Phytophthora infestans



host - 5.31 (?)
29.6.2020 21:21

To je častý problém u rajčat pěstovaných v nádobách. Živiny, které jsou v půdě více pohyblivé se při dešti vyplaví a na rostlinkách je to vidět.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.6.2020 16:20, zobrazeno: 36274x

A zase leje. Nevídaný to úkaz posledních let. Deficit srážek za 6 měsíců - žádný. Taková změna, která by se ještě v suchém dubnu zdála nepředstavitelná. Jak to ale vypadá s plísní bramborovou na rajčatech? Tady prozatím nic, pouze se objevila septoriová skvrnitost. A co nám hlásí Rostlinolékařský portál? Piletice (okres Hradec Králové) slabý výskyt, Možděnice (okres Chrudim) dokonce už škodlivý výskyt plísně rajčete. A co u Vás?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 112.227 (?), 26.6.2020 18:32

záleží na místě.

Kde jsem dodržel osevní postup, bude zítra postřik preventivní, ale kde se střídání nekonalo s dostatečným odstupem, tam už bude potřeba kurativní.

Jen ještě nevím který...

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 27.6.2020 11:56

Už jsem dával dvakrát Ridomil, ale stačilo začít s postřiky až teď. Plíseň bramborová není nikde v okolí vidět. To vlhko mě zmátlo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 28.6.2020 18:39

Jsou tady dva přístupy. Jeden KUKYHO, který "pumpuje" do rajčat jeden fungicid za druhým, "co se do nich vejde" už od přesazení a pak druhý přístup Standy HK von Königgrätz, který zvažuje do teď, jak postupovat. Bude Standa o krok zpět s opožděnou reaakcí, co myslíte? Snad nás Standa o situaci bude informovat Alespoň mě to tedy zajímá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 29.6.2020 15:27

Petře, pojal jste svůj příspěvek jako sportovní koment před druhou třetinou, poločasemcheeky-to se mi moc líbí! Uvidíme, jak se po skončení dešťů a zvýšení i denních teplot, vykouknutí Sluníčka bude situace na zahradních hřištích vyvíjet. Mám rajčata jen venku, většina jede krásně, ale asi 20prc.krní a rezneangry. Zda je to sortou-4různé, houbovkou, nebo čímsi pod kořenem nemám zdánícool, coby hrnkové sazenice pořízené na tržnici byly všechny ucházející.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 29.6.2020 17:49

yessmiley Uvidíme, jestli Standa přizná "barvu". Já jsem závislý pouze na tom, co se dá běžně koupit. A to Acrobat, Ridomil Gold nebo Ortivu. Nic speciálního jsem nesháněl. Podle návodu v Agromanuálu jsem použil variantu s Ridomilem a zbývá mně už jen jeden postřik. Dávám tu nejslabší možnou koncentraci a to možná ještě mírně podlimitní, takže možná spláču nad vejdělkem. Jestli máte na rajčatech septoriovou skvrnitost, tak moc možností není, jen kontaktní fungicidy mankozeb (Dithane), nebo měď. Mankozeb je i v Ridomilu a Acrobatu. Měďnatý Kuprikol zná každý. Mně ten Mankozeb v Ridomilu tu septoriovou skvrnitost utlumil. Po přesazení mně taky něco "krnělo". Chce to dávat do zálivky po přesazení Previcur.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr L - (21) - 181.178 (?), 29.6.2020 20:04

Já po deštích dnes šel pořádně omrknout rajčata a čučím jako blázen, evidentně vlhkého počasí už bylo dost nebo mám problém ve výživě. Nejsem si jist, že by to byla plíseň, mám napadené i listy od paprik. Vyčítám si, že jsem nestříkl preventivně, hned zítra ráno chystám Acrobat. Dále jsem si všimnul, že se mně na jednom rajčeti neodhojila ranka po odtrženém listu (viz foto), celá rostlina strádá a některé listy vadnou. Díky za rady a komentáře

neodhojená rána
neodhojená rána
rajče1
rajče1
rajče2
rajče2
paprika
paprika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.31 (?), 29.6.2020 21:21

To je častý problém u rajčat pěstovaných v nádobách. Živiny, které jsou v půdě více pohyblivé se při dešti vyplaví a na rostlinkách je to vidět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr L - (21) - 181.178 (?), 29.6.2020 21:25

Takže to na plíseň nevypadá, že. Mám tedy přihnojit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 29.6.2020 22:26
Kuky pumpoval, ale s rozmyslem! Dokud nezrají, tak není problém. Co dostaly brambory, dostala i rajčata. Teď přejdu na eko měď. A sem tam přidám nějakou tu organiku. Ale hlavně pozor na brambory. Do sklizně se musí co 5 - 7 - (10) dnů ošetřovat fungicidem. Letos plíseň jede!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika