Povadlé okurky



host - 181.5 (?)
15.6.2009 8:57

Pane Skálo někde jsem četla, že Previcur je nejen preventivní /příprava substrátu, moření semen atd./ ale také kurativní, což je asi při prvních příznacích vadnutí, a bylo tam napsáno, že se má postřik po 7 dnech opakovat a pak po 10 dnech znovu, nejvýše však 3x za sezónu na stejný porost. Vy říkáte, že pokud je rostlina napadena je již pozdě. Tak nevím. Myslím že konkrétně na Previcuru je, že se má stříkat až po prvních příznacích. Každopádně jsme stříkali už dvakrát a stejně jedna okurka již odešla úplně. Je to těžký soupeř.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 61.119 (?), 14.6.2009 9:44, zobrazeno: 66115x

Dobrý den,

ve fóliáku pěstuji okurky Vista, Minisprint, Karmen a Brunex společně s paprikami. Nedávno začaly okurky vadnout a mladé plody jsou žluté. Myslela jsem, že to způsobilo větrání, tak jsem ho omezila, ale okurky mají stále zvadlé listy. Ani na rostlinách jsem nenašla žádné škůdce. Někdy se stane, že se ráno některé z nich vzpamatují, ale opět během dne zvadnou. Nejprve tak uvadaly okurky v rozích (kontrolovala jsem a vzduch tudy zvenku neproniká) a postupně to dělají všechny. Některým vadnou listy méně a některým více, ale plody mají už všechny žluté a jakoby gumové. Co tedy s tím? Špatná výživa, větrat nebo nevětrat nebo je to nějaký škůdce?

Děkuji za odpověď, Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 15.6.2009 2:41

Pokud ty okurky náhle svěsí listy, obyčejně se jedná o houbovou chorobu, která poškozuje hlavní výhon uvnitř duté části nad zemí.  Choroba má svůj název - "vadnutí okurky". Zpočátku uvadání odchází, ale později je nevratné a rostlina hyne. Příčinou bývá velká vlhkost a chladno. Vyskytuje se zejména u skleníkových okurek. Houba přetrvává v zemi. Ochrana Previcurem a Fundazolem se provádí preventivně. Tak pokud už jsou rostliny napadeny, není řešení. Zkuste jednu vytrhnout a podívejte se na kořeny a zejména na kořenový krček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 233.164 (?), 15.6.2009 6:55

Dobrý den pane Skálo, promiňte, že Vás odchytávám na tomto tématu, ale chtěla bych se Vás zeptat, zda byste se mohl vyjádřit také ještě k tématu v části "Plodová zelenina - zkroucené horní listy paprik". Zadavatelka dotazu dne 13.6.2009 se ptá, proč má zkroucené horní listy paprik. Také moje některé papriky mají zkroucené horní listy a připojila se s tím samým dotazem i tazatelka s nickem D.M.Retigová. Nikdo na náš dotaz zatím nereagoval, neporadil. Napište nám prosím, co si o tom myslíte, zda se jedná o abnormalitu, nebo ne a máme si s tím dělat starosti, nebo ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 181.5 (?), 15.6.2009 8:57

Pane Skálo někde jsem četla, že Previcur je nejen preventivní /příprava substrátu, moření semen atd./ ale také kurativní, což je asi při prvních příznacích vadnutí, a bylo tam napsáno, že se má postřik po 7 dnech opakovat a pak po 10 dnech znovu, nejvýše však 3x za sezónu na stejný porost. Vy říkáte, že pokud je rostlina napadena je již pozdě. Tak nevím. Myslím že konkrétně na Previcuru je, že se má stříkat až po prvních příznacích. Každopádně jsme stříkali už dvakrát a stejně jedna okurka již odešla úplně. Je to těžký soupeř.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
RadekH - (20) - 34.4 (?), 15.6.2009 16:33

V loni sem měl ten samej problém ve foliáku tak sem je letos nechal venku a rostou jak divé okurek je spousty už teď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 15.6.2009 17:45

je to tohle???

vidíte výhon okurky co je napadená a výhon sousední rostliny, jež je v pořádku, zatím :(

napadenou jsem okamžitě zlikvidoval, jsou to dva dny, ostatní zatím ok! mám postříkat Previcurem raději?

okurek
okurek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 15.6.2009 22:41
bezpodminecne Previcurem, jedine tak jsem je i ja zachranil, houba se siri dost rychle... kazdy den je znat!!! takze nejen postrik, ale prolijte zem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 181.5 (?), 16.6.2009 8:26

je zajímavé, že ta houba nenapadá papriky, i když jsou vedle, my už přišli o jednu okurku úplně i když jsme stříkali previcurem ještě zkusíme prolít zem. díky. papriky jsou některé krásně zelené jiné však světlé co jim chybí? větráme skleník dveřmi a protějším okýnkem jinač to nejde, že by jim vadil průvan? ale jak docílit větrání bez průvanu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 55.26 (?), 16.6.2009 10:52

Světlé papriky mohou být způsobeny nedostatkem hořčíku. Z moudrých knih jsem vyčetla, že hořčík se vyplavuje a v půdě je ho pak málo. Takže na jaro rozhodím hořkou sůl beiočko po záhonech a při sázení paprik dám i do důlku, promíchám se zeminou (skleník nemám). Každý ro jsem mívala papriky světlé, než jsem se dočetla tuto radu. Letos jsou papriky pěkné. Dokonce se mi zdá, že je mšice tak nenapadají. Ale to může být i tím, že na mšice není rok, to je těžko odhadnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 181.5 (?), 16.6.2009 14:40

aha takže v krámu mám chtít "hořkou sůl"? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika