Phytophthora infestans



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
8.8.2020 19:50

Co se týče mojí plísně bramborové o které nepochybuji, tak platí: "jaký si to uděláš, takový to máš". V tom smyslu, že nějaké podlimitní koncentrace jsou tak akorát dobré na dvě věci. Jednak je to způsobeno panickou hrůzou, kdy jsem při silné koncentraci Ridomilu opravdu chemický zápach z plodů cítil, a jednak mně stačí tři litry postřiku na což dávám jeden 5 g sáček Ridomilu a nechce se mi pro dorovnání načínat další pěti gramový sáček. Dnešní fotky byly z jednoho stromku, který jsem už raději celý zlikvidoval. Při aplikaci Ortivy jsem dnes našel další postižená místa i jinde. Z nedočkavosti jsem nějaká rajčata už sklidil, ale jak nejsou dobře vyzrálá, tmavě červená i vevnitř, tak to není ono. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 8.8.2020 19:50

Co se týče mojí plísně bramborové o které nepochybuji, tak platí: "jaký si to uděláš, takový to máš". V tom smyslu, že nějaké podlimitní koncentrace jsou tak akorát dobré na dvě věci. Jednak je to způsobeno panickou hrůzou, kdy jsem při silné koncentraci Ridomilu opravdu chemický zápach z plodů cítil, a jednak mně stačí tři litry postřiku na což dávám jeden 5 g sáček Ridomilu a nechce se mi pro dorovnání načínat další pěti gramový sáček. Dnešní fotky byly z jednoho stromku, který jsem už raději celý zlikvidoval. Při aplikaci Ortivy jsem dnes našel další postižená místa i jinde. Z nedočkavosti jsem nějaká rajčata už sklidil, ale jak nejsou dobře vyzrálá, tmavě červená i vevnitř, tak to není ono. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.73 (?), 8.8.2020 21:30

Pokud to měla být reakce na můj příspěvek, tak tam nikde nevidím odpověď na to co to na tom stonku rajčete je.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 10.8.2020 17:08

Dobrý den. Tak já jsem pln obav zlikvidoval v Pardubicích stromek výborného Goldkrone s počínajícími příznaky plísně bramborové a tady na Vysočině mají přitom rajčata, jako když je opálí autogenem, černá a seschlá cugrunt, durch und durch. Samozřejmě nestříkaná a kousek od brambor, jejichž naťe nevypadají o nic lépe. Takhle bych dopadl asi také, kdybych vůbec nestříkal. Stromky by byly na popel, R.I.P.. Na fotkách jsou příznaky plísně z Pardubic, nikoliv odsud, kde už nic zdravého na rajčatech nenajdu.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 10.8.2020 20:39

U mých rostlin se plíseň díky vysokým teplotám zastavila. Všechny poškozené listy jsem zlikvidovala a rostliny nadšeně začaly růst. Vypadají jako stromková rajčata, dlouhý hnědý stonek a nahoře bohatá zelená korunka. Několik stonků jsem podrobila pečlivé pitvě a poškození nebylo naštěstí fatální. Beru to jako vědecký výzkum, ze kterého si vyvodím snad užitečné závěry.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 10.8.2020 21:13

No jo, paní Jano, já jsem zbytečně zpanikařil. Naštěstí oblíbeného Goldkrone mám více stromků, ale i tak škoda toho zlikvidovaného, protože něco by na něm jistě úspěšně dozrálo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 15.8.2020 9:38

Rajčata dnes 15.8., ošetřena naposledy cca před dvěma týdny. Spodní listy neotrhávám, není to potřeba. Pokud se změní počasí, tak dám Champion.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.31 (?), 16.8.2020 11:52

Slušná úroda v letošním plísňovém roce. Jaká je to odrůda, ta tmavá rajčata?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 16.8.2020 15:50

Black Cherry.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 16.8.2020 15:52

Goldkrone, nad ním také. To tmavé je Black Cherry.

Každý rok je plísňový. Některý víc, některý míň. Pokud chci mít úrodu každoročně, tak pro to musím něco dělat...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.198 (?), 16.8.2020 22:57

Rajčata máte nádherná. takové obsypané Goldkrone jsem vuděl jen jednou na Polním dnu Moravoseedu.Omlouvám se, ale Black cherry tam nevidím.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika