Přesadit už rajčata ven nebo počkat?



Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 68.212 (?)
21.5.2010 20:05

celý týden přeháňky, tj. neustálé vlhko! tak si dejte všichni majzla, ať vám nakonec něco zbyde...

na zakořenění je to ok, ale na plísňové choroby bída... zvlášť když je rajče ještě těsně nad zemí a není v plné síle...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 32.168 (?), 21.5.2010 15:42

Diky za reakce... já do toho teda taky půjdu, budu je mít v pytlech pod střechou u zdi domu, tak snad to nějak dopadne.mějte se všichni fajn a pěkný víkend! T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekH - (20) - 82.204 (?), 21.5.2010 16:22

Ten postřík proti plísni je namístě, protože septoriová skvrnitost rajčat (plísňové onemocnění) totiž již zaůtočila. Toto počasí vlchké a chladné má totiž ráda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.117 (?), 21.5.2010 18:43

TeĎ jsem na to koukala a dvě moje sazenice už mají septoriovou skvrnitost. Ach jo. Přežijí, když je postříkám? Jsou to zrovna odrůdy, kterých bych se nerada zbavovala, nedají se koupit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 68.212 (?), 21.5.2010 19:37

ano, ještě to lze zechránit, pokud tedy to už není moc rozjeté...

je to na palici, sotva to dáme ven tak to skolí nemoc... pěkný začátek rajčatové sezóny...

pokud to bude zítra bez deště, tak rajčata postřik a rozhodně postřik angrešty, u sousedů už mají padlí!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 68.212 (?), 21.5.2010 20:05

celý týden přeháňky, tj. neustálé vlhko! tak si dejte všichni majzla, ať vám nakonec něco zbyde...

na zakořenění je to ok, ale na plísňové choroby bída... zvlášť když je rajče ještě těsně nad zemí a není v plné síle...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.254 (?), 1.6.2010 7:39

Rajčata v Lysé n.L. mám na záhoně od 26.04. a vypadají pěkně-začínají kvést. Tech 8 Tornád, které jsou v samozavlažovacích truhlících přímo u domu, již má plody - počítám že budou tak za 3 týdny zralé. Dneska na všechny vlítnu Acrobatem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 26.5.2010 15:39
Tak jsem sklidil první rajče - balkonová Vilma. Jen se bojím jestli jsem ho poněkud "nepřelil".
a je to....
a je to....
trochu vodnaté, trochu s ladké a trochu štiplavé, prostě chutná jako pravé rajče
trochu vodnaté, trochu s ladké a trochu štiplavé, prostě chutná jako pravé rajče
Venus, jdu je dát do větších květináčů a půjdou z okna na sluníčko (pokud bude)
Venus, jdu je dát do větších květináčů a půjdou z okna na sluníčko (pokud bude)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 26.5.2010 16:30
Také už mám první dvě rajčátka. Rostliny jsou doslova obalené plody, které ne a ne zrát. Možná rajčata nezrála také proto.MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 26.5.2010 18:13
Jakou odrůdu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 26.5.2010 21:33
Také Vilmu. A Pollicina mají 2,5 cm plůdky. Je ale s podivem, že paprikám se na záhonu daří snad lépe než ve foliáku. Stalagnity mají 5 cm papričky a vzdor chladu rostou!! Rostliny šly na záhon z lodžie ve výrazně lepší formě než byly v té době ve foliáku, třebaže tam se dávaly ty silnější. Mám to letos vůbec nějak obráceně. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika