Rajčata 2017



host - 6.7 (?)
10.3.2017 14:19

Velmi zaujimavy a pritom az humorny (skoro ala Cimrman) napad sadit rajciny do dier hlbsich, ako je ich vyska. Je pravda, ze sa mozu pekne zakorenit, mozno ich zakryt bielou netkanou textiliou a pocas mrazov hodit polystyren, no to je postup uplne super. :-) 

Vrtak mam, mozno vyskusam. Horsie, ak vybehnu hore a pridu mrazy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
                  
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?), 10.3.2017 14:50

Kompost pokud je mokrý tak fermentuje-kvasí a hřeje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.145 (?), 11.3.2017 0:40

Ano, je to takové perpetum mobile, hřeje donekonečna, stačí aby byl mokrý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?), 11.3.2017 9:33

Ano, příroda je takové perpetum mobile, funguje navzdory člověku, to víte sám ačkoli se snažíte ty rajčata zahubit vždy se z toho vylížou a některá i dozrají.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.7 (?), 10.3.2017 14:19

Velmi zaujimavy a pritom az humorny (skoro ala Cimrman) napad sadit rajciny do dier hlbsich, ako je ich vyska. Je pravda, ze sa mozu pekne zakorenit, mozno ich zakryt bielou netkanou textiliou a pocas mrazov hodit polystyren, no to je postup uplne super. :-) 

Vrtak mam, mozno vyskusam. Horsie, ak vybehnu hore a pridu mrazy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.17 (?), 9.3.2017 13:09

Existují odrůdy rajčat pro extremní podmínky- vysoké teploty a sucho. Pochopitelně v českém sortimentu taková rajčata neexistují, já jsem jednou pěstoval rajče, které v těchto podmínkách dokáže přežít a dávat chutná rajčata. Byla to odrůda Super Sioux.  Nezkoušel jsem je trápit suchem. Stejně to není jenom odrůdová záležitost. Rajčata je na to třeba připravit už od výsevu a pěstování sazenic, bez toho to nejde. Říká se tomu "Suché farmaření".

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 173.17 (?), 21.3.2017 13:09

Jaro je tady.smiley,smiley,smiley,smiley,smiley

Ráno jsem šel na zahradu a zasadil tam do pařeniště prvních sedm sazenic rajčat. Jestli nebude zítra pršet tak ještě přidám dalších sedm.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 15.52 (?), 21.3.2017 20:23
V parenisku to uz 2 tyzdne mohlo byt. Ale lepsie neskoro ako vobec...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 173.17 (?), 22.3.2017 7:32

Možná u Vás je to neskoro, ale u mne právě teď nastal ten správný čas. Myslím si, že není třeba až zas tak nutné tlačit na pilu. Sazenicím bylo doma dobře, povyrostly, v klidu jsem je otužil. Dnes má každá nasazené dvě až tři květenství. V pařeništi by těch čtrnáct dnů spíš jen živořily vzhledem k tomu, že u nás bylo minmálně slunce, většinou zataženo. Do konce února jsem měl na zahradě zbytky sněhu a jsem rád, že se mně pařeniště podařilo zprovoznit minulý týden. Já za sebe jsem spokojen, jen dnes jsem chtěl dosadit další rajčata, ale prší. V dešti se mně nechce na zahradě nic dělat.smiley

           Vladimír

sazenice rajčat
sazenice rajčat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 173.17 (?), 22.3.2017 7:34

Vladimír

rajčata v pařeništi
rajčata v pařeništi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mapri - (29) - 104.9 (?), 22.3.2017 16:32

Také jsem nevydržela a 20.3. vysázela do skleníku 6 rajčat(mandat, cour di bue, indigo rose) a nějaké balkonové do truhlíku a převislé do květináčů.Sazenic mám docela hodně, zase jsem to přehnala(cca 300ks), když nevydrží, dám další.Ale předpovědi jsou docela optimistické, tak se uvidí.Loni přišly mrazy koncem dubna, předloni i v květnu. Dala jsem přes ně bílou textílii a na větší mrazy mám připravené na noc kýble.  Marie


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika