Phytophthora infestans



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?)
15.8.2020 9:38

Rajčata dnes 15.8., ošetřena naposledy cca před dvěma týdny. Spodní listy neotrhávám, není to potřeba. Pokud se změní počasí, tak dám Champion.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 8.8.2020 19:50

Co se týče mojí plísně bramborové o které nepochybuji, tak platí: "jaký si to uděláš, takový to máš". V tom smyslu, že nějaké podlimitní koncentrace jsou tak akorát dobré na dvě věci. Jednak je to způsobeno panickou hrůzou, kdy jsem při silné koncentraci Ridomilu opravdu chemický zápach z plodů cítil, a jednak mně stačí tři litry postřiku na což dávám jeden 5 g sáček Ridomilu a nechce se mi pro dorovnání načínat další pěti gramový sáček. Dnešní fotky byly z jednoho stromku, který jsem už raději celý zlikvidoval. Při aplikaci Ortivy jsem dnes našel další postižená místa i jinde. Z nedočkavosti jsem nějaká rajčata už sklidil, ale jak nejsou dobře vyzrálá, tmavě červená i vevnitř, tak to není ono. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.73 (?), 8.8.2020 21:30

Pokud to měla být reakce na můj příspěvek, tak tam nikde nevidím odpověď na to co to na tom stonku rajčete je.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 10.8.2020 17:08

Dobrý den. Tak já jsem pln obav zlikvidoval v Pardubicích stromek výborného Goldkrone s počínajícími příznaky plísně bramborové a tady na Vysočině mají přitom rajčata, jako když je opálí autogenem, černá a seschlá cugrunt, durch und durch. Samozřejmě nestříkaná a kousek od brambor, jejichž naťe nevypadají o nic lépe. Takhle bych dopadl asi také, kdybych vůbec nestříkal. Stromky by byly na popel, R.I.P.. Na fotkách jsou příznaky plísně z Pardubic, nikoliv odsud, kde už nic zdravého na rajčatech nenajdu.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 10.8.2020 20:39

U mých rostlin se plíseň díky vysokým teplotám zastavila. Všechny poškozené listy jsem zlikvidovala a rostliny nadšeně začaly růst. Vypadají jako stromková rajčata, dlouhý hnědý stonek a nahoře bohatá zelená korunka. Několik stonků jsem podrobila pečlivé pitvě a poškození nebylo naštěstí fatální. Beru to jako vědecký výzkum, ze kterého si vyvodím snad užitečné závěry.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 10.8.2020 21:13

No jo, paní Jano, já jsem zbytečně zpanikařil. Naštěstí oblíbeného Goldkrone mám více stromků, ale i tak škoda toho zlikvidovaného, protože něco by na něm jistě úspěšně dozrálo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 15.8.2020 9:38

Rajčata dnes 15.8., ošetřena naposledy cca před dvěma týdny. Spodní listy neotrhávám, není to potřeba. Pokud se změní počasí, tak dám Champion.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.31 (?), 16.8.2020 11:52

Slušná úroda v letošním plísňovém roce. Jaká je to odrůda, ta tmavá rajčata?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 16.8.2020 15:50

Black Cherry.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 16.8.2020 15:52

Goldkrone, nad ním také. To tmavé je Black Cherry.

Každý rok je plísňový. Některý víc, některý míň. Pokud chci mít úrodu každoročně, tak pro to musím něco dělat...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.198 (?), 16.8.2020 22:57

Rajčata máte nádherná. takové obsypané Goldkrone jsem vuděl jen jednou na Polním dnu Moravoseedu.Omlouvám se, ale Black cherry tam nevidím.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika