Předpěstování rajčat a paprik - nedělám chybu?



host - 235.147 (?)
30.3.2016 0:43

podivejte se,  já už  mám papriky,  rajčata a okurky ve  skeníku,  takže je  musím předpěstovávat    v době  nejratších   dní.   Musíte svítit ,  nechají se  vypěstovat krásné  sazneníce, ale chce to svitít studeným  bílým světlem   tak 14  až 16 hodin  denně.   Bez světla   to roste  mizerně. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 240.227 (?), 26.3.2016 22:40
Před vysazením rozstřihněte a sejměte textilní obal z jiffy tablet, nutno dělat za sucha, aby se rašelinový bal nerozpadl. Rajčata mají jemné kořeny a obalem by neprošly - problém je s tím i u vzrostlých sazenic paprik. Z toho důvodu jsem od těch tablet již dávno ustoupil. A nesnažte se rostlinky z tablet vytrhávat, jak tu někdo radil, jsou v tom kokosová vlákna a z těch už kořeny nedostanete. Leda tabletu celou rozebrat a rostlinku vybrat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.147 (?), 30.3.2016 0:43

podivejte se,  já už  mám papriky,  rajčata a okurky ve  skeníku,  takže je  musím předpěstovávat    v době  nejratších   dní.   Musíte svítit ,  nechají se  vypěstovat krásné  sazneníce, ale chce to svitít studeným  bílým světlem   tak 14  až 16 hodin  denně.   Bez světla   to roste  mizerně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.4 (?), 30.3.2016 9:21

Já nesvítím. Taky to jde. Mám stůl u jižního okna. 20-25 stupňů. Snížení teploty růst zpomalí. Papriky vyseté v lednu mají 3-15cm, lilky vyseté v lednu 3cm, rajčata začátkem března a přesazená 25.3. prví pravé listy. Artyčok výsev únor má 4-6 listů. Vše v kelímkách a květináčích do 10cm prům. Ještě mám jahody Florian s 12ti semen 2 pidi rostlinky. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 20.220 (?), 31.3.2016 10:35

Pokud předpěstováváte ve sklepě, nedivím se, že MUSÍTE rostlinám svítit.

Já také nesvítím a všechno pěkně také jde. Sazenice mám v domě na parapetu jižních oken. 

Mám malinkou zahradu (2x4 metry) a skleník 2,8*3,6 (s uličkou uprostřed). Tyčková rajčata jsem sel přímo do kelímků, tak jako papriky a beraní rohy. Ze začátku pro udržení vlhkosti jsem měl kelímky přikryté obyčejnými sáčky. Teplota v místnosti se pohybuje od 18 do 21 °C. A rostliny jsou krásné, ikdyž rajčata možná až trochu moc vytáhlé za světlem, což dávám za příčinu, že jsem pozdě odebral sáčky z kelímků :)

Na vedlejším okně si pěstuji keříčková rajčata a chili papričky v rašelinových jiffech. Olalá rostlinky jsou krásné. V jifech nemají tolik prostoru, a tak jsou menší - nejsou tolik vytáhlé, ale jsou pěkně silné. Včera jsem je zrovna přesazoval do kelímků. Některým rostlinám už prorůstali kořínky skrz jiff (i skrz ten netkaný obal!) Takže zase nesouhlasím že jen NUTNOST obalu se zbaviit!

Pro lepší růst jsem také do každého kelímku přihodil pár kuliček NPK a včera jsem kelímky přesunul z parapetu do skleníku. U nás by mrazy již neměli hrozit, ale i tak by to ve skleníku mělo snadno přežít. Do skleníku jsem to dával v kelímcích!!! Nepřesazoval jsem ještě do země! Jednak nebudu vše dávat do skelníku a druhak na sázení do země je ještě asi brzy, rostliny potřebují ještě zesílit!!!

A v poslední řadě jsem potřeboval uvolnit parapety pro další předpěstování (další várky kedluben a salátů a afrikánů).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika