Rajčata 2017



Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?)
11.3.2017 9:33

Ano, příroda je takové perpetum mobile, funguje navzdory člověku, to víte sám ačkoli se snažíte ty rajčata zahubit vždy se z toho vylížou a některá i dozrají.laugh

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
                  
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?), 10.3.2017 14:50

Kompost pokud je mokrý tak fermentuje-kvasí a hřeje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.145 (?), 11.3.2017 0:40

Ano, je to takové perpetum mobile, hřeje donekonečna, stačí aby byl mokrý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?), 11.3.2017 9:33

Ano, příroda je takové perpetum mobile, funguje navzdory člověku, to víte sám ačkoli se snažíte ty rajčata zahubit vždy se z toho vylížou a některá i dozrají.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.7 (?), 10.3.2017 14:19

Velmi zaujimavy a pritom az humorny (skoro ala Cimrman) napad sadit rajciny do dier hlbsich, ako je ich vyska. Je pravda, ze sa mozu pekne zakorenit, mozno ich zakryt bielou netkanou textiliou a pocas mrazov hodit polystyren, no to je postup uplne super. :-) 

Vrtak mam, mozno vyskusam. Horsie, ak vybehnu hore a pridu mrazy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.17 (?), 9.3.2017 13:09

Existují odrůdy rajčat pro extremní podmínky- vysoké teploty a sucho. Pochopitelně v českém sortimentu taková rajčata neexistují, já jsem jednou pěstoval rajče, které v těchto podmínkách dokáže přežít a dávat chutná rajčata. Byla to odrůda Super Sioux.  Nezkoušel jsem je trápit suchem. Stejně to není jenom odrůdová záležitost. Rajčata je na to třeba připravit už od výsevu a pěstování sazenic, bez toho to nejde. Říká se tomu "Suché farmaření".

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 173.17 (?), 21.3.2017 13:09

Jaro je tady.smiley,smiley,smiley,smiley,smiley

Ráno jsem šel na zahradu a zasadil tam do pařeniště prvních sedm sazenic rajčat. Jestli nebude zítra pršet tak ještě přidám dalších sedm.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 15.52 (?), 21.3.2017 20:23
V parenisku to uz 2 tyzdne mohlo byt. Ale lepsie neskoro ako vobec...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 173.17 (?), 22.3.2017 7:32

Možná u Vás je to neskoro, ale u mne právě teď nastal ten správný čas. Myslím si, že není třeba až zas tak nutné tlačit na pilu. Sazenicím bylo doma dobře, povyrostly, v klidu jsem je otužil. Dnes má každá nasazené dvě až tři květenství. V pařeništi by těch čtrnáct dnů spíš jen živořily vzhledem k tomu, že u nás bylo minmálně slunce, většinou zataženo. Do konce února jsem měl na zahradě zbytky sněhu a jsem rád, že se mně pařeniště podařilo zprovoznit minulý týden. Já za sebe jsem spokojen, jen dnes jsem chtěl dosadit další rajčata, ale prší. V dešti se mně nechce na zahradě nic dělat.smiley

           Vladimír

sazenice rajčat
sazenice rajčat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 173.17 (?), 22.3.2017 7:34

Vladimír

rajčata v pařeništi
rajčata v pařeništi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mapri - (29) - 104.9 (?), 22.3.2017 16:32

Také jsem nevydržela a 20.3. vysázela do skleníku 6 rajčat(mandat, cour di bue, indigo rose) a nějaké balkonové do truhlíku a převislé do květináčů.Sazenic mám docela hodně, zase jsem to přehnala(cca 300ks), když nevydrží, dám další.Ale předpovědi jsou docela optimistické, tak se uvidí.Loni přišly mrazy koncem dubna, předloni i v květnu. Dala jsem přes ně bílou textílii a na větší mrazy mám připravené na noc kýble.  Marie


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika