajčatového džusu (tedy já ho popíjím, když nelze jinak): začíná sezóna čerstvých rajčat. Já jsem sice dneska ochutnal jen dvě Startky, ale byly překvapivě dobré.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 9.6.2018 7:55

Evi, jak u tebe vypadají Arielle F1. Obě moje jsou krásné a doufám, že z nich nějaká ta úroda bude. Jen nevím, jestli je budu zkoušet nechat usušit na rostlině nebo celé vijany doma. Asi začnu s tím sušením doma a později, až někdy ve druhé polovině srpna bych ta rajčat nechal na rostlinách.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.37 (?), 30.4.2018 22:55
Zdravim, zajtra budem vysadzat Start F1 a Bejbino F1 na vonkajsi zahon. Neviete aky asi maju vzrast? Mam pripravene koliky dlzky 2 metre, tak neviem ci nebudu zbytocne velmi dlhe. Ku stupickemu polnemu rannemu dam asi trochu kratsie, niekde som cital ze nema velky vzrast. A dalsia otazka, davate uz rajcata vonku, ci pockate az na 15 maj
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 95.36 (?), 30.4.2018 23:03

Kľudne môžu byť 2-metrové, zvlášť Bejbina vedia švihať do výšky. Von som vysadila už asi 35koreňov. Eva T.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 30.4.2018 23:26

Pokud půjde 40 cm do země, 2m je málo i na Startky. Ale když by je přerostly, lze je navádět horizontálně. Ty moje doma to dělají samy, když odrostou ze světla.wink

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 3.5.2018 11:34

Keříčková rajčata v pařeništi.

           Vladimír

Detail
Detail
Pařeniště
Pařeniště
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 3.5.2018 22:12

Vladimíre, to je krásný pohled. Jen pro informaci: dáváš dospod každý rok čerstvý hnůj pro zateplení? A kolik?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 4.5.2018 0:23

Letos jsem tam nic nedával, už loni jsem si ověřil, že u rajčat nebyl žádný velký rozdíl v pařeništi, kde jsem se snažil o nějaké zahřívání (koňský hnůj, listí, prolití horkou vodou s močovinou) a studeným pařeništěm, kde jsem nedával nic. Tak jsem loni na podzim hodil na dno díry pytel starých vyschlých kobylinců, zasypal to odrytou zeminou a pařeniště nechal bez zakrytí. Někdy v půli února jsem se rozhodl, že bych si tam mohl vypěstovat sadbu salátu a kedluben (inspiroval mne Walter) a tak jsem rám zakryl skly. Ta rajčata jsem vysazoval někdy okolo 26.března po těch déletrvajících posledních mrazech. Problémem není nízká teplota, ale vysoká teplota při prudkém jarním slunci (nutno větrat)  a také vysoká relativní vlhkost v případě uzavření pařeniště (problémy s opylením). Problémy s vlhkostí jsem chtěl řešit Silikagelem, ale nějak jsem se k tomu nedostal i když už ho mám koupený.

                   Vladimír 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 36.196 (?), 12.5.2018 21:08

Zdravím, gratulujem k výborným pestovatelským úspehom.

Chcel by som sa spýtať, ako je možné, že už teraz zbierate úrodu? Kedy ste sadili?

Ja som sadil v marci (medzi inými aj start F1), momentálne moje najlepšie rastliny sú pred kvitnutím. 

Díky za odpoveď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 12.5.2018 23:39

Díky za povzbuzení. Ale přiznávám, že to nazývám jen polovičním úspěchem. Těch problémů bylo docela hodně. Hlavně jsem zvolil nevhodné tyčkové odrůdy.

Sel jsem poprvé 2.12., ale z té setby nebylo nic pro malou klíčivost a nehodu jediné vzešlé Startky (sice stále žije, ale teď teprve venku kvete). Takže 16.12. je počáteční datum. Ale zase: z asi 14 vzešlých rostlin (včetně druhé várky) měly nakonec plody jen 4 Startky. 1 Bonseta nasadily plody, ale nerozvíjela je. Podrobnosti na vlákně Rajčatový hokus pokus - průběh. Důležité je, že jsem hojně přisvětloval LED žárovkami.

Skutečným borcem časné úrody je Eva T. Ta měla, tuším, první zralá rajčata už koncem března a dnes sklízí až 30 dkg. Té také děkuju za skvělé rady, kterých jsem se někdy nedržel a doplatil na to.

Plán na letošek je vysít 15 listopadu. Úplně jinou skladbu odrůd. Mnohem menší počty a i jinak přisvětlovat. A maximálně využít vytápěného a osvětleného "balkonovníku" z polykarbonátu. Ale pro mne byla brzká úroda jen vedlejším cílem. Ten hlavní je vyzrát na plíseň bez chemie ve výšce 570 mnm. Na tom teď intenzivně pracuju. Viz vlákno RHP - plísni navzdory.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika