Pykirovaní do bedniček misto do kelimku



mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 97.218 (?)
26.3.2016 19:33

letos jsem to vyzkoušel v bedničce i v kelímkách, v bedničce měly papriky mnohem větší kořenový systém a nevytahovaly se tolik za světlem, takže asi má p.Meisl pravdu

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 0.37 (?), 16.3.2016 17:56, zobrazeno: 6943x

Zdravím lidičky.Rad bych se zeptal na toto.Podle p.Meisla nebo jak se menuje tak on pykiruje papriky do bedniček, před vysadbou je prolije a pak vysazuje.Mně by zajimalo jestli to někdo z Vás zkusil a hlavně myslíte že by se to dalo aplikovat i na rajčata? jde mě hlavně o nedostatek místa ale nerad bych rostlinkám ublížil na rajčata jsem maniak a opět mam nachystaných cca 40 odrud celkem asi 200 sazeniček.Děkuji za jakoukoliv odpověd.petr.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.224 (?), 16.3.2016 18:09

Přesazuji do kelímků. Přesazení do bedniček plně chápu, za okny je v tuto dobu proklatě málo místa.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.181 (?), 16.3.2016 18:36

Pokud je dáte do kelímků, neporušíte při výsadbě kořenový bal. Pokud je budete mít v bedničkách, tak ano.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 16.3.2016 19:00

Myslím, že to až tak nevadí s tím balem. Naopak, když jsou rostliny v kelímkách dlouho, kořeny se tísní a plstnatí. Možná se pak i po přesazení hůř rozrůstají. Vyzkoušené to ale nemám. Pikýrování do bedniček byla stará zahradnická metoda u zelenin. Kelímky jsou pohodlné a lze s nimi líp manipulovat. Ve skleníku, rozumějme vytápěném bych se s kelímky nepatlal a mydlil to do bedýnek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.213 (?), 16.3.2016 19:14

Třetím rokem dávám papriky volně do truhlíků a májí daleko lepší kořenový system než z kelímků.A když kelímky tak musí být černé, nejhorší byly kelímky od jogurtů.U rajčat je to jedno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 16.3.2016 19:31
Já to zkoušel a upustil jsem od toho. Jelikoš pěstuji více odrůd paprik a každá má odlišný růst, tak si velmi konkurovaly a ty vzrůstnější utiskovaly ty menší a tak jsem je rozsadil. Možná pro jednu odrůdu by se to dalo použít. U rajčat jsem to nezkoušel, protože při mých padesáti odrůdách a sto rostlinách už kvůli identifikaci jednotlivých rostlin používám krabice od mléka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 97.218 (?), 26.3.2016 19:33

letos jsem to vyzkoušel v bedničce i v kelímkách, v bedničce měly papriky mnohem větší kořenový systém a nevytahovaly se tolik za světlem, takže asi má p.Meisl pravdu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 151.26 (?), 12.4.2016 0:36

Dobrý den, já říkám, že jsem zahradník na baterky, ale papriky i rajčata a cokoli co je třeba pikírovat, tak vše dávám do bedýnek.  Různé krabice.větší, menší podle počtu sazenic    ořežu na určitou výšku 5 -6 cm, vystelu igelitem aby voda neprotekla, nasypu hlínu a můžu pikírovat.  No a tužka a samolepky jsou nezbytné. vše si pěkně označím, (datum, jméno - odrůda(.vloni doknce i název substrátu, což se mi vyplatilo.)   Dělám to tak asi 7-8 let a sazeničky jsou jedna radost.  Samozřejmě se musí počítat s tím, že budou nabývat na objemu a proto je musím sadit na větší rozestupy.Vloni jsem měla asi 230 paprik a 150 rajčat a k tomu nějaké kytky a vše jsem to zvládla na 4 oknech.   Jak se oteplilo, tak jsem to pak odnesla do skleníka. S bedýnkou je rychlejší práce a myslím, že půda tak rychle nevysychá jako v kelímku, když náhodou včas nezaleju.  Přeji dobrou úrodu. maria.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika