Přelitá rajčata?



tuzezlypes - (22) - 195.1 (?) 
12.7.2017 12:37, zobrazeno: 8886x

Zdravím všechny zkušené pěstitele, letos jsem se dala na rajčata a část rostlin mám i v igelitových pytlích, na slunném místě u stěny. Protože jsou horka, tak jsem je asl včera večer zalila více, než by bylo nutné. Nyní přes den pozoruji u některých pytlů, že rostliny vadnou. Původně jsem se domnívala, že jim chybí voda, ale právě naopak, vody je tam až moc, tak jsem to aspoň trochu v zemině rozhrabala, aby to trochu vyschlo. Myslíte, že se rostlina vzpamatuje, nebo co s ní teď? Už by bylo škoda o to přijít, jsou tam zasedlé plody, odrůda Bejbino a něco Tornádo.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 243.114 (?), 12.7.2017 12:55

Asi bych spíš uřízla roh pytle, aby přebytečná voda vytekla a ta rajčata bych odtáhla někam do stínu, aby se vzpamatovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tuzezlypes - (22) - 195.1 (?), 12.7.2017 13:12

No ona ta voda asi nevyteče, zemina byla spíš takové blátivo, když jsem tam šáhla. Ale jeden pytel se už vzpamatoval, jak jsem to prohrabala rukou a provzdušnila, tak se ke kořenům asi dostal kyslík a listy se velmi rychle oživily. Snad se to spraví i u dalších. Ach jo, to je hotová alchymie. Na záhonu takové problémy nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 12.7.2017 13:48

Ale vyteče. Spíš mě zaráží, že tam nemáte udělané dírky od začátku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tuzezlypes - (22) - 195.1 (?), 12.7.2017 14:08

Dírky tam mám, ale zřejmě málo. Zase jsem nechtěla nadělat moc děr do pytle, aby se pak netrhal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 173.17 (?), 12.7.2017 19:00

Tak tam ty díry udělejte teď  (třeba pytel propíchejte hřebíkem) a rajčata nějakou dobu nezalévejte. Ty pytle už stejně k ničemu jinému než k opětovné výsadbě příští rok nepoužijete. Pytel s pár dírami se stejně pak dá použít pouze tak na odpadky (nezáleží kolik děr v něm je).

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tuzezlypes - (22) - 195.1 (?), 12.7.2017 19:39

Dobře, provedu. Jeden pytel je pořád špatný, horní lístky svěšené. Ono v tom pytli to není zcela ideální, jak jsou záhyby, tak se vytvořila pevná vyschlá krusta (tam se voda asi nedostává), naopak při prostředku je to dost promokřené. Prostě nerovnoměrná zálivka. To by se v kýbli nestalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika