Přepikýrovaným paprikám žloutnou a opadávají děložní lístky



magda51 - (8) - 195.52 (?)
21.3.2019 13:18
Dobrý den. Mám stejný problém a dokonce mi začínají žloutnout a opadávat odspodu i první pravé lístky bez ohledu na odrůdu. Přepikýrováno do zahradnického substrátu, který má obsahovat hnojivo na 6 týdnů. Navíc se na povrchu substrátu vytvořil asi po 2 týdnech šedý povlak, zaléváme odstátou kohoutkovou vodou. Zkusili jsme zalít Lignohumátem, ale listy žloutnou dál. 😞
Papriky
Papriky
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 153.50 (?), 14.3.2019 5:51, zobrazeno: 4447x

Dobré ráno, už ujmutým přepikýrovaným paprikám odrůdy Pálivec (z vlastních semen) po asi 2 týdnech žloutnou, zasychají a opadávají děložní lístky. Mám přepikýrované i Ramiro, AMY a Slovakia, vše po cca 50ks. Pikýrováno ve zhruba stejném termínu, do stejného substrátu, stejná péče, okno, jen Pálivec je po 2 rostlinkách v kelímku. Rostlinky Pálivce jsou světlejší, ale to každým rokem. Nenapadá někoho, co může být příčinou žloutnutí, zasychání a opadávání děložních lístků u Pálivce, děkuji?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 232.120 (?), 15.3.2019 5:51

zkusil bych do zálivky rozpustit nadrcený cererit(rozumné množství),našim paprikám to vyhovuje :-) J a Olí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.50 (?), 18.3.2019 18:25

Dík, zkusím, při nejbližší příležitosti dostanou zálivku s kristalonem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
magda51 - (8) - 195.52 (?), 21.3.2019 13:18
Dobrý den. Mám stejný problém a dokonce mi začínají žloutnout a opadávat odspodu i první pravé lístky bez ohledu na odrůdu. Přepikýrováno do zahradnického substrátu, který má obsahovat hnojivo na 6 týdnů. Navíc se na povrchu substrátu vytvořil asi po 2 týdnech šedý povlak, zaléváme odstátou kohoutkovou vodou. Zkusili jsme zalít Lignohumátem, ale listy žloutnou dál. 😞
Papriky
Papriky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 61.59 (?), 21.3.2019 13:57

Vypadá to na problém s kořeny, pravděpodobně z přemokřeného substrátu ve kterém se mohou rozvinout i některé choroby ze substrátu, které čekají jen na vhodné podmínky (většinou vlhko a teplo). Ten bílý povlak je z vody. Odstátím se sice odstraní chlór, ale soli způsobující tvrdost tam zůstávají. Doporučuji ihned zastavit zálivku, nechat substrát řádně proschnout a teprve potom zalévat do podmisek. Radikálnější řešení by bylo znovu přesadit. Hnojivo jistě není problémem.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
magda51 - (8) - 195.52 (?), 21.3.2019 20:24

Děkuji za odpověď. Nechám substrát proschnout.

Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.50 (?), 6.4.2019 21:41

Takže u mě opadaly kromě děložních lístků další 2 patra listů a i na dalších paprikách nejen pálivých. s tím přelévánim je to možné bohužel nemám prostor, kd by byly sazeničky jen v mé moci. Mám takto znehodnocených asi 150 paprik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika