Rajčata 2017



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?)
28.1.2017 16:57

Osobně mám odzkoušené a osvědčené Strilo, Pollicino, Mandat, Gold Krone, Datlo, Philovitu z u nás běžně dostupných. Dále pěstuji drobná rajčata dovezená z Ruska, Tomatoberry z Londýna, něco nového zkouším z Nového Zélandu... J

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
host - 243.114 (?), 26.1.2017 23:06

Nic horšího než Cherollu jsem neměla - praská venku i ve skleníku, než dozraje, tak praskne. Nezáleží, jestli zaléváte hodně, málo, pravidelně, nepravidelně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.131 (?), 27.1.2017 19:18

já sem Cherollu měla venku ve 27Om.n.m, byla sem spokojená, rajčátka nám chutnala, plodnost velká, nenechávám přezrávat, takže moc nepraskala.U mne obecně rajčata praskají minimálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 28.1.2017 11:10

Cherolla je jedna z najlepsich rajcin co so mal moznost pestovat. Vyborna chut, nie je neprijemne sladka, vysoka urodnost. Velkost tak akurat do pusy. Ma tenku supku, takze vonku moze praskat ked pride dazdive obdobie, ale nie je to kazdy rok. V skleniku nepraska vobec. Nevyhodou je velmi vysoky vzrast, mne pri pestovani vonku nestacia ani 2.5m vysoke koliky na prichytenie. A v skleniku ani nehovorim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 28.1.2017 11:15

Dám na vaše doporučení a zkusím letos také Charmant

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 28.1.2017 12:13

Tak, co si z toho vybrat? Jaká je teda Cherolla? Věřil bych tomu, že bude kyselá. Ideální je, když je všeho tak akorát. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 28.1.2017 15:47

Mně přijde Cherolla jako překonaná odrůda. V současné době je na našem trhu výběr nepraskavých cherry rajčat s výbornou chutí. Nové odrůdy nemají sklon k přezrávání, vydrží i několik dní po utržení... Samozřejmě, komu Cherola chutná a vyhovuje, ať si ji pěstuje.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 28.1.2017 16:31

Já jsem si pytlík s Cherollou koupil, tak proto se ptám. Kdyby Vám to nevadilo, tak bych poprosil vždy o vyjmenování těch lepších odrůd, i když jste je třeba už jinde vyjmenovala. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 28.1.2017 16:57

Osobně mám odzkoušené a osvědčené Strilo, Pollicino, Mandat, Gold Krone, Datlo, Philovitu z u nás běžně dostupných. Dále pěstuji drobná rajčata dovezená z Ruska, Tomatoberry z Londýna, něco nového zkouším z Nového Zélandu... J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 28.1.2017 18:09

Strillo a Policcino už dávat nechci, řekl bych, že je to průměr. Goldkrone je pro mě naprostá "pecka" - spolehlivě sladké žluté rajčátko, prostě perfektní, Datlo jsem konečně sehnal, ale neřekl bych, že všechny odrůdy, které mají na sáčku reklamu "pro mlsné jazýčky" a uvedenou výbornou chuť, jsou opravdu takové. Zatím bych souhlasil s Mandatem, to je vlastně jediná odrůda s takto sladkou chutí u červených rajčat, jiné jsem zatím neměl. Pokud bude Datlo jako Mandat, tak paráda. Spolehlivé je Bejbino, které mi nejvíc vyhovuje velikostí plodů. Vy jste toho odzkoušela určitě mnohem více. Moc rád mám rajčata typu Orkádo, když mají tu svoji optimální chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.31 (?), 28.1.2017 18:53

Měla jsem Jak Cherollu, tak Pollicino, Strillo i Datlo. Pollicino a Datlo jsou "datlová", takže bych je nesrovnávala s třešňovými Cherollou a Strillem. Obě skupiny mají svá pozitiva, datlové jsou pevnější, třešňová sladší. Cherolly se nebojte, i když skutečně trochu praská. Pokud ji nenecháte přezrát a nebude trpět přísušky, praskání bude minimální a chuťově je skutečně skvělá. Doporučuji si z obou skupin vyzkoušet po jedné odrůdě.

Renata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika