Proč mi neplodí lilek?



Stránky: 1,  2   
host - 9.112 (?) 
28.8.2010 10:36, zobrazeno: 16560x

Zasadila jsem lilek do skleníku, vyrostla nádherná silná rostlina, stále kvete, ale květy následně uschnou a opadnou, rostlina vůbec neplodí. Poradí někdo, co dlám špatně?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 15.118 (?), 6.9.2010 23:07
taky se mě to stalo, myslím, že LILEK potřebuje hodně sluníčka, jinak neplodí, já ho pestovala v itálii v kvetináči a na přímém slunci mel krásné plody, ve stinu květy padaly a v čr ve skleníku z hodne kvetu jeden plod uzral, ale byl podlouhlý a malý, nedal se jist..takže hodně slunce, mín vody..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 15.118 (?), 6.9.2010 23:10
ještě jsem se dočetla, lilek pochází ze subtropů, a pokud teplota klesne pod 12C zastavi se jeho růst..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 238.0 (?), 19.8.2014 21:23

Babička má naprosto stejný problém, lilek pěstuje ve fóliáku, nevíte někdo čím to může být?

Díky,

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 30.8.2014 12:24

Myslim, ze to muze byt svetlem. Lilek potrebuje misto a svetlo. Mam podobny problem. Mi rodice pestuji ze stejnych sazenic a maji ve skleniku dost prazno, lilkum se dari. Ja mam temneji nebot mam hodne rostlin a lilky malo plodi, kvety opadavaji, i kdyz je teplo. Tak to bude jiste tim. Dokonce jsem prihnojila hnojem, zadna zmena...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 19.7.2016 8:41

Ano, taky mi lilky ve skleníku krásně kvetou, ale neplodí, jsou mezi paprikami, takže málo světla. Nevíte, jak mají hluboké a rozsáhlé kořeny? Že bych udělal pokus - vyhodil je ven, např. na záhon s černou fólií, zda by ten přesun přežily?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 21.7.2016 22:58

no nevim, lilek potrebuje teplo, venku se mu asi moc darit nebude, brzy prestane plodit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 22.7.2016 8:29

Už je venku, pomalu se vzpamatovává z přesazení. Venku je mezi 20 a 30°, je na sluníčku, takže ať se ukáže. Buď to vyjde nebo ne, rozhodně lepší varianta, než ho nechat bez užitku pouze krásně kvést ve skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 22.7.2016 8:51

Uvádí se, že lilek je cizosprašný, potřebujete více než jednu rostlinu a nějakého toho opylovače. Ti mu možná ve foliáku chybí. pěstoval jsem je ve velkém foliáku (50x6m), zhruba v prostředku. Byly dva a plodily tak, že jsme je nemohli ujíst a známí v okolí o ně už nestáli. Byl to Český raný. Ale v tom foliáku byly krom rajčat, parik, okurek i kvetoucí plevele, které nejspíše lákaly hmyz a ten se nejspíše občas krmil pylem (?) i na lilcích.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 22.7.2016 10:11

Ano, je pravda, že tam zaletí včela jen výjimečně a to hlavně na okurky. Myslím si, že to je právě tím neopylením (to světlo se mi moc nezdá) a doufám, že venku se to spraví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika