Příspěvky uživatele - Petr L

Meruňkové trable, 21.6.2023 Obsahuje fotku
Děkuji moc za rady. Posílám ještě detailnější fotky. Vše uschnuté a uvadající tedy odstranit? a postříkat ještě preventivně proti monilióze nebo je příčínou vadnutí a usychání jiný problém případně jak jej řešit? PL
Meruňkové trable, 19.6.2023 Obsahuje fotku
Zdravím, prosím o radu ohledně 5-leté meruňky. Bohužel jsem podcenil ochranu proti monilióze a vše řešil až po rozpuku choroby-postříkal, ořezal, meruňka pak ožila, začala pučet i na větvích, kde jsem objevil korovou nekrózu - mám tyto nekrózou... celý příspěvek >
Co chybi rajcatum, 19.7.2022 Obsahuje fotku
Zdravím, mám též dotaz na zdejší odborníky ohledně rajčat. Jedná se v mém případě o alternariovou skvrnitost (early blight), fusariové vadnutí nebo jen důsledek "upečených" kořenů v samozavlažovacím květináči či přehnojení/špatná výživa nebo úplně... celý příspěvek >
Problem s rajcaty, 22.7.2021
Zdravím Milane, děkuji za názor. Plody jsou v pořádku, stonky též, takže by to mohlo byt zmiňované trápení se Septorií. Už mě ale trošku rozčiluje, jelikož ji mám čtvrtý rok po sobě, a prakticky vždy nastoupí ve stejném období. Nejsem žádný... celý příspěvek >
Problem s rajcaty, 21.7.2021 Obsahuje fotku
Zdravím, já hlásím podobné postižení listů. Nicméně plísní si nejsem jistý ani v mém případě. Podobný problém se totiž vyskytne prakticky každý rok a velice záleží na stanovišti balkonu, protože pěstuji v truhlíkách. V jednom rohu balkonu jsou... celý příspěvek >
Phytophthora infestans, 13.7.2020
Děkuji za poznatek. Použil jsem cca před 14 dny Acrobat. Mám doma ještě Dithane.
Phytophthora infestans, 12.7.2020 Obsahuje fotku
Zdravím, u dvou rostlin rajčat mně vadnou horní listy. Ostatní rajčata jsou v pořádku, postiženy jsou dvě různé odrůdy, proto mně to i zaráží. Jedná se o bakteriální vadnutí nebo je to něco jiného? a co s tím případně? děkuji
Phytophthora infestans, 29.6.2020
Takže to na plíseň nevypadá, že. Mám tedy přihnojit?
Phytophthora infestans, 29.6.2020 Obsahuje fotku
Já po deštích dnes šel pořádně omrknout rajčata a čučím jako blázen, evidentně vlhkého počasí už bylo dost nebo mám problém ve výživě. Nejsem si jist, že by to byla plíseň, mám napadené i listy od paprik. Vyčítám si, že jsem nestříkl preventivně,... celý příspěvek >
Paprika - díry v listech potrhané rozežrané, 22.6.2020 Obsahuje fotku
Zdravím, patrně nějaké potvůrce zachutnaly během těchto deštivých dnů listy od mých paprik. Jsou na nich díry viz foto. Prohlédl jsem spodní strany listů a našel tam pár černých "provázků" viz foto připomínající výkaly. Zatím se to vyskytuje jen... celý příspěvek >
Rajče - septoriová skvrnitost?, 10.6.2020
V kupovaném, Agro substrát zahradnický. Včera jsem poprvé přihnojil Kristalonem Gold.
Rajče - septoriová skvrnitost?, 10.6.2020 Obsahuje fotku
Zdravím, na spodních listech rajčete se mně vyskytují hnědé fleky, většinou na okrajích, ale někdy i uprostřed. Většinu takto postižených listů jsem již otrhal. Bohužel nemám vyfoceno, ale postižení se nachází i na výše uložených listech viz foto.... celý příspěvek >
Konzumace plodů rajčete napadených plísní, 5.9.2019
Děkuji!
Konzumace plodů rajčete napadených plísní, 4.9.2019 Obsahuje fotku
Ano, o pěstování a zahradě toho vím opravdu málo (mnohem více znalostí mám o Vámi zmíněné radiaci), jelikož pěstuji teprve třetím rokem a z toho důvodu zde píšu, aniž bych se styděl za pro někoho banální otázky. A taky proto, že jsem bádávý typ a rád... celý příspěvek >
Konzumace plodů rajčete napadených plísní, 3.9.2019 Obsahuje fotku
Zdravím Milane, vlákno jsem dočetl a obdivuji trpělivost a péči, sám to takhle důkladně zatím brát nebudu, nicméně budu zvědavý na Vaše výsledky.  Váš tip na bakeriálního původce na mých rajčetech mě vedl k pátrání a nakonec jsem si... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika