Poraďte, prosím, jak pěstovat zeleninu



host - 225.138 (?)
11.5.2017 9:01

Já si vyrábím 2-měsíční kompost, hnůj je moc agresivní a dá se přidávat spíše na podzim či v zimě, do tohoto kompostu smíchaného s písčitou půdou pak můžete sázet kdeco, ono se to ještě dorozloží, teplé zimy bych využil právě na to kompostování, spíše bych viděl problém v zajištění pravidelné závlahy-nějakou kapkovou, teď to tady na Třebíčsku po těch suchách taky řeším formou IBC atd. Roman

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 5.4.2010 13:07

Proč by byly "off topic"? Vždyť kdybyste si ten původní dotaz přečetl, tak tazatelka píše, že zkoušeli i jahody a další ne-zeleninu. Nevím proč je podle vás špatné poradit co by tam mohlo růst dobře když to co zkoušela neroste. Nikde netvrdím, že se fíkovníkem půda nějak úžasně rekultivuje, jen to, že tam poroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tovog - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 3.244 (?), 25.4.2017 22:38

Mám podobnou půdu na třebíčské Vysočině. Dovezl jsem z lomu 2 vleky drceného vápence nejmenší frakce a sem tam rozhodím i sádru (kvůli síře). Pomohlo. Dokud jsem jen vozil hnůj, působil jsem ještě větší kyselost při tom písku. To ale v konečném důsledku nebylo na škodu - humus drží vodu.

Složení místní půdy jsem se dozvěděl v zemědělském družstvu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.138 (?), 11.5.2017 9:01

Já si vyrábím 2-měsíční kompost, hnůj je moc agresivní a dá se přidávat spíše na podzim či v zimě, do tohoto kompostu smíchaného s písčitou půdou pak můžete sázet kdeco, ono se to ještě dorozloží, teplé zimy bych využil právě na to kompostování, spíše bych viděl problém v zajištění pravidelné závlahy-nějakou kapkovou, teď to tady na Třebíčsku po těch suchách taky řeším formou IBC atd. Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika