Plísen bramborová na rajčatech 2016



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?)
30.7.2017 13:52

U nás plíseň nebyla r. 2015, prptože bylo sucho. V r. 2016 v červenci trochu pršelo, proto proveden jeden preventivní postřik Acrobatem, od srpna bylo opět sucho, takže zase nebyla. Kamarádce u rybníka začla a suchem + jeden postřik se též vyléčila. Letos je u nás sucho od jara. Minulý týden jedna přívalová bouřka a dva zahradnické děštíky, již jsem zvažovala preventivní postřik. Vzhledem k předpovědi počasí, kdy nejsou srážky hlášeny, stříkat nebudu. Jedna bouřka nebo přeháňka nevadí, vadí opakované přeprchání a počasí typu prádelna. Lokalita počínající poušť na JV třebíčska.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 27.7.2017 15:07

Prší, prší jen se leje, nikoliv kam koníčky pojedeme, ale plíseň bramborková na rajčatech stále nepřijela, holka jedna. Ani ta její kamarádka - okurková. smiley A tak stále bez jediného postřiku sklízím rajčata. Ale pravděpodobně až se na "eagri" objeví hláška u Mokošína nebo Kuklen "ošetřujte ve zkráceném termínu", tak už to asi nevydržím a něco tam "cáknu". Jedná se sice o signalizaci plísně bramborové na bramborách, ale něco by to napovědět mohlo, že.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.135 (?), 27.7.2017 20:00

Hergot kruci sakra chlape, nepřivolávejte to furt. Já se jen tetelím, kdy to vypukne a vy po tom porád toužíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 27.7.2017 21:09

Kukleny? Spíš Svobodné Dvorysmiley. Ale to je jedno, je to hned vedle. Ale určitě bych hned ošetřil, jak počasí dovolí. Důležitější je pevence! Já jsem stříkal 22.7. Acrobatem. I tak se už na nich začíná dít něco nekalého a můžou za to určitě i minulé kroupy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 27.7.2017 21:10

Bouzel ja jem uplny jiny pisatel ja uz mam sklizeno   chtel jsem BIO rajcata proto jsem nesttrikal udelal jsem chybu mel jsem preventivne postrikat vl loni bez postriku do konce zari perfekni rajcata ktere byly zakoupena v prodejne  semem   letos jsem kopil semena na AUKRU udelal jsem velkou chybu za 20 let jsem nemel tak spatnou urodu uz nikdy nekoupim semena rajcat na AUKRU   chybami se clovek uci i kdyz je mi 63roku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 27.7.2017 21:17

Odolnější by měla být Parto, Uragan a Benjamino. Někde jsem to četl...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 27.7.2017 21:27

V loni bez plisne Uragan Torino  Start Tipo velice spokojen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 27.7.2017 21:33

Plíseň bramborová v roce 2016 asi nikde u nás nebyla. Co bude v roce 2017, to zatím nikdo neví, ale jistě by si to zasloužilo nové vlákno.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 28.7.2017 17:25

Já si pořád nějak spojuju Kukyho s Kuklenami a Kukleny navíc zaměňím často za Svobodné Dvory. Otázka zní: Z jakého důvodu nebyla v loni plíseň bramborová na rajčatech? Já jsem se domníval, že to bylo díky prováděným postřikům (pouze dva). Že by se neprojevila i bez nich, to si netroufám tvrdit. Jako vždy se mi moc stříkat nechce. A z této nechuti mě dostačně neprobral ani tento deštivý týden. Oddaluju to, jak se dá. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.198 (?), 29.7.2017 5:18

Tak to jen tiše závidím. U nás v uzavřené nevětrající poloze plíseň každoročně i vloni i když přišla později. Snad ji u nás způsobí i rosa. Protože Infinito loni vůbec nezabralo honem jsem stříkal Ridomilem. To už byla pěkně rozjetá. Za chvíli jedu na zahradu tak uvidím, mám v plánu minimálně odspodu rajčata odlistit. Letos zatím postřik Acrobatem další asi bude v neděli nebo příští týden Ridomilem. Začínají problémy s praskáním a příznaky nedotatku vápníku. Tišnovsko, letos asi 85 rajčat ve 20 odrůdách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 30.7.2017 13:52

U nás plíseň nebyla r. 2015, prptože bylo sucho. V r. 2016 v červenci trochu pršelo, proto proveden jeden preventivní postřik Acrobatem, od srpna bylo opět sucho, takže zase nebyla. Kamarádce u rybníka začla a suchem + jeden postřik se též vyléčila. Letos je u nás sucho od jara. Minulý týden jedna přívalová bouřka a dva zahradnické děštíky, již jsem zvažovala preventivní postřik. Vzhledem k předpovědi počasí, kdy nejsou srážky hlášeny, stříkat nebudu. Jedna bouřka nebo přeháňka nevadí, vadí opakované přeprchání a počasí typu prádelna. Lokalita počínající poušť na JV třebíčska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika