Plísen bramborová na rajčatech 2016



host - 29.11 (?)
21.8.2016 15:28

Tak od včerejška mám na rajčatch plíseň bramborovou, chycené listy stonky i plody přitom jsem před 10 dny stříkal posřikem INFINITO (kvůli 3 denní ochranné lhůtě) a ješte ještě před 3 dny kdy jsem byl na zahradě po písni ani stopy. IFINITObyl 2 letošní postřik po Ridomilu a očividně vůbec nezabral, byla to špatná volba, sháněl jsem ho a nebyl vůbec levný. Dnes jsem chtěl sklidit i narůžovělé plody, otrhat listy a stříknout to Ridomilem, ale od rána tady prší. Jde mi o cca 100 rostlin ve 20 odrůdách. Můžete doporučit lepší postřik než Ridomil, zítra bych pokud to půjde sehnal a postříkal.

Jarda na sever od Brna

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
host - 191.123 (?), 7.8.2016 23:02

Nemám s tím žádný ideový problém. Nicméně preventivní postřik aplikován byl ještě v době, kdy se příznaky nijak neprojevovaly. Pokud to tedy znamená, že "nestříkáš už odmala, rozluč se se sklizní",  pak nechápu smysl doporučení ošetření pro aktutní výskyt plísně, případně poznámky "nejpozději při prvním výskytu" - když v té době už je zjevně pozdě.

Děkuji za věnovaný čas a přeji ať se těm vašim rajčatům daří lépe :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.209 (?), 8.8.2016 6:46
"Nejpozdeji při prvním vyskytu"... muze znamenat, ze uz je pozde. Ortivu zkuste pristi rok dat drive a pak postriky po dvou týdnech (pokud nebude krasne pocasi). Pripadne si poridte i pripravek Revus, abyste mel vice pripravku na stridani.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 8.8.2016 7:17

Díky za ty fotky. Je to naprosto jasné, že je to plíseň bramborová. Je mně líto, že jste tak dopadl. Asi by to opravdu chtělo mít nějakou střechu.

                    Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.8.2016 21:10

Já jsem poprvé stříkal 12.7. a to Acrobatem v koncentraci 10g na 3 litry vody, co zbylo jsem vylil. Jelikož se začala sem tam objevovat hnědá skvrnitost, použil jsem 4.8. Ortivu. Porost vypadá velice dobře. Zatím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 10.8.2016 21:07

Včera jsem otrhal zralé plody a stříknul REVUS. Dnes v HK konečně pořádně pršelo. Plíseň zatím žádná. Takže po všech stránkách OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.65 (?), 12.8.2016 8:44

Server o plísni? Ta začíná všude najednou? Rajčata stříkám preventivně podle oka, když se blíží vlhké počasí. Pak znovu asi za dní. Je to kouzelnictví a dobrodružství. Postřik je na brambory a rajčata stejný. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.11 (?), 21.8.2016 15:28

Tak od včerejška mám na rajčatch plíseň bramborovou, chycené listy stonky i plody přitom jsem před 10 dny stříkal posřikem INFINITO (kvůli 3 denní ochranné lhůtě) a ješte ještě před 3 dny kdy jsem byl na zahradě po písni ani stopy. IFINITObyl 2 letošní postřik po Ridomilu a očividně vůbec nezabral, byla to špatná volba, sháněl jsem ho a nebyl vůbec levný. Dnes jsem chtěl sklidit i narůžovělé plody, otrhat listy a stříknout to Ridomilem, ale od rána tady prší. Jde mi o cca 100 rostlin ve 20 odrůdách. Můžete doporučit lepší postřik než Ridomil, zítra bych pokud to půjde sehnal a postříkal.

Jarda na sever od Brna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?), 21.8.2016 17:28

zkuste rychle ten acrobat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 21.8.2016 21:09

O Infinitu se tady už mluvilo - nic moc účinek, je cítit z plodů a už nemá registraci pro rajčata. Revus zatím funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 232.138 (?), 21.8.2016 21:21
Registraci na rajčata Infinito snad porad ma. Z rajcat je citit, tak ho pouzivam jen na brambory, účinnost dobra.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika