Rajčata 2017



host - 173.17 (?)
31.1.2017 17:30

Asi si ještě dlouho počkáme, než se dočkáme toho, že rajčata ze supermarketu budou chutnat jako rajčata, která se pěstovala před padesáti roky.  Ale to neznamená, že tak chutná rajčata si nemůžeme vypěstovat na své zahrádce. Možná nebudou tak odolná, jejich úroda nebude tak velká, ale ta chuť podle mne za to stojí. Nechme vědce ať se snaží a pěstujme si to co nám chutná. Jen pro zajímavost DNA rajčete je snad složitější než DNA člověka (tak jsem to někde četl a pochopil- možná mne někdo sběhlý v genetice opraví)).

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
host - 173.17 (?), 30.1.2017 14:16

To San Marzano Vesuvio 2 je trochu jiné než San Marzano 3. Měla by to být ta varieta, která se opravdu pěstuje pod Vesuvem a jedině výrobky z jejích plodů jsou oprávněny ve svém názvu používat jméno San Marzano (pochopitelně pro použití jména je také podmínkou pěstovat tato rajčata v přesně vymezené oblasti pod Vesuvem). Jistě by bylo zajímavé pěstovat spolu San Marzano 3 a San Marzano Vesuvio 2 a porovnat je.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 31.1.2017 9:09

Musím přiznat, že mne ta různá cherry rajčata nijak neberou. Já mám nejraději velká rajčata nad čtvrt kila a ještě k tomu, když jsou ve tvaru srdce tak to pro mne nemá chybu. Během posledních tří let jsem vyzkoušel a ochutnal třicet takových odrůd a z nich jsem si pro letošní rok vybral ty, které mně nejvíc vyhovovaly a hlavně chutnaly. Semena už mám nachystaná, vysévat budu až někdy na začátku března.
           Vladimír

PS.: A k tomu jednu rostlinu Herodes, která je zde dostatečně známá a dvě Ludmila´s Pink Heart (nemám žádnou svou fotku)

Alice
Alice
Anna Russian
Anna Russian
Brad´ s Black Heart
Brad´ s Black Heart
Fresa
Fresa
Maya´s delight
Maya´s delight
Orange Strawberry
Orange Strawberry
Orange Russian 117
Orange Russian 117
Rozovyi Flamingo
Rozovyi Flamingo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 31.1.2017 10:16

Hezké. Taky mám slabost pro velká masitá rajčata a pokud jsou jěště k tomu tmavé barvy, tak nemají chybu. Tato rajčata jsou krásná i v zeleném.

Anna Russian
Anna Russian
Orange Strawberry
Orange Strawberry

Zamorano
Zamorano
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 31.1.2017 16:09

Teta Jana, dufam ze to nie su aktualne fotky, pretoze prasknem zavistou. (clovek nikdy nevie,...uz sa tu strieka proti kaderavosti)

Inak zaujimave citanie a aj velka diskusia je tu: Ako paradajky stratili svoju chuť a ako im ju vrátime späť

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 31.1.2017 17:30

Asi si ještě dlouho počkáme, než se dočkáme toho, že rajčata ze supermarketu budou chutnat jako rajčata, která se pěstovala před padesáti roky.  Ale to neznamená, že tak chutná rajčata si nemůžeme vypěstovat na své zahrádce. Možná nebudou tak odolná, jejich úroda nebude tak velká, ale ta chuť podle mne za to stojí. Nechme vědce ať se snaží a pěstujme si to co nám chutná. Jen pro zajímavost DNA rajčete je snad složitější než DNA člověka (tak jsem to někde četl a pochopil- možná mne někdo sběhlý v genetice opraví)).

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 1.2.2017 13:15

Ne, aktuální fotky to skutečně nejsou. Pokud by byly, zmamenalo by to, že je u nás léto a nebo, že se nacházím někde v teplých krajích, kde zrovna zrají rajčata. Obě varianty jsou teď pro mě přijatelnější, než tahle zima.Sníh a mráz je v lednu ok, ale mi už stačilo. Já už chci prosím jaro! Po dnešním přívalu sněhu to asi hned tak nebude, ale pohled z okna je kouzelný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?), 1.2.2017 14:58

Ne, ty jsou z lonského přelomu března a dubna.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlasta L. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 234.228 (?), 31.1.2017 13:14

Vloni jsem vedle sebe pěstovala SM 2 a SM3. Nevím, zda SM2 je totéž, co SM Vesuvio, na sáčku bylo jen SM2. Mezi oběma rajčaty byl znatelný rozdíl jak ve velikosti, tak i množství plodů. Z tohoto srovnání vyšlo SM2 lépe, více plodů, větší velikost a i chuť byla pro mne plnější. SM 3 jsem na základě této vlastní zkoušky vyřadila a už se k němu nebudu vracet. Ještě jsem s nimi měla i Scatolone, to je taková jistota, která vyjde vždycky, na zpracování a nebo i plnění je výborné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 31.1.2017 14:01

Jak to bylo s dozráváním (myslím tím ranost)? Všimla jste si nějakého rozdílu?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 31.1.2017 16:32

Poculi ste o sortach co sa pestuju v babindole? Ja nie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika