pěstování lilku (baklažán)



topgun - (8)
31.7.2007 15:58

Tohle jsem našel:

Plody sklízíme, teprve když plně dorostou,mají vysoký lesk a intenzivní vybarvení. Přezrálost poznáme podle vadnutí slupky a ztráty lesku, měknutí plodů a hnědnutí semen.

Jinak je to bída, nikde nic. U světlých druhů z Asie je to ještě horší. Já mám náš český, ale zatím je ještě malý asi 7 cm na délku. Většinou je sklízím tak na 18 až 20 cm.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
hanahonkova - (4), 30.7.2007 9:32
Ahoj jsem taky z Jižní Moravy letos jsem dostala sazenice lilku a tak jsem se pustila do jejich pěstování. Mám krásné plody avšak nikdo mi nedokáže říct kdy jsou zralé a dozrávají. Když jsou menší jsou tmavší ale postupem času spíš blednou a nejsou černofialové... receptů na vaření jsem našla spoustu ale informace o pěstování - nikde!! Poradí mi někdo???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
topgun - (8), 30.7.2007 19:45

Tady máte odkaz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hanahonkova - (4), 31.7.2007 14:16
Díky za pohotovou odpověď ale mě spíš zajímá kdy je lilek zralý a tudíž je možno ho dále zpracovávat... Když je plod malý je krásně černofialový ale čím je větší ztrácí na barvě - je tedy nezralý?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
topgun - (8), 31.7.2007 15:58

Tohle jsem našel:

Plody sklízíme, teprve když plně dorostou,mají vysoký lesk a intenzivní vybarvení. Přezrálost poznáme podle vadnutí slupky a ztráty lesku, měknutí plodů a hnědnutí semen.

Jinak je to bída, nikde nic. U světlých druhů z Asie je to ještě horší. Já mám náš český, ale zatím je ještě malý asi 7 cm na délku. Většinou je sklízím tak na 18 až 20 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hanahonkova - (4), 1.8.2007 13:25
Díkec za pohotovou odpověd... Já to mám nějaké obrácené malé lilky mám krásně černofialové ale čím jsou větší tím jsou světlejší.  Ale neměknou a tak je tam ještě nějakou dobu nechám. Ještě jednou děkuju a přeju bohatou sklizeň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.100 (?), 1.3.2008 11:57

Každému chci doporučit, aby zkoušel vypěstovat zahraniční F1 hybridy lilků. Pokud vyzkoušíte semena Český raný či jiné maloplodé odrůdy tak budete poněkud zklamáni...nebudou to zdaleka ty veliké plody z obchodů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.241 (?), 1.3.2008 14:26

Neviem ake sorty sme mali. Okolo 6 korenov, kupili sme na trhu. Njprv zarodili kazde po jednom plode, velkom peknom. Potom akoby pauza a potom sa spustilo dalsie a dalsie kolo, aj sme ich mali vyse hlavy, ale boli skvele... Uz na jesen boli skor mensie. Dostavali kvapkovu, takze mali vody dost.

Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.217 (?), 13.2.2009 15:47

Dobrý den,

poraďte prosím, kde rychle sehnat hybridní semena lilku-baklažánu fialového, nějakou větší odrůdu než Český raný, který se prodává všude. Jsem z venkova a tip na nějakou zasilatelskou firmu sídlící asi někde v jižních Čechách směrem na Jihlavu, který jsem loni viděla na netu, nemohu znovu objevit.Děkuji za případnou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.5 (?), 30.3.2009 17:03

Zjišťuji, že většina pěstitelů má stejné problémy jako já. Velmi těžko se shánějí informace o pěstování, nároků na půdu, hnojení a vodu. V loňském roce jsem si objednala roubovaný lilek. Násada květů i plodů byla ohromná.Po sklizení prvních asi 10 kusů /z jedné rostliny/ rostlina znovu vydatně nasadila, ale plody již byly malé a postupně začaly plesnivět.Nevím jestli jsem moc nezalévala, nebo v čem jsem udělala chybu. Fakt je, že se na nich objevily svilušky, které jsem snad zlikvidovala, neboť když jsem rostlinu na podzim likvidovala, bylo na ní asi 20 malých plodů a spousta květů. V letošním roce mám zajištěné dvě rostliny a ráda bych se vyvarovala chyb, které jsem v loňském roce udělala.Prosím tedy o radu jak zalévat. Lilek pěstují ve studeném skleníku, žiju v Krkonoších.Věřím, že v případě řádné péče by byla radost z pěstování veliká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 20.6.2009 18:50

Tak co zahradníci, už Vám lilky kvetou? Sám jsem část sazenic vysázel do foliovníku (koňský hnůj a zemina) a jedou krásně. Mají nasazeno na květ, ale zatím nic. Z recese jsem vysázel lilky i na venkovní záhon, ale tam díky slimákům nic nesklidím...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika