Poradte okurku



host - 162.128 (?)
9.2.2011 23:53

já obvykle seju rovnou do záhonu, jen je nutné uchránit to před slimákama, zbožnují malé sazeničky. Na trhu jsem si loni ještě koupila 2 sazenice roubované na dýni, cena 50 Kč za sazenici, a ty dvě rostliny plodily velmi dobře a stačilo nám to bohatě, a ještě jsem rozdala sousedům. Když srovnám svoje výpěstky ze semínka s koupenou sazenicí roubovanou na tykev, tak je lepší dát 100 za dvě sazenice než se trápit - semínek jsem taky koupila minimálně za 60... i kdyby to byly tři sazenice za 150, tak pořád to že člověk jí čerstvou okurku je báječné. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
alkuska - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 131.15 (?), 9.2.2011 14:54, zobrazeno: 16762x

Prosím doporučte mi chutnou okurku na záhon. Chci na léto na salát, takze ne nakladacky. Nemam sklenik a vysevat muzu doma za oknem, takze neco jednoducheho a chutneho k primemu konzumu... Loni jsem si kupovala sazenice na trhu a strasne se to prodrazilo (s tim ze za 3 tydny mely plisen a uroda stala za starou belu). Tak drahe okurky jsem snad jeste nejedla :D

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 9.2.2011 15:00
no nevim bez chemicke ochrany pojde rychle každa okurka hold plísně jsou všude...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 191.35 (?), 9.2.2011 17:42

Podívejte se v obchodě na sáček, co tam bude napsané. Dobré je, když tam je uvedeno: Pro polní pěstování, hybrid F1, geneticky nehořké, tolerantní k plísni... Nemusí to být nutně salátovka, z nakládaček je taky dobrý salát. Vysévat stačí doma začátkem května a ven cca v polovině měsíce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 9.2.2011 18:54

ja teda nestrikam vubec a presto se plisen okurkova projevila az kolem 10.9. a v tu dobu jsme jiz meli 120sklenic z 2,5 x 1,5m, ale vy chcete salatovky, bohuzel si nyni nepamatuji odrudu, ale tuto odrudu-polni jsem zavrl z jednoho duvodu-plodila tak moc, ze jsme nestihali jist :-D nazev uz si nepamatuji, ale jednalo se o bilou salatovku, takze nebude tak tezke na netu najit nazev odrudy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.128 (?), 9.2.2011 23:53

já obvykle seju rovnou do záhonu, jen je nutné uchránit to před slimákama, zbožnují malé sazeničky. Na trhu jsem si loni ještě koupila 2 sazenice roubované na dýni, cena 50 Kč za sazenici, a ty dvě rostliny plodily velmi dobře a stačilo nám to bohatě, a ještě jsem rozdala sousedům. Když srovnám svoje výpěstky ze semínka s koupenou sazenicí roubovanou na tykev, tak je lepší dát 100 za dvě sazenice než se trápit - semínek jsem taky koupila minimálně za 60... i kdyby to byly tři sazenice za 150, tak pořád to že člověk jí čerstvou okurku je báječné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.254 (?), 10.2.2011 8:40

Vynikají je Charlotte, je to sice nakládačka, ale když se nechá trochu přerůst, je z ní salát taky výborný..Neskutečně plodná, seju přímo na záhon, loni až kolem 1.6.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 123.130 (?), 25.3.2011 8:37

Mohu potvrdit, je to perfektní odrůda. Loni jsem dala poprvé a výnos byl obrovský. Okurky byly krásně štíhlé a dlouhé, dobře se dávaly do sklenic. Salát z nich byl taky moc dobrý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.24 (?), 11.2.2011 11:54

Okurky střikam proti plisni vodu a mleko tak pul na pul asi 3x za sezonu a mam okurka do konce zaři zelene krasně plodici

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 11.2.2011 12:08

Zkuste je nestříkat ničím, možná budete mít okurky stejné. Já to tak praktikuji řadu let,  moderní odrůdy mi přijdou vůči plísni dost odolné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.173 (?), 11.2.2011 12:30

Já jsem okurky nikdy nestříkal, Vyhrávám na tom, že je seji brzy, 24.4. přímo na záhon. Než přijde plíseň, mám slněno-100 zavařených sklenic a pak zbytek úrody- přerostky na salát. Kdyby měl přijít mrazík, záhon přikryji folií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika