Pomáhá lunární kalendář?



host - 78.114 (?)
8.2.2013 14:54

My podle toho sadíme a sklízíme a výsledky jsou, hlavně u rajčat. Když měsíc dokáže pohnout s oceány tak určitě má vliv i na ostatní dění v přírodě včetně nás i rostlin.

Jedu podle tohoto kalendáře, je super.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 8.2.2013 15:55

To snad musí být překlep, snad každý ví, že v rovnodennosti má den 12 hodin. Takže asi bylo myšleno 6 - 18.

Odkud máte ten východ a západ pro dnešek? Mně moje meteostanice ukazuje 7:35-17:05.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 253.246 (?), 8.2.2013 16:35

V tom případě tam máte chybu. Já nemám meteostanici, ale mám kachny a ty mě dneska vzbudili jen těsně po sedmé :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 8.2.2013 17:42

Zase tak špatně to nemám. Teď jsem si to dohledal a pro naši polohu by to mělo být 7:26 - 17:06. Svítá samozřejmě dříve, takže kačeny asi nečekají, až slunce vykoukne. Ale děkuji za upozornění, měl jsem tam nastavený Berlín. Ono se to s polohou mění více, než jsem si myslel. Pro Ostravu je to 7:10 - 16:51.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 8.2.2013 18:30

Myslím, že to nemá cenu rozebírat, já jsem chtěl jen říct, že dnes se délka dne blíží deseti hodinám.

                        Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 14.13 (?), 9.2.2013 20:15

Jj, nečekají, ani o víkendu nečekají. Uíííí, a každý den je to horší a horší. Se musím poohlídnout po nějakém automatickém otvírání jinak ze mě bude za chvíli taky kachna :-/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 9.2.2013 20:35

Líbí se mně Váš optimismus a humor

      Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 14.13 (?), 10.2.2013 0:32

ooo, děkuji za poklonu laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 71.137 (?), 10.2.2013 17:49

Že stejná semena klíčí různě je dáno rozdílností podmínek, které se třeba ve složení i jinak pravidelně homogenizované zeminy liší centimetr od centimetru všemi směry, rozdílná je samo sebou klíčivost, ale i vzcházivost a další záležitosti (fáze vývoje – že semeno vyklíčí, ještě neznamená, že z něj vyroste životaschopná rostlina), ale každý druh i hybrid může mít rozdíly mezi jednotlivými semeny velké i zanedbatelné, ale není to pravidlem – jinak by ty ekotoxikologické testy s klíčivostí hořčice nebral nikdo vážně;)

A jaké rozdíly jsou u vzcházivosti konvenční, po všech stranách homogenizované semenářské produkce se můžeš přesvědčit u libovolného lánu v létě - moc velkou členitost ani různorodost nedohledáš.
Záměrné rozdíly jsou mezi jednotlivými druhy, jako strategie přežití (r, k,s, c atd.), ne mezi jednotlivými semeny.

DM.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 71.137 (?), 10.2.2013 17:52

Nějak se v tom špatně orientuji, to výše měla být reakce na:

Jiří Falta (2) - xxx.xxx.220.94 (?)
5.2.2013 22:31
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

"To, že stejná semena klíčí různě, je strategie rostlin,"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 78.114 (?), 8.2.2013 14:54

My podle toho sadíme a sklízíme a výsledky jsou, hlavně u rajčat. Když měsíc dokáže pohnout s oceány tak určitě má vliv i na ostatní dění v přírodě včetně nás i rostlin.

Jedu podle tohoto kalendáře, je super.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika