Pěstování rajčat v seně



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?)
13.5.2014 23:31

Co jste měl za odrůdu rajčete?

My Start F1 a v mulčovaných řádcích byl na 60% holožír.

U brambor byli odrůdově selektivní, takže u rajčat to může být podobné = nebylo to mulčem ale odrůdou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 77.130 (?), 13.5.2014 20:02, zobrazeno: 16212x

Krásný zmrzlý květnový den, chtěla jsem se jen zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost s pěstováním rajčat na seně. Prý se to dělá jako s bramborami, jen se rajče zasadí kořínky do země a pak se obsype starým senem. Mám dost starého sena, a příští týden chci dát ven rajčata, tak jsem si říkala, že bych to mohla zkusit, ale raději se ptám, jestli mi neuhnijou :-) Díky za názory

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 129.154 (?), 13.5.2014 20:31

Zdravím,

tak jak to popisujete, tak mi to přijde spíše jako mulčování senem, protože pokud jsou rajčata v zemi, tak už to seno podle mě samotný růst a živiny nijak neovlivní, ale nevím, o této metodě jsem ještě neslyšel:-) Každopádně rajčata jsem minulý rok mulčoval slámou a s tím mám dobré zkušenosti, zejména když je sucho, tak je dobré půdu kolem nich zakrýt, aby se voda tak rychle neodpařovala.  Rajčata mi nehnily, přeci jenom sláma (i seno) nejsou neprodyšné, takže toho bych se nebál.

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.130 (?), 13.5.2014 20:47
Chmmm, já jsem myslela že bych staré seno promichala trochu s kralicim hnojem, ale to asi u mulčování je blbost, to ho radši dám pod ně... A až povyrostou namulcuju... :D Díky za názor!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 13.5.2014 20:51

mulčování u rajčat je ideální pro slimáky. Po letošní mírné zimně cesta k úspěšnému dopěstování kolých štopek (třapin). Kdo chce sklízet plody, měl by přemýšlet o tom, jak mít herbicidní úhor s kapkovou závlahou, kde se případní slimáci včas odhalí a zlikvidují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
altosch - (34) - 154.74 (?), 13.5.2014 21:51

Tohle nemůžu potvrdit. Loni jsme měli na zahradě slimáčí pohromu, granule negranule (Ferramol). Úplně zničili okurkovou sadbu, poškozovali kedlubny, atd., ale rajčat zamulčovaných posečenou travou si vůbec nevšimli. Také jsem si myslel, že se jim v tom vlhkém úkrytu bude líbit, takže jsem to opakovaně kontroloval, ale nikdy jsem tam nenašel ani jediného, zatímco třeba ve vysoké trávě u plotu, pod kameny a prkny a podobně, jich bylo jak naseto.

To mulčování se pak velmi osvědčilo, když nastala vedra. Potřeba zalévání byla mnohem nižší, plevele minimum a rostliny velmi dobře prospívali. Letos to určitě zopakuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 146.230 (?), 13.5.2014 22:45

Mám obdobnou zkušenost, rajčata mám také zamulčována posečenou trávou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 13.5.2014 23:31

Co jste měl za odrůdu rajčete?

My Start F1 a v mulčovaných řádcích byl na 60% holožír.

U brambor byli odrůdově selektivní, takže u rajčat to může být podobné = nebylo to mulčem ale odrůdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
altosch - (34) - 135.172 (?), 14.5.2014 7:49

Nejvíc bylo Tornád. Dále Sláva Porýní, Žlutý Albert, Býčí srdce, Bejbino, Třešňové žluté, Datlové žluté, Green Zebra,... i těch Startů tam pár bylo a jeden záhon keříčkových Dian. Dohromady asi 40 rostlin. Poškození od slimáků na žádném rajčeti nebylo patrné. Domníval jsem se, že rajčata nežerou vůbec nebo alespoň ne, když mají kolem něco lepšího. Možná to mohlo být tím, že něco z té směsi jim vadí, ale těžko říct.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.137 (?), 14.5.2014 8:17

O slámě kolem rajčat jsem zde psal v loni v létě i s fotkama - netradiční pěstování rajčat se myslím to téma jmenovalo.. Ani není nutné je zalévat, a jak píšete, ani slimákům se ta sláma nelíbí. Naproti tomu posečená tráva kolem rajčat se nedoporučuje. Jméno toho kdo s tím má 20 let zkušeností ale zde nemohu zmínit abych zase nerozpálil dva náčelníky tohoto fóra doběla..:-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 14.5.2014 8:30

Slámu nemám, seno mám pro králíky, jako mulč používám suchou trávu od rotační sekačky, kromě rajčat také u paprik. Suchá tráva se kromě slimáků nelíbí i mravencům, narozdíl od mulčovací fólie, a tak jsem po létech vloni neměl problém i s mšicemi na paprikách, kam je právě mravenci často zavlečou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika