Příspěvky uživatele - tovog

Jak a kdy zalévat rajčata bez chemie, 19.6.2019
Zajímá mne, jak se vyhnout plísni; především, jestli je lepší zalévat ráno nebo večer a jestli pomůže prohřátá voda z nějakého barelu. Samozřejmě vím, že je lepší konví jen ke kořenům, ale na to nemám síly, záhonů a rajčat je moc, a písčitá půda... celý příspěvek >
Špatné klíčení semen v zahradě - problém půdy, nebo vody?, 12.5.2019
Mám stejný problém, jako autor příspěvku. Sousedi z obou stran mají každý rok hustou a brzskou mrkev, protrhávají. Jen já mám noty na buben v symfonickém orchestru; 2x dosívám, i v červnu. Pravda mě protrhávání nebaví, používám secí strojek - ten... celý příspěvek >
Letošní venkovní sázení rajčat a paprik, 6.5.2018
Kdybych čekal do zmrzlých jak jindy, asi bych je kvůli velikosti už rozlámal, jak to za okny letos valí. Mám v pohotovosti 30 kyblíků od mléka, při nebezpečí přiklopím přímo na záhoně. Vysočina 480 m n.m.
Tipy kde nakupovat hnojiva, 5.4.2018
Bór má indíkátorů mnoho, takže se jeho nedostatek zjistí pěkně. Ano, cukrovou kukuřici jsem měl vloni také špatnou. Ale už mám dobrou zkušenost s boraxem, koupil jsem letos 25 kg z Fichemy za příznivou cenu a už je 1/4 balení v zahradě. Dál jsem... celý příspěvek >
Tipy kde nakupovat hnojiva, 5.4.2018
Podle toho, co je třeba do půdy doplnit. Pokud mikroprvky, tak ty se shání těžko a některé vůbec.Ty se také obtížně diagnostikují a v podstatě je taky nikdo moc neřeší, přesto že mají zásadní vliv na kvalitu úrody i zdraví konzumentů.
Rozbor zeminy -> vhodné hnojení, 1.4.2018
Ten rozbor zjistil pouze nejzákladnější makroprvky. S mikroprvky je větší problém je zjistit a doplnit; je jich mnohem víc. Kamarád zjistil, že nejevnější rozbor půdy na kompletní složení prvků je kupodivu v USA, a sice včetně zaslání vzorků půdy z... celý příspěvek >
Modré brambory, 1.9.2017
Modré brambory samovolně koncentrují selen i na půdách bez přímého přidání tohoto minerálu. Jsou řešením dnes častého nedostatku selenu.
Moj sklenik z CD profilov, 26.4.2017
Jistě vám to roste stejně jako ostatním majitelům skleníků, do kterých se např. nedávají plodiny, které k oplození potřebují hmyz nebo vítr. Má ho každý druhý, z mnoha dalších důvodů jako dostupnost, snadnost konstrukce, mechanická odolnost atd.... celý příspěvek >
Sklo Helios - co to je?, 26.4.2017
Věřím, že vědecký výzkum je dlouhodobý a složitý, ale vidím problém v tom, že je tlačen velkopěstiteli. Jejich priority jsou především finanční - co největší sklizeň za co nejmenší náklady; hraje tam roli trvanlivost konstrukce a vybavení a další... celý příspěvek >
Sklo Helios - co to je?, 26.4.2017
Děkuji za tuto informaci, takže jsem dále pohledal. Skutečně se speciální skla vyrábí, jen v Čechách se o nich neví a stále ještě někteří jásají nad polykarbonátem. Greenhouse Glass A Čína nabízí...
Kedlubny - gigant, 25.4.2017
U nás je měl nejradši hryzec. Když už byly velikosti dětské hlavy, nacházel jsem je postupně ovadlé ležet - po zvednutí byl vždy ze země do nich otvor a vykousané komplet až na kůru.
Proč pnoucí fazole kvetou ale neplodí?, 25.4.2017
Jiný fazol v blízkosti je a semena má, i obrovské fialové lusky. Ještě uvažuji problém s kyselou půdou, kterou máme kterou prý fazol nemá rád. Může to způsobit nedostupnost některých minerálů, jako molybdenu. Fazol ještě hnojím hnojem, není to... celý příspěvek >
Zelenina do polostínu, 25.4.2017
Seřadil bych nároky zeleniny na slunce následovně: plodová byliny kořenová listová košťáloviny
Moj sklenik z CD profilov, 25.4.2017
Před pár lety jsem si chtěl nechat postavi velký skleník z polykarbonátu. Stálo by to hodně peněz a dnes jsem rád, že k tomu nedošlo. Mezitím jsem pochopil hlavní nevýhody - propustnost UV - polykarbonát, respektive jeho ochrana, ho kompletně... celý příspěvek >
Poraďte, prosím, jak pěstovat zeleninu, 25.4.2017
Mám podobnou půdu na třebíčské Vysočině. Dovezl jsem z lomu 2 vleky drceného vápence nejmenší frakce a sem tam rozhodím i sádru (kvůli síře). Pomohlo. Dokud jsem jen vozil hnůj, působil jsem ještě větší kyselost při tom písku. To ale v konečném... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika