Postříkal jsem rajčata kuprikolem



The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 174.168 (?)
4.7.2009 0:30

Mě spíš jde o to, jak mám postupovat, když mám rajčata na balkoně a téměř vůbec na ně neprší? (nemůžou se skvrny smýt). Ochranná lhůta u kuprikolu je 7-10 dní. To znamená, že zase po 10 dnech bych je měl postříkat, i když budou stále takto poskvrněná?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 174.168 (?), 3.7.2009 17:41, zobrazeno: 18791x

Zdravim. Tak jsem postříkal ty rajčata Kuprikolem. Nevím, jestli jsem to namíchal správně 20g na cca. 5litrů vody, ale to tak barví? Mě to udělalo všude po dlaždičkách žluto-zelené skvrny! Správně jsem to namíchal? Je Kuprikol tak barvící přípravek? Na rajčatách tu uschlo a vypadají teď jako když jsem od vápna, celé bílé, nevadí to? Mám je totiž na balkoně a nevím jak se to z toho dostane, když mi sem skoro neprší (foto) Děkuji všem za názory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 174.168 (?), 3.7.2009 17:42

zde je to foto...

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6510) - 128.44 (?), 3.7.2009 17:54

To je dobře, to je dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.26 (?), 3.7.2009 23:47

Máte pravdu, Kuprikol (i jiné přípravky) barví a rajčata máte postříkána správně. Pokud obsahují něco měďnatého (ale to fakt nevím, teď se už dívat nejdu ani za nic), nebo cokoliv jiného, těžko můžeme čekat, že to bude čiré. Že se to nesmyje, s tím si hlavu nelamte. Jak dlouhou má Kuprikol ochrannou lhůtu? Tak po ní se může zelenina konzumovat. Prostě plod pořádně umyjete. Nějaké stopy přípravků na plodech drží hodně dlouho, i když na ně prší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 174.168 (?), 4.7.2009 0:30

Mě spíš jde o to, jak mám postupovat, když mám rajčata na balkoně a téměř vůbec na ně neprší? (nemůžou se skvrny smýt). Ochranná lhůta u kuprikolu je 7-10 dní. To znamená, že zase po 10 dnech bych je měl postříkat, i když budou stále takto poskvrněná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 55.26 (?), 4.7.2009 8:47

Je mi to jasné, pochopila jsem o co Vám jde. Ochranná lhůta znamená, že po této době se může zelenina nebo ovoce konzumovat. Další postřik by se prováděl v případě, že hrozí další napadení plísněmi apod. Pokud se počasí umoudří, snad už další ošetření nebude třeba. Pokud ale máte pocit, že by k napadení rostlin mohlo dojít, můžete postřik opakovat, přesto, že na rostlinách jsou zbytky předešlého postřiku. Po určité době prostě látka nepůsobí, i když tam ty skvrny jsou. Myslím, že ve Vašem případě by se další postřik provádět nemusel, pokud jsou rajčata suchá. Když si koupíte zeleninu v obchodě, taky nevíte, co všechno obsahují, čím, kdy a jak často je pěstitel ošetřoval. A opravdu pochybuju, že by nepoužil žádný přípravek. Ať už proti chorobám nebo škůdcům. Snad napíše svůj názor ještě někdo jiný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 193.28 (?), 19.7.2009 19:57

Pokud na ně neprší tak je zbytečné je stříkat tak často, základní věc pro vznik plísně je navlhčený povrch listů. Bych to postríkal tak po 3 týdnech hlavně pro jistotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika