Rajčat plíseň?



Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?)
20.7.2018 12:59

Mrazem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
1Sima - (6) - 37.100 (?), 20.7.2018 12:48

Díry mám. Nádoba je dost veká - 90 litrů a v každé jsou 3 rajčata. Smutnice jsem možná měla na sazeničkách, asi z kupované zeminy, ale nevěnovala jsem tomu pozornost. Jak říkám, 10 let v poho, loni jsme sklízeli v říjnu krásná rajčata ze štaflí z třímetrových rostlin. Ráda bych vydezinfikovala na příští rok zeminu, abych jí nemusela vyměnit. Máte někdo radu, čím se dá zemina v nádobách vydezinfikovat? Děkuji všem za rady.

 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 20.7.2018 12:59

Mrazem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.123 (?), 20.7.2018 13:49

A zeminu v těch nádobách máte jakou? Máte tam totéž, co loni? Nebo novou, ale ze stejného zdroje jako loni? Anebo jde o nějaký kupovaný substrát?

Dodávala jste nějaké živiny před výsadbou (granulované hnojiva,  organické, minerální?)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 20.7.2018 23:20

Vy pěstujete v nádobách ve stejné zemině rajčata více let??

Já měním v nádobách komplet každoročně za novou směs zeminy, kompostu, případně substrátu, není to jen o patogenech, ale o změně vlastností, zasolení některými látkami dle zálivkové vody a naopak vyplavení jiných živin a minerálů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
1Sima - (6) - 37.100 (?), 22.7.2018 15:09

Aha, to bude možná ono. Ale přidávám každý rok asi kbelík kupovaného kompostu do každé nádoby a hnojím nejdřív sazeničky kristalonem plus a potom plod a květ. A letos jsem ještě poprvé přidala posečenou trávu jako mulč. V každé nádobě mám ještě další rostliny, (cukety, rukolu, kopr, hrášek) to by snad ale vadit nemělo. Dneska jsem si všimla konců těch rajčat co přestala růst. Přidám foto. Jinak z celkových 50 rostlin rajčat je asi 10 špatných a ostatní krásné silné zdravé. Rajčata sklízíme pěkná asi od první půlky července. Děkuji za příspěvky.

Rajče plíseň ?
Rajče plíseň ?
Rajče plíseň ?
Rajče plíseň ?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
1Sima - (6) - 37.100 (?), 22.7.2018 16:08

Ještě jedna změna, letos zalévám jen dešťovou vodou, ne ze studny. To by ale mělo být snad v pořádku. Včera jsem našla nahnědlé hrozny vína. Asi 3, ostatní v pořádku. 1 rostlina 7 metrů. Myslím, jestli to nesouvisí s těmi rajčaty. přidám foto. 

plíseň ?
plíseň ?
plíseň ?
plíseň ?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
1Sima - (6) - 37.100 (?), 22.7.2018 16:44

Už to asi neudu moc řešit, úroda i tak je pěkná. I když bych se tomu samozřejmě pro příští roky ráda vyhnula. Všem děkuji. 

rajče
rajče
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.123 (?), 22.7.2018 18:28

Hmmm, tak jestli tím kristalonem hnojíte pravidelně, plus ten přídavek kompostu, tak pak bude problém jinde.  Přesto bych ji ale primárně hledal u kořenů. Přemokření, hniloba, škůdce na kořenech.

Každopádně o plíseň bramborovou by jít nemělo, to by Vás mohlo uklidnit :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika