Pykirovaní do bedniček misto do kelimku



host - 187.224 (?)
16.3.2016 18:09

Přesazuji do kelímků. Přesazení do bedniček plně chápu, za okny je v tuto dobu proklatě málo místa.   j.c.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 0.37 (?), 16.3.2016 17:56, zobrazeno: 6921x

Zdravím lidičky.Rad bych se zeptal na toto.Podle p.Meisla nebo jak se menuje tak on pykiruje papriky do bedniček, před vysadbou je prolije a pak vysazuje.Mně by zajimalo jestli to někdo z Vás zkusil a hlavně myslíte že by se to dalo aplikovat i na rajčata? jde mě hlavně o nedostatek místa ale nerad bych rostlinkám ublížil na rajčata jsem maniak a opět mam nachystaných cca 40 odrud celkem asi 200 sazeniček.Děkuji za jakoukoliv odpověd.petr.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.224 (?), 16.3.2016 18:09

Přesazuji do kelímků. Přesazení do bedniček plně chápu, za okny je v tuto dobu proklatě málo místa.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.181 (?), 16.3.2016 18:36

Pokud je dáte do kelímků, neporušíte při výsadbě kořenový bal. Pokud je budete mít v bedničkách, tak ano.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 16.3.2016 19:00

Myslím, že to až tak nevadí s tím balem. Naopak, když jsou rostliny v kelímkách dlouho, kořeny se tísní a plstnatí. Možná se pak i po přesazení hůř rozrůstají. Vyzkoušené to ale nemám. Pikýrování do bedniček byla stará zahradnická metoda u zelenin. Kelímky jsou pohodlné a lze s nimi líp manipulovat. Ve skleníku, rozumějme vytápěném bych se s kelímky nepatlal a mydlil to do bedýnek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.213 (?), 16.3.2016 19:14

Třetím rokem dávám papriky volně do truhlíků a májí daleko lepší kořenový system než z kelímků.A když kelímky tak musí být černé, nejhorší byly kelímky od jogurtů.U rajčat je to jedno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 16.3.2016 19:31
Já to zkoušel a upustil jsem od toho. Jelikoš pěstuji více odrůd paprik a každá má odlišný růst, tak si velmi konkurovaly a ty vzrůstnější utiskovaly ty menší a tak jsem je rozsadil. Možná pro jednu odrůdu by se to dalo použít. U rajčat jsem to nezkoušel, protože při mých padesáti odrůdách a sto rostlinách už kvůli identifikaci jednotlivých rostlin používám krabice od mléka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 97.218 (?), 26.3.2016 19:33

letos jsem to vyzkoušel v bedničce i v kelímkách, v bedničce měly papriky mnohem větší kořenový systém a nevytahovaly se tolik za světlem, takže asi má p.Meisl pravdu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 151.26 (?), 12.4.2016 0:36

Dobrý den, já říkám, že jsem zahradník na baterky, ale papriky i rajčata a cokoli co je třeba pikírovat, tak vše dávám do bedýnek.  Různé krabice.větší, menší podle počtu sazenic    ořežu na určitou výšku 5 -6 cm, vystelu igelitem aby voda neprotekla, nasypu hlínu a můžu pikírovat.  No a tužka a samolepky jsou nezbytné. vše si pěkně označím, (datum, jméno - odrůda(.vloni doknce i název substrátu, což se mi vyplatilo.)   Dělám to tak asi 7-8 let a sazeničky jsou jedna radost.  Samozřejmě se musí počítat s tím, že budou nabývat na objemu a proto je musím sadit na větší rozestupy.Vloni jsem měla asi 230 paprik a 150 rajčat a k tomu nějaké kytky a vše jsem to zvládla na 4 oknech.   Jak se oteplilo, tak jsem to pak odnesla do skleníka. S bedýnkou je rychlejší práce a myslím, že půda tak rychle nevysychá jako v kelímku, když náhodou včas nezaleju.  Přeji dobrou úrodu. maria.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika