Postřik rajčat proti plísni bramborové



host - 62.91 (?)
8.6.2012 21:18

Jestli ona to není spíš doba, po kterou se musí chodit v ošetřeném porostu jen v ochranném obleku laughfrown. Dnes jsem např. stříkal mospilanem koplet skleník kvůli mšícím a OL je tam psaná jen 3 dny (papriky). Přitom vím ze stromů, že mšicím v zavinutých listech to trvá právě tak ty tři dny, než se začnou poroučet. Do té doby dělají, jako by se jich postřik ani netýkal. Takže já beru ten údaj takto, do OL se nesmí chodit do porostu. Kéž by se ale našel někdo, kdo by nám vysvětlil, jak je to doopravdy. Milan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 8.6.2012 18:23

Podařilo se mi poslední balení koupit u nás v zahr. prodejně. Trochu mne zaskočila OL 21 dnů, ošetřím jen rostliny na záhonech, na ty v květináčích budu muset  (pokud budu stříkat) použít něco s krátkou OL.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
oivo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 166.45 (?), 9.6.2012 8:42

A to je slovo do pranice. Jaké máte zkušenosti s expirací přípravku? Agrobio většinou uvádí 2 roky.   I.

Příspěvek patří k radosti Mr Biga o 10ti letém vystarání se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 229.74 (?), 8.6.2012 17:48

ahoij ja som sadil planty minuly tyzden, kedy by bolo vhodne ich postriekat proti plesni? Tiez ich pestujem so symbivitom /mykoriza/ aky teda zvolit vhodny postrek ktory by mykoriznym hubam neposkodil??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3262) - 5.149 (?), 8.6.2012 18:09

Já předpokládám, že když to dobře půjde, tak okolo 15. července budu sklízet první rajčata. Proto jsem zahájil postřik právě teď, protože hlásí trvale přeháňky (vyšší možnost napadení) a také proto, že chci stříkat Acrobatem ještě jednou před dozráním prvních plodů (OL 21 dnů). Pokud jde o rajčata pěstovaná se Symbivitem, tak ty se nemohou stříkat Acrobatem, protože to je systemický přípravek, který likviduje veškeré houby na všech částech rostliny to znamená i na kořenech. Takže by zničil i mykorhizu. Proto jsem pro tato rajčata použil kontaktní přípravek Dithane, který praktricky zabrání, aby se plíseň (houba) nepřenesla na zelené části rostliny. Ochranná lhůta je také 21 dnů, takže všechny rajčata budu podruhé stříkat ve stejnou dobu.

            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4495) - 38.136 (?), 8.6.2012 20:28

Mrkněte na agromanual, tam jsou OL jen 3 dny. Snad to je aktuální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3262) - 5.149 (?), 8.6.2012 20:41

Já nevím, ale ochranná lhůta pro rajčata 3 dny se mně zdá neekonomická i v době kdy rajčata sklízím. To mně stačí úplně OL 7 dní, protože nesklízím rajčata častěji než jednou za týden.. Možná se pletu, ale ochranná lhůta neznamená jen to za jak dlouho mohu rajče po postřiku sklízet, ale také to za jak dlouho se postřiková látka změní na něco jiného. Ale to také pravděpodobně znamená, že po ochranné lhůtě již není například v tomto případě rajče chráněno proti plísni bramborové. Možná se pletu.

Pozn.:Omylem jsem přidal nepatřičný obrázek, sorry.

              Mr Big


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 62.91 (?), 8.6.2012 21:18

Jestli ona to není spíš doba, po kterou se musí chodit v ošetřeném porostu jen v ochranném obleku laughfrown. Dnes jsem např. stříkal mospilanem koplet skleník kvůli mšícím a OL je tam psaná jen 3 dny (papriky). Přitom vím ze stromů, že mšicím v zavinutých listech to trvá právě tak ty tři dny, než se začnou poroučet. Do té doby dělají, jako by se jich postřik ani netýkal. Takže já beru ten údaj takto, do OL se nesmí chodit do porostu. Kéž by se ale našel někdo, kdo by nám vysvětlil, jak je to doopravdy. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.182 (?), 8.6.2012 22:33

OL je čas do doby možné sklizně,  není  to doba, po kterou je rostlina před chorobou chráněna. Na příbalovém letáku bývají obvykle uvedeny intervaly mezi postřiky. Někdy jsou kratší a někdy delší, než OL.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3262) - 5.149 (?), 9.6.2012 0:24

Kontaktní přípravek je takový, u kterého kontakt houby s přípravkem způsobí, že houba uhyne. Ochranná lhůta je taková, aby konzument nejedl zeleninu na které jsou ještě zbytky přípravku. Jak to tedy vlastně je?

             Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 9.6.2012 8:45

Společně se semeny jsem si objednal i dva preparáty na ošetření rostlin Fitosporin-M a Cirkon které jsou hodně doporučovány na ruských serverech a ve videích o ochraně rostlin.

Fitosporin-M (prášek) je Biofungicid k ochraně rostlin před plísněmi a bakteriálním onemocněním a obsahuje živé spory a buňky Bacillus subtilis, kmen 26d. Nemá žádnou ochranou dobu, produkty mohou být použity na konzumaci v den ošetření. Přípravek se ředí s vodou 1-2 hodiny před léčbou!

Cirkon je zase přípravek podporující imunitu, stimuluje kvetení a působí antistresově.

Vyzkouším je na rajčatech v květináčích, z nichž některé se již v této době začínají vybarvovat, uvidím zda bude pozorovatelný nějaký rozdíl. Možná najdu nějaké dvě rostliny ve stejné nádobě a stejné velikosti, z nichž jednu bych neošetřil, zda bude nějaký znatelný rozdíl.

S preventivním ošetřením rajčat na záhonech budu muset ještě počkat protože včerejší několikahodinová průtrž zanechala za sebou následky, je zataženo a rostlinstvo mokré. Tolik vody už hodně dlouho nespadlo.

Zapomenutý půllitr venku na stolku.
Zapomenutý půllitr venku na stolku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika