Pěstujete rajčata, případně okurky, ve skleníku?



kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?)
3.5.2013 19:43

Když sme u těch skleníků/ či foliáků/-jak mi naroste vysoká bazalka, když ji umístím někde do kouta, už sem ji kdysi před 1O lety pěstovala, ale rostlinkyvypadaly trošku jinak jak tato co mám teď v květináči.Byly na vysokých stoncích s drobnými lístky.Tahle má veliké listy a je hodně mohutná.Nechci aby mi pak zavazela, když by byla moc velká.Teď je tam místo, ale až se rajčata rozrostou, nebude tam k hnutí.Možná by bylo lepší dát ji do většího květináče, třebas 4 l, a pak ji popřípadě přemístit, kdyby zavazela?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 27.4.2013 19:35

Já bych tedy ty dvoumetrové sazenice rajčat chtěla vidět, nechcete sem dát foto?laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.60 (?), 2.5.2013 11:33

Ono když je vysadíte v únoru a dáte je do vytápěnýho skleníku a postupem času je hezky a hnojíte je tak oni vyrostou..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 2.5.2013 20:34

no já mám tady taky pár sazenic, únorových,co už mají 7O -1OO cm, ty dám co nejdřív ven, vykopu pořádné jámy, stočím stonky co to půjde a je to.Určitě ty nešťastníky neostříhám, mají už květy, to budou brzy rajčátka.Už aby to bylo venku a rostlo.Jen aby se teď nevyrojila armáda slimáků, když prší, u nás jich bývá spousta a vlezou všude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 3.5.2013 19:43

Když sme u těch skleníků/ či foliáků/-jak mi naroste vysoká bazalka, když ji umístím někde do kouta, už sem ji kdysi před 1O lety pěstovala, ale rostlinkyvypadaly trošku jinak jak tato co mám teď v květináči.Byly na vysokých stoncích s drobnými lístky.Tahle má veliké listy a je hodně mohutná.Nechci aby mi pak zavazela, když by byla moc velká.Teď je tam místo, ale až se rajčata rozrostou, nebude tam k hnutí.Možná by bylo lepší dát ji do většího květináče, třebas 4 l, a pak ji popřípadě přemístit, kdyby zavazela?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 11.2.2014 8:52

Bazalku vysevam do truhliku (v mem pripade delky 1m), aby se s ni dalo ve skleniku manipulovat. Pri teplem pocasi v lete mam truhlik venku pred sklenikem, letos asi vyseji 2-3 truhliky s ruznymi odrudami, do zeleninovych salatu s olivovym olejem je perfektni. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.69 (?), 10.2.2014 17:33

Závěsné spirály do skleníku jsem zkoušel asi 5 let, až jsem nejvíce osvědčený výrobek poslal do pořadu ČT Receptář pro dům a zahradu. Následně byl natáčen na výstavě HOBBY 97 v Č.Budějovicích a vysílán v červenci 1997. Zde jsem uvedl materiál i způsob výroby. Od té doby spirály používám ve skleníku i na venkovních záhonech. Po sklizni je skladuji volně ve venkovním prostředí, přesto slouží i ty původní. Používám je k pěstování rajčat, nakládaček, salátovek i paprik. Spirálami se dají obepnout i okrasné keře a stromy před zimou. Průměr trnu je 6-7 cm, vzdálenost závitů po natažení spirály je různá podle druhu rostliny, většinou cca 10 cm. Materiál je běžný plastovaný napínací drát. Z něj jsou i kotevní kolíky. Pozor, pokud vyrobíme větší průměr, jsou spirály měkké a rostliny sjíždějí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 10.2.2014 23:17

Můžete dát odkaz nebo lépe popsat výrobu. Zmíněný pořad nemůžu najít. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6530) - 14.199 (?), 11.2.2014 6:36

Napřed jsem celý postup, popsal a pak smazal, o  pár postů výš píšete, že začal vrčet soustruh a teď se ptáte na výrobu. Divné.

 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 11.2.2014 10:47

Napřed jsem celý postup, popsal a pak smazal. Nevím co tím vyslíte. Je pravda, že je vyrábím na soustruhu, jen mě zajímal postup jak to dělá někdo, kdo byl v Receptáři. Třeba nějaká vychytávka nebo tak něco.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6530) - 14.199 (?), 11.2.2014 11:59

Protože jsem si nevšim, že je to ve vláknu popsané. Co chcete new vymýšlet na navíjení pružiny z měkkého drátu? Když máte soustruh, jste na tom úplně nejlíp. Můžete si vyrobit přípravek a navinout pružinu vcelku libovolnou. Nevidím další prostor pro nějaký dramatický pokrok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika